Sudety zmiotły Muszkieterów

Trwa znakomita passa Sudetów. W środę odprawili z kwitkiem Muszkieterów Nowa Sól 75:52. Zwycięstwo podopiecznych Jarosława Wilusza ani przez chwilę nie podlegało dyskusji.

To był mecz bez historii i rywali tylko częściowo tłumaczy fakt, że przyjechali bez dwóch zawodników z podstawowego składu. To na ich wniosek mecz przełożono z soboty na środę. Goście stawiali jako taki opór jedynie w pierwszej kwarcie. Później z każdą minutą jeleniogórzanie osiągali coraz większą przewagę. Nie złamało ich nawet to, że tuż przed przerwą Muszkieterowie zdobyli kilka punktów i przegrywali po dwóch kwartach tylko siedmioma punktami. W trzeciej kwarcie podopieczni Jarosława Wilusza nie pozostawili rywalom złudzeń. Rewelacyjny mecz rozegrał Paweł Minciel, który świetnie korzystał z asyst kolegów, dwukrotnie trafił też za 3 punkty. Już pod koniec trzeciej odsłony na parkiecie pojawił się 16-letni Mateusz Kleinowski i ożywił nieco znudzoną jednostronnym widowiskiem publiczność, rzucając celnie za 3 punkty. Kleinowski grał prawie 14 minut. W meczu tym pokazali się też dwaj 15-latkowie: Nikodem Rudnicki i Kamil Walkowiak. Dla tego drugiego był to debiut w II lidze. Z kolei Rudnicki zagrał już drugi raz i drugi raz zakończył mecz z dorobkiem punktowym. Dzięki tej wygranej jeleniogórzanie awansowali na 5. miejsce w tabeli.
W najbliższą sobotę (20 lutego) Sudety grają na wyjeździe z wiceliderem – Górnikiem Wałbrzych.
Sudety Jelenia Góra – Muszkieterowie Nowa Sól 75:52 (22:14, 18:19, 30:5, 5:14)
Sudety: Minciel 18, Wojciul 15, Raczek 10, Ł. Niesobski 8, Serbakowski 7, Wilusz 6, Drąg 5, Kleinowski 4, Rudnicki 2, Walkowiak, Pawłowski.