To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Straż miejska zatrzymała żebrzących Romów

Straż miejska zatrzymała żebrzących Romów

Dwóch nastolatków narodowości romskiej zatrzymała wczoraj jeleniogórska straż miejska. Żebrali w centrum miasta. - Otrzymujemy mnóstwo zgłoszeń od mieszkańców – przyznaje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Strażnicy zatrzymali młodych Romów, którzy żebrali od ludzi pieniądze na ul. 1 Maja. - Obaj mają po 13 lat – mówi rzecznik straży. - Jeden z nich grał na akordeonie, ale tak naprawdę trudno to było nazwać grą. On zakłócał spokój.

Obu chłopców przekazano na Komisariat I Policji.

Jak mówi Artur Wilimek, żebractwo w centrum miasta nasila się. - Otrzymujemy wiele telefonów od mieszkańców w spawie Romów – mówi. - Podejmowaliśmy już kilka interwencji. Ludzie skarżą się, że Romowie są niegrzeczni. Jeden z nastoletnich chłopców jest wręcz natarczywy, zaczepia przechodniów, denerwuje się, kiedy nie chcą mu dać paru groszy. Był już przez nas upominany.

Po zatrzymanych wczoraj 13-latków zgłosiła się ich matka. Kiedy chłopcy żebrali, nie było jej w pobliżu.

Zdjęcie: wielu Romów pojawia się w Jeleniej Górze latem, zostają do zimy. Fot. M. Banaszak.

Komentarze (11)

wielki sukces maszaj straży, 2 13-latków, a dlaczego nie zatrzymują karków na majówce trylko głowy w drugą stronę patrz?!Chłopcy będą mogli wykazać się na fotoradarze, wtedy nawet 13-latków nie zatrzymają

Straż miejska nie może zatrzymać może jedynie ująć i przekazać Policji - kłania sią zanjomość ustawy o strażach Gminnych\miejskich.

Całkiem oficjalnie podróżują autobusami bez biletów i nie ma na nich siły. Sam kierowca nie będzie codziennie się kłócił z grupami cyganów.

Brawo tępić tego raka Polski!!! Romowie do ekstradycji!!!! Lać ich!! Brawa dla Straży! Ja bym jeszcze mandaty walił IM PO TYSIAKU!! Zgłoszenie do urzędu miasta i zabrać im zasiłki, które my podatnicy na nich nierobów płacimy gdy nasi klepią biedę!

Nic to nie dało takie zatrzymanie dziś "grajek" na akordeonie koncertuje jak zwykle.

p. wILIMEK ,niech się p. nie błażni,gdzie sa patrole piesze,wozicie d*** w autach.

może by ich wreszcie wziąść za kicio i won do rumunii. Dlaczego włosi i francuzi mogą ich wydalać a u nas wciąż ta banda żebraków siedzi. Udawanie praze rządzących że nie ma problemów powoduje że problem narasta .

powinni karac romow za znęcanie sie nad dziecmi. Męczą dzieci zeby zebrały. A jak jedna taka chodzi z polrocznym dziekiem na rekach, ziąb, deszcz to powinno być karane. Jak tak mozna z małym dzieckiem. Biznes romski na dzieciach i litości.