To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Stadion przy Złotniczej przejdzie metamorfozę

Stadion przy Złotniczej przejdzie metamorfozę

Przebudowa stadionu przy ul. Złotniczej będzie kosztowała około 10 milionów złotych. Jest już projekt. - Szukamy pieniędzy, chcemy pozyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych – mówi prezydent Marcin Zawiła.

- Jest już projekt przebudowy stadionu, czekamy na decyzję lokalizacyjną – powiedziała Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta podczas ostatniej konferencji prasowej.

- Będą dwie płyty boiska: trawiasta główna i płyta sztuczna – boczna – mówi Marcin Zawiła.
Stadion będzie mógł pomieścić ok. 3,5 tysiąca widzów, z tego ponad 1500 na trybunie głównej. - Obiekt będzie oświetlony. Będzie też wielofunkcyjny, przystosowany dla lekkoatletów – mówi prezydent.

Dodał, że to może być zaletą przy poszukiwaniu środków na to zadanie. Koszt przebudowy szacuje się na ok. 10 mln złotych. - Chcemy pozyskać pieniądze z różnych źródeł zewnętrznych, ale nie powiem jakich, żeby inni nie byli przede mną – powiedział. - Jest szansa na zastrzyk z funduszy przeznaczonych na rozwój lekkiej atletyki.

Marcin Zawiła zapewnia, że podczas etapu projektowania nie pojawiły się dodatkowe opóźnienia. To optymistyczne, gdyż termin oddania obiektu przed Euro 2012 od samego początku jest zagrożony.

- Prace rozpoczną się już niedługo, bo musimy zrobić pierwsze przyłącze kanalizacyjne – mówi.

Okazuje się, że Jelenia Góra jest już na celowniku drużyn myślących o mistrzostwach Europy. - Jedna ekipa wyraziła wstępne zainteresowanie, ale jestem zobligowany do zachowania milczenia – mówi prezydent. Czy to mocna drużyna? - Średnio mocna – odpowiedział.

Stadion przy Złotniczej przejdzie metamorfozę

Komentarze (6)

Ta drużyna to CZESI !!!

Jak z Zawiłą rozmawiali to pecha beda mieli :D

roboty się rozpoczną. Wyglada na właściwą kolejność projektowania przedsięwzięcia. Co będzie gdy zabraknie pieniędzy? Druzyna NN zainteresowana będzie wielce zawiedziona.

ten projekt to jakaś żałosna kpina, forma bez zmian. Taniej będzie pomalować trybunę. Szkoda 10 baniek na taki kicz.

nie pękaj, jak nie będziesz łobuził na nim to nie zamknie, a jak zamknie, to PISiory szybko przerobią na lokalną świątynie opatrzności bozej, lub muzeum tragedii smoleńskiej..To już wolę jednka jak ryży zamknie przed kibolowymi wandalalmi