To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Stanisław Dziedzic Człowiekiem Roku 2019!

Stanisław Dziedzic Człowiekiem Roku 2019!

Huczne brawa, głośne okrzyki i skandowania, jak co najmniej na koncercie gwiazdy rockowej - taka była reakcja po ogłoszeniu nazwiska zwycięzcy naszego plebiscytu. Stanisław Dziedzic, przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze otrzymał Kryształ Górski, główną nagrodę konkursu, podczas gali, która odbyła się w niedzielę (23 lutego) w Zdrojowym Teatrze Animacji.
 

-To dowód, że gdy robi się coś dla innych, z pasją i poświęceniem, zostanie to docenione– mówił laureat odbierając statuetkę. Pan Stanisław prężnie działa na rzecz seniorów. Walczy o ich aktywizację, godne życie i uczestnictwo w życiu społecznym.

- Nie wiem nawet, czy organizowane przez niego Senioralia, nie są bardziej głośne, różnorodne i barwne niż studenckie Juwenalia – mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, gratulując laureatowi.

- Wyznaję zasadę, gdy się za coś bierzesz, rób to dobrze - podkreślał Stanisław Dziedzic. Najbardziej dumny jest z Senioraliów, wczasów, na które zabiera członków ZERiI oraz balów dla seniorów. To są wyjątkowe imprezy. Jak ponadto znajduje czas na codzienną aktywność fizyczną, spotkania z córkami, wnukami i prawnukiem, pracę z zarządzie głównym Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, to wie tylko on. Jedno jest pewne- Kryształ Górski za 2019 rok powędrował do 80-latka, który niejednego młodzieńca zawstydzi ciekawością świata, pomysłowością i energią.

Laureatowi serdecznie gratulowali wygranej senator Krzysztof Mróz, posłanki Zofia Czernow oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, jego zastępcy Janusz Łyczko i Konrad Sikora oraz cała rzesza wielbicielek pana Stanisława. Po uroczystości otaczał go wianuszek pań, które nie ukrywały, że to one zrobiły mu owację, godną gwiazdy sceny.

O tytuł Człowieka Roku 2019 w plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” walczyło jeszcze czterech finalistów: Konrad Kuźmiński, współzałożyciel i prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, Maciej Pelczar, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, oddany pacjentom lekarz, Krzysztof Tęcza, aktywny działacz społeczny w zakresie krajoznawstwa, turystyki, ochrony przyrody i ekologii oraz Michał Kostek, charyzmatyczny społecznik, wybitny działacz sportowy oraz od 50 lat trener w olimpijskiej dyscyplinie – badminton

Wczorajszą galę w Zdrojowym Teatrze Animacji zakończyła Olga Bończyk z koncertem
„Piosenki z klasą”, która wystąpiła z zespołem instrumentalistów: Andrzejem Święsem, Janem Zeylandem i Michałem Bocekiem. Usłyszeliśmy piosenki z repertuaru między innymi Marii Koterbskiej, Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Kaliny Jędrusik. Nowocześnie zaaranżowane, świetnie zaśpiewane, były znakomitym zakończeniem wieczoru.

Więcej na temat wyborów Człowieka Roku 2019 w „Nowinach Jeleniogórskich” z 25 lutego 2020 roku.  

CR2019NJ (4).JPG
CR2019NJ (5).JPG
CR2019NJ (7).JPG
CR2019NJ (8).JPG
CR2019NJ (10).JPG
CR2019NJ (11).JPG
CR2019NJ (12).JPG
CR2019NJ (13).JPG
CR2019NJ (14).JPG
CR2019NJ (21).JPG
CR2019NJ (22).JPG
CR2019NJ (23).JPG
CR2019NJ (24).JPG
CR2019NJ (25).JPG
CR2019NJ (26).JPG
CR2019NJ (27).JPG
CR2019NJ (28).JPG
CR2019NJ (29).JPG
CR2019NJ (30).JPG
CR2019NJ (31).JPG
CR2019NJ (32).JPG
CR2019NJ (34).JPG
CR2019NJ (35).JPG
CR2019NJ (38).JPG

Komentarze (16)

Dla nas wygrał Konrad Kuźmiński.Gratulacje dla wszystkich finalistów.

Brawo. Zasłużona i wypracowana nagroda.

Dla mnie zwyciężczynią jest Lucyna Kornobys - mistrzyni świata i Europy, doceniona przez kibiców w całej Polsce w plebiscycie "Przeglądu sportowego"

Staszek pozamiatał, teraz czas ogarnąć ogród.

Jak się ma kasę to można pomagać.

Jakie miasto taki człowiek roku, gratulacje, miasto emerytów i rencistów. Witaj historio, żegnaj przyszłości
I nic nie mam do symatycznego Pana Stasia, mam inny podgląd w tym temacie, i tyle w temacie

Naucz się używać kropek na końcu zdania i dopiero wtedy się wypowiadaj na tematy, które są dla ciebie za trudne.

Dziękuję za naukę, będę pamiętał, że używanie kropek na końcu zdania stanowi o tym, czy można się wypowiadać, czy nie ,a no i ta kropka.

" w moim życiu przeczytałem dwie książki.... ale niestety Ty zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych" :))

Kto to ten Kużmiński?Dobrego słowa o nim nie słyszałemPonoć lanser na całego.

Kto to ten Kużmiński?Dobrego słowa o nim nie słyszałemPonoć lanser na całego.

Senator jak zwykle przyszedł nie na wydarzenie, a w miejsce, kompletnie niezainteresowany tym, co się działo na scenie.

to ten typ od fabryki dywanów w kowarach? jeśli tak to gratulacje

Tak ten typ od Dywanówki ,Wodnika, radny gdzie poszedł to krach. On wygrał bo musiał taki ustosunkowany Szmajdzińskam,Czernow, Łużniak, zborowisko fanek.
A czemu Redakcja nie podała wyników głosowania to nasze głosy gdzie one są przeczuwam tu oszustwo.

To jeszcze od pawiloniku na dawnej 22-go lipca obecnej Piłsudskiego.

Jeśli to ten od Dywanówki to czlowiek 100 leci a. Brawo

Chcę poznać punktację wszystkich finalistów -czy to jest tajne? Pomimo że jestem emerytem mój głos był na kogoś innego! Czas zatem na zmiany -niech Rejonowym Związkiem Emerytów kieruje wreszcie jakiś młodszy emeryt!!! Może zajdą tam zmiany, bo strach patrzeć na niektórych tam siedzących,którzy myślą że są niezastąpieni i daleko im do kultury.