Sudety: Polegli w ważnym pojedynku

Nie udał się mecz koszykarzom Sudetów. Po słabym spotkaniu przegrali z trzecią drużyną tabeli – Stalą Ostrów Wlkp. 50:57. W sobotę będą walczyć z jeszcze bardziej wymagającym rywalem – liderem z Pleszewa.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Sudety Jelenia Góra – Stal Ostrów Wlkp. 50:57 (14:13, 10:18, 13:19, 13:7)

Sudety – Matczak 14, Niesobski Rafał 12, Samiec 9, Niesobski Łukasz 6, Czekański 5, Czech 4, Wilusz, Minciel, Maryniewski, Kozak.

Patrząc na statystyki obu zespołów oraz oceniając ich grę mało kto się spodziewał, że widowisko będzie stało na tak niskim poziomie. W naszym zespole po raz kolejny najlepiej spisał się rozgrywający Mariusz Matczak. Natomiast zawiedli nasi najwyżsi w zespole – Jakub Czech, Jarosław Wilusz i Paweł Minciel, którzy łącznie zdobyli zaledwie 4 punkty. Po pięciu minutach miejscowi przegrywali 3:7, ale potrafili się zmobilizować i wygrać 14:13. W drugiej trwała zacięta walka, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć.

Dopiero pod koniec przyśpieszyli przyjezdni, którzy wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. W trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do 12 punktów i już mało kto wierzył, że grający w kratkę zawodnicy Sudetów zdołają zmienić oblicze meczu. W decydującej odsłonie Sudety poprawiły swoją grę, ale mądrze grająca Stal nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa.