Spartakus: To nie był nasz dzień

Koszykarze Spartakusa nie sprostali rywalowi ze Wschowy. Po słabym meczu przegrali z wiceliderem trzeciej ligi 54:73.

O zwycięstwie miejscowych w dużym stopniu zadecydowała pierwsza połowa spotkania. W niej koszykarze WSTK wykazali się większą skutecznością i opanowaniem. Spartakus nie był w stanie przeciwstawić się dobrej grze rywali. Do przerwy przegrywali 19:36. Po zmianie stron Spartakus wyraźnie ruszył do ataku chcąc zbliżyć się wynikiem do rywala. Jednak tego dnia podopieczni Joanny Kawalec razili nieskutecznością – Takie mecze też się zdarzają – mówiła trenerka. Choć koszykarze Spartakusa bardzo się starali nie byli w stanie nawiązać walki z wiceliderem. W ostatniej kwarcie gospodarze postawili kropkę nad „i” wygrywając zasłużenie 73:54. Kolejne spotkanie jeleniogórzanie rozegrają u siebie (20 listopada), a ich rywalem będzie Tytan Jawor.

WSTK Wschowa Sława – KSW Spartakus Jelenia Góra 73:54 (22:12, 14:7, 10:12, 27:23)
Spartakus – Jaszczur 16, Przydryga 16, Owczarek 11, Kozyra 11, Tokarewicz, Nowicki, Chrustowski, Adamczyk, Radziszewski, Kiciński.