Sudety zmiażdżyły rywala w ostatniej kwarcie

Przez cały mecz podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza okrutnie męczyli się ze Stalą Stalowa Wola. W ostatniej kwarcie zmietli rywala z parkietu i zainkasowali upragnione dwa punkty za zwycięstwo 66:59.

Sudety na początku spotkania prowadziły 2:1. Potem rywale odskoczyli na kilka punktów i długo utrzymywali prowadzenie. Mecz wyglądał tak, że Stal prowadziła już dziesięcioma punktami, a po kilku minutach gospodarze zmniejszali straty do 1-2 punktów, ale nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Potem Stal znowu odskakiwała. Tak było kilkakrotnie.

Przed dostatnią kwartą przyjezdni prowadzili pięcioma punktami (55:50). Wtedy to do głosu wreszcie doszli gospodarze. Znakomicie zagrali w obronie (tylko 4 stracone punkty w ostatniej kwarcie!), natomiast bohaterami w ataku byli Mariusz Matczak i Jędrzej Jankowiak. Ten drugi ku wielkiej radości kibiców doprowadził do remisu 57:57 a po chwili wyprowadził Sudety na prowadzenie. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza w samą porę chwycili wiatr w żagle i nie wypuścili zwycięstwa z rąk.

Sudety Jelenia Góra – Stal Stalowa Wola 66:59 (18:22, 18:18, 14:15, 16:4)
Sudety: Matczak 16, Czech 14, Jankowiak 11, Wojdyła 7, Ł. Niesobski 6, R. Niesobski 5, Tarasewicz 4, Rygiel 3, Sterenga, Wilusz.