Sudety przegrały w Rawiczu

Nie udał się koszykarzom Sudetów Jelenia Góra pierwszy mecz fazy play off II ligi. Jeleniogórzanie po zaciętym boju przegrali na wyjeździe z Rawią w Rawiczu 56:59.

Jeleniogórzanie od początku długo prowadzili, ale tuż przed końcem pierwszej kwarty gospodarze odrobili straty i wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie było odwrotnie: to Rawia prowadziła, ale tuż przed przerwą punktować zaczęli Jarosław Wilusz i Łukasz Niesobski. Ten drugi przy stanie 35:36 trafił za 3 punkty a że był przy tym faulowany, otrzymał jeszcze rzut osobisty. Zrobiło się 39:36 dla jeleniogórzan. W trzeciej kwarcie Sudety utrzymywały niewielką przewagę. Próbowały nawet odskoczyć: po celnej trójce Ł. Niesobskiego zrobiło się już 51:42, ale Adam Staśkowiak też odpowiedział rzutem za 3 punkty i sprawa zwycięstwa wciąż była otwarta. W ostatniej kwarcie nastąpiła katastrofa: Sudety przez 8 minut gry zdobyły tylko 2 punkty (J. Wilusz), a Rawia aż 12 i wyszła na prowadzenie 57:53. Później Karol Wojciul z 4 osobistych trafił 3 i gospodarze prowadzili tylko jednym punktem. Faulowany w końcówce Staśkowiak dwukrotnie trafił z osobistych. W ostatniej akcji jeleniogórzanie próbowali doprowadzić do dogrywki, ale Niesobski nie trafił za 3 punkty.

Drugi mecz tych drużyn w najbliższą niedzielę (20 marca) o godz. 18. w hali im. M. Koczwary przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. W tej fazie gra się do dwóch zwycięstw. Stan rywalizacji: 1:0 dla Rawii.
Rawia Rawag Rawicz – Sudety Jelenia Góra 59:56 (18:17, 18:22, 9:12, 14:5)
Sudety: Ł. Niesobski 21, Wilusz 10, Wojciul i Raczek po 9, Minciel 7, Serbakowski, Drąg, Zuber,