To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spłonęło audi

Spłonęło audi

Minionej nocy w centrum Jeleniej Góry spłonął samochód. Ogień był tak duży, że popękały szyby w pobliskim sklepie.

Do zdarzenia doszło po północy przy ul. Wolności, niedaleko skrzyżowania z ul. Skłodowskiej Curie. - Kiedy przyjechali strażacy, samochód stał w płomieniach – mówi Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. - To audi 80.

Strażacy przez ok. 40 minut walczyli z ogniem. Jak mówią, płomienie były tak duże, że nadtopiła się stolarka okienna w pobliskim sklepie, z powodu wysokiej temperatury pękły też szyby wystawowe.

Nie wiadomo, co było przyczyna pożaru, ustala to policja. Według nieoficjalnych informacji, iskra powstała, kiedy właściciel auta próbował podłączyć nawigację GPS.

Fot. Iwona

 
 
Spłonęło audi
Spłonęło audi
Spłonęło audi

Komentarze (4)

zamiast robic ukradkiem zdjecia za firanki trzeba bylo pomoc .

Jak dobrze widze to bylo Audi 80 B4 fajne autko zawsze mi sie podobalo :/

Niby w jaki sposób? Nasikać z góry na auto? Strażacy posiadający specjalny sprzęt do gaszenia płonących aut, gasili pojazd pół godziny... to nie weekendowy grill z biedronki, który wymknął się spod kontroli, a pożar auta wypełnionego paliwem, olejami i plastikami, "mondy" łosiu. Jeszcze nie słyszałem, aby podobny pożar udało się komuś ugasić nawet gaśnicą samochodową.

Ile metrów od budynku mieszkalnego może stać samochód? Jeśli ktoś wie, to niech napisze. Jak to jest w przepisach przeciwpożarowych albo innych.