To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sprawa byłego proboszcza z Ruszowa nie zakończona

FOT. Archiwum

Na 25 stycznia 2021 roku wyznaczył dzisiaj (17 grudnia) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze termin kolejnej rozprawy apelacyjnej Piotra M., byłego proboszcza parafii w Ruszowie. Ksiądz, oskarżony o seksualne wykorzystywanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek, pozostanie nadal na wolności.

Na wyrok oczekują poszkodowane kobiety oraz ich rodziny. Niestety, nie zapadł, ponieważ w sądzie nie stawił się jeden ze świadków. Kolejny termin rozprawy apelacyjnej został wyznaczony na 25 stycznia 2021 roku. Piotr M. do tego czasu będzie przebywał na wolności.

Były proboszcz parafii w Ruszowie oskarżony jest o dwa przestępstwa o charakterze seksualnym przeciwko dwójce dzieci. 13 marca zapadł wyrok w jego sprawie. Został skazany na 5 lat więzienia. Sąd orzekł także o środkach karnych: dożywotnim zakazie zajmowania stanowisk związanych z opieką i wychowywaniem dzieci, zakazie zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres 15 lat, nawiązce na rzecz każdej z pokrzywdzonych w kwocie 25 tys. zł.

Obrona wniosła apelację. Na jej wniosek Sąd Okręgowy zadecydował, że Piotr M. może opuścić areszt i na rozprawę apelacyjną oczekiwać na wolności. Dziś odbyła się druga rozprawa apelacyjna, na której mieli być przesłuchiwani świadkowie. Ponieważ jeden z nich nie pojawił się w sądzie, wyznaczony został kolejny termin -  na 25 stycznia 2021 roku na godzinę 11.30 w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze.

Komentarze (14)

Czym dłużej proces będzie przebiegał tym więcej członków krk odejdzie z korporacji. Bez imigrantów ,muzułmanów średniowieczny kościół sam się wykończy.

Czas na totalną apostazję.

Biskupi powinni być bliżej Boga, niż przeciętny wyznawca. Czy ich brak strachu przed karą bożą za pedofilię, ale nie tylko nie jest dowodem na to, że to wszystko w co każą wierzyć, to jedna wielka ściema?

Jak długo będzie rządził PIS nic mu się nie stanie.

"dopóki bedziesz z nami będziemy cię bronić jak niepodległości. Jak odejdzesz, masz problem". To powiedziałem ja, Neumann

Co za ka na li a!!!!

Normalnie, aż nie chce mi się pisać o rzekomej równości wszystkich, wobec prawa - prawa miękiszonowego!

Czym różni się ksiądz od osoby świeckiej, że za podejrzenie dopuszczenia się tego okrutnego czynu, odpowiadać może z wolnej stopy?

Zresztą dla mnie to żaden ksiądz i dziwi mnie, że nie wydalono go z kościoła i nie wydalono z kapłaństwa.

Niech sobie proboszcz gwałci te dzieci, na zdrowie. Zasada jest prosta, nie chodzić do kościoła, nie puszczać tam swoich dzieci.

Hose nie puszczaj Hose...

Rodzice sami pchają dzieci w łapy pedofili a potem płacz i zgrzytanie zębów.

Ile lat miała Maryja zawsze dziewica, żona Józefa, zanim została zapłodniona przez starszego pana o imieniu Bogu ?

Dlaczego miała męża, dlaczego urodziła Jezusa w wieku około 12 lat, dlaczego została zapłodniona przez pana w wieku około 70 lat, czy zgodziła się na to ?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź, gdy zrozumiesz, że to wszystko to mitologia. Każda religia to zmyślone historie chorych umysłów.

twoje problemy psychiczne to twoja sprawa. Nie będę się wtrącał dopóki jesteś nieszkodliwy...