![Spory zastrzyk gotówki dla OSP](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/38161/straz06.jpg)
Wójtowie i burmistrzowie gmin, które otrzymały dofinansowanie odebrali symboliczne czeki z rąk marszałka dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Pieniądze rozdysponowano w ramach konkursu pn. Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2014. Zdecydowana większość jednostek wnioskowała o dotacje na zakup samochodów.
- Życzę Państwu, aby sprzęt zakupiony przy wsparciu samorządu Województwa Dolnośląskiego, był używany jak najrzadziej. Jeśli jednak zajdzie konieczność jego użycia, jestem pewien, że będzie on doskonale służył miejscowej społeczności – mówił w trakcie spotkania marszałek Cezary Przybylski.
Dofinansowanie z naszego regionu otrzymały następujące jednostki:
– Janowice Wielkie – Dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4 z pełnym wyposażeniem technicznym – 95 000,00
– Jeżów Sudecki – Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Siedlęcinie – 47 000,00
– Marciszów – Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem – 100 000,00
– Platerówka – Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu lekkiego GLBA ze zbiornikiem na środek gaśniczy, z napędem 4x4 – przeznaczonego do likwidacji zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń, w tym do ograniczenia strefy skażeń dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerówce – 60 000,00
– Świerzawa – Zakup średniego samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu – 95 000,00
– Warta Bolesławiecka – Zakup i dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Raciborowicach – 100 000,00
Komentarze (2)
Straż to elita. Są wszędzie. Należy im się.