To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Starszaki” z Rudnej wygrały z KS Karkonosze

„Starszaki” z Rudnej wygrały z KS Karkonosze

Jeleniogórskim piłkarzom nie udał się mecz inauguracyjny rundy wiosennej w czwartej lidze dolnośląskiej grupy zachodniej. Piąta na półmetku rozgrywek drużyna KS Karkonosze doznała przykrej porażki 1:2 (0:1) z beniaminkiem, dziesiątą w tabeli Spartą Rudna. Dwie zwycięskie bramki, kolejno w 40. i 87. minucie (z rzutu karnego) zdobył 30-letni Daniel Walasek. Na 1:1 w 50. minucie wynik wyrównał pomocnik „Karków” Mateusz Zatylny.

- Sparta grała bez pięciu zawodników z podstawowego składu. Liczyliśmy na remis, wygraliśmy, oby tak dalej. Wynik mógłby być wyższy, gdyby piłkarze wykorzystali trzy - cztery dogodne sytuacje. Zostały wypracowane z kontrataków, ale zawodnikom zabrakło tzw. zimnej głowy. O naszym sukcesie zdecydowały walka, determinacja i dobra taktyka defensywna – skomentował wygraną Sparty grający trener Robert Malawski (rocznik 1973).

Jeleniogórską młodzież piłkarską pokonały...”starszaki”. W podstawowej, wyjściowej jedenastce Sparty było sześciu futbolistów w wieku 29, 30, 34, 38, 42 i 46 (!) lat. Na boisku wyróżniały ich łysiny, sportowa ambicja i umiejętności.

- Moim zdaniem zasłużenie przegraliśmy ten mecz – powiedział trener KSK Krzysztof Pietrzyk. - Zabrakło walki o każdą piłkę i serducha, szczególnie w pierwszej połowie, zawiodła gra w obronie, raziły proste błędy i niewykorzystane sytuacje na gole. Ostrzegałem chłopaków, że zagramy z drużyną doświadczoną, z zawodnikami z ligową przeszłością. Ich starszy wiek nie odgrywał roli. Piłkarze Karkonoszy muszą nauczyć się pokory i szacunku dla każdego ligowego przeciwnika. Jak widać nie wyciągnęli wniosków z jesiennych meczów z zespołami z Ruszowa, Bolesławca i Chocianowa.
 

spk (1).JPG
spk (2).JPG
spk (3).JPG
spk (4).JPG
spk (5).JPG
spk (6).JPG
spk (8).JPG
spk (9).JPG
spk (10).JPG
spk (11).JPG
spk (12).JPG
spk (13).JPG
spk (14).JPG
spk (15).JPG
spk (16).JPG
spk (17).JPG
spk (18).JPG
spk (19).JPG
spk (20).JPG
spk (21).JPG
spk (22).JPG
spk (23).JPG
spk (24).JPG
spk (25).JPG
spk (26).JPG
spk (27).JPG
spk (28).JPG
spk (29).JPG
spk (30).JPG
spk (31).JPG
spk (32).JPG
spk (34).JPG