To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Śmiertelny wypadek w Maciejowej

Śmiertelny wypadek w Maciejowej

Tir staranował audi. Kierowca samochodu osobowego nie żyje. Tragedia rozegrała się dzisiaj około 5.30 w okolicach stacji Orlen. Oba pojazdy zmierzały w kierunku Wrocławia.

 

Do tragedii doszło w momencie, kiedy kierowca audi chciał skręcić w lewo w kierunku stacji paliw. Jadący za nim tir wpadł na audi i staranował auto do rowu. Osobowy samochód złamał się na pół, kierowca był uwięziony we wraku. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon na miejscu. Policja i prokuratura ustalają szczegóły tego zdarzenia. Nie wyklucza się, że kierowca tira próbował wyprzedzać audi.

 

Interweniujący na miejscu ratownicy mieli olbrzymi problem, aby wydostać ciało. Na miejsce ściągnięto specjalistyczny sprzęt z jednostki straży pożarnej w Bolesławcu.

 

 

mówi prokurator Krzysztof Świątek, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

 

IMG_5011.JPG
IMG_5015.JPG
IMG_5020.JPG
IMG_5021.JPG
IMG_5027.JPG
IMG_5030.JPG
IMG_5038.JPG
IMG_5042.JPG
IMG_5049.JPG
IMG_5051.JPG
IMG_5054.JPG
IMG_5057.JPG
IMG_5069.JPG
IMG_5078.JPG
IMG_5081.JPG
IMG_5087.JPG
IMG_5091.JPG

Komentarze (106)

Masakryczny widok... :(

Makabryczny widok...

Szkoda człowieka ..... a kierowca Tir powinien trafić do pierdla tak jak i policjanci, którzy stoją na obwodnicy gdzie zagrożenie jest znikome. Nie widzą tego co kierowcy Tirów i nie tylko wyczyniają na Wrocławskiej.....jadą 90 km/h i jeszcze trąbią lub próbują wyprzedzać osobowe auto, które jedzie 50 km/h. Tutaj powinny byc minimum dwa fotoradary stacjonarne na zawsze, stan nawierzchni jest taki że droga hamowania po zapadniętych studzienka jest o wiele dłuższa itp itd że o hałasie nie wspomnę

Do pierdla to powinni trafić odpowiedzialni za stan dróg. Zawsze winę zwala się na kierowców, ze nie dostosowali prędkosci itd. A gdzie wina drogowców za nie odśnieżone drogi?? Płacimy kolosalne podatki w paliwie na utrzymanie dróg i nic z tego nie wynika. Najważniejsze jest byle taniej. Nikt nie zwraca uwagi na stan dróg, liczy sie kasa. Urzednicy zamiast siedziec za biurkiem, powinni zainteresowac się wywiązywaniem firm z umów.

Droga przez Maciejową to główna arteria na Wrocław a na jej środku ot tak sobie zatrzymują się samochody i zjeżdżają na stację. Ciekawe ile jeszcze przy tym Orlenie ma być wypadków, żeby wreszcie zrobić w tym miejscu pas zjazdu.
Nie wiadomo czyja to wina, nie raz jak tam jeżdżę widziałem jak samochody dają na ostatnią chwilę kierunkowskaz i zjeżdżają na stację, nie każdy tirowiec musi znać na pamięć wszystkie zagrożenia w Jeleniej. Z drugiej strony mamy nową obwodnicę dla turystów do Karpacza a nie mamy obwodnicy dla Maciejowej. Efektem są tiry do Wrocławia sunące przez miasto więc wypadków będzie jeszcze wiele.

Nie koniecznie kierowca Tira. Popatrzcie na dzisiejsze drogi! Tir Waży kilkanaście ton! Nie sposób go wyhamować na odcinku nawet kilkunastu metrów, kiedy pod spodem jest lód bo ciągnie go masa. Zostawcie śledztwo Policji, zanim ocenicie. Równie dobrze kierowca osobówki mógł zbyt późno wrzucić kierunkowskaz... Jedno jest pewne. To co się stało jest straszne. Dziś w Jeleniej drogi są bardzo niebezpieczne. Jechałam. Nawet auto na zimówkach, jadące 50/h- lekko znosi na zakrętach, i krzyżówkach, bo pod spodem sam lód. Jedyny pług z piaskarką, jaki widziałam- to ten odśnieżający parking przed TESCO. Panie Zawiła! ja wiem , że w Muzeum szykuje się ciekawa wystawa, a po Nowym Roku trzeba popracować nad nagrodami za rok ubiegły dla ciężko pracujących Urzędników i Radnych- ale może ruszy Pan szanowne cztery litery i zajmie się bezpieczeństwem Dróg na terenie Panu podległym??? To Pan i służby, którymi Pan zarządza jesteście współodpowiedzialni za to ludzkie życie, które dziś - przedwcześnie i w tak straszny sposób zgasło! Proszę o tym pamiętać -przyznając sobie premię!

Mniejsza o to. WSZYSTKIE TIRY wy...ać z Polskich dróg. Od tego jest kolej

A nie widzisz jak kierowcy TIRów jeżdżą? Oni się niczym nie przejmują. Na wąskiej drodze to osobówka musi uciekać po rowach, bo TIR z naprzeciwka jedzie jak gdyby nigdy nic, bo przecież to królowie szos. A jak stwierdzi, że na autostradzie za szybko się do niego zbliżasz to masz zapewnioną jazdę 90 km/h przez najbliższe 5 minut. Jak TIR jedzie 90 nawet w terenie niezabudowanym to dla mnie jest to chory człowiek i jak najszybciej powinno się go dokładnie przebadać. Po pierwsze ciężarówka to nie auto osobowe, które zatrzyma się przy normalnych warunkach w 50 metrach z 90 km/h, a weźmy pod uwagę warunki atmosferyczne. Jest ślisko i nie zwalajcie winy na drogowców, bo to nie jest usprawiedliwienie. Skoro jest ślisko to mogę bez żadnej odpowiedzialności zabijać ludzi? Chyba to nie tak działa. Jeździłem dziś po drogach i w pewnym momencie zacząłem hamować, jechałem niewiele, może 30 km/h, ale miałem wrażenie, że wcisnąłem sprzęgło zamiast hamulca, bo droga była tak oblodzona. Ciężarówka to kilkanaście ton, takiego kloca wyhamować potrzeba kawałek drogi. Co z tego, jak psychopaci z TIRów mając do wyboru uderzyć w kogoś i nie wpaść do rowu, a nie uderzyć nikogo i wpaść do rowu narażając przy tym własne życie zawsze wolą tłuc w auto niż jechać w rów.

Zygmunt dlaczego ubliżasz?? Widocznie sam jesteś psychopatą. Ja choć nie jestem i nigdy nie byłem kierowcą ciężarówki zawsze zjeżdżam ciężarówce aby mogła swobodnie przejechać. Chyba mniejszym autem jest lepiej schować się miedzy drzewa niż Tirowi który ma kilkanaście metrów długości. Trochę kultury na drodze i będzie mniej kolizji i wypadków. Współczuję rodzinie chłopaka, który zginął ale współczuję również kierowcy ciężarówki, który będzie żył ze świadomością iż kogoś nieumyślnie zabił. Zarówno rodzinie zmarłego chłopaka jak i kierowcy ciężarówki należy zapewnić pomoc psychologa.
Jeszcze raz wyrazy współczucia dla rodziny chłopaka.[*]

Nie ubliżam - mówię jak jest. Ok, małej osobówce łatwiej jest się schować, ale to chyba nie powinno działać, że ja muszę szybko po rowach uciekać, bo książę jedzie środkiem drogi i ani nie zwolni specjalnie, ani nie zjedzie choć odrobinę. Często jeżdżę do Legnicy przez Kapelę. Jak spotkasz tam nawiedzonego tirowca, któremu się nie spodobasz to pierwszy bezpieczny manewr wyprzedzania przeprowadzić dopiero za Złotoryją, bo przecież będzie jechać cały czas środkiem, żeby go nie mógł wyprzedzić. Albo g****a sytuacja ze światłami. Jechałem kiedyś w nocy za jakimś autem, a tu nagle przede mną jaśniej niż o godzinie 12 w lipcu. Nie wiem czy kierowca przede mną jechał na długich czy zapomniał wyłączyć czy jeszcze coś innego, ale tirowiec szybko cię do porządku przyprowadzi jak włączy wszystkie 20 reflektorów, bo przecież królewicz został oślepiony choć siedzi wysoko. Inna sytuacja? Jechałem kiedyś ze znajomym, akurat miał auto z CB radiem. Też coś się tirowcowi nie spodobało - taka wiązka poleciała, że strach było dalej jechać.

Zresztą innego znajomego ojciec jeździ na TIRach i kiedyś coś tam rozmawialiśmy i on bez ogródek wywalił, że oni się między sobą dogadują na autostradzie i jak osobówka się któremuś z nich nie spodoba to szybko ją przyprowadzą do porządku jak jeden drugiego będzie wyprzedzał.

Mamy się szanować na drogach to się szanujmy. Ja jestem jak najbardziej za tym, bo czy to TIR czy osobówka czy motocykl - każdy jest użytkownikiem drogi i każdy powinien mieć równe prawa. Niestety tak nie jest i nie będzie przez naszą polską mentalność.

Zygmunt ma rację, utrzymanie dróg to jedno, ale rozsądek i wyobraźnia kierowców to drugie. Nie od dziś wiadomo, że większość kierowców TIR-ów to święte krowy na drodze i gdzieś mają innych użytkowników. Tutaj kierowcy TIR-a zabrakło zarówno rozsądku, jak i wyobraźni. Nawet, gdyby kierowca Audi, skręcił np. bez włączonego kierunkowskazu, to kierowca tego TIR-a miał zasrany obowiązek trzymać bezpieczną odległość (nie mówiąc już o odpowiedniej prędkości), tak żeby w razie czego móc wyhamować przed przeszkodą. Jest taka podstawowa zasada na drodze - zasada ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi. Każdy powinien o niej pamiętać.

To porażka. A ja się zapytam kto walczy ze śniegiem i dlaczego te jełopy NIE ODŚNIEŻAJĄ DRÓG. Pytam się dalej co za cymbał ustalił przepis żeby odśnieżać dopóki nie przestanie padać. I gdy pada przez 4 dni to oni dopiero wyjeżdżają mało tego jak sypią solą na drodze robi się taka breja że nie idzie jechać ale już tego odśnieżyć nie odśnieżą. Tak że po części winień za ten wypadek jest ci co nie odśnieżają drogi... Oraz być może kierowca tira a takich jest pełno. I dlaczego świeżo upieczony kierowca wsiada za kierownicą i odrazu jedzie za granicę tak też się dzieje w wielu przypadkach co często kończy się tym co tutaj.

O ile dobrze pamiętam to ulica Wrocławska po powodzi w 2012 roku jest zamknięta dla ruchu ciężkich wozów!?!

Ojejku to ktoś z Jeleniej? [*]

Tak 21-letni Daniel :(
To tragedia nie do opisania Szczere kondolencje dla rodziny

Kierowcy TiR-ów myślą,że są bogami na jezdni.Też miałem sytuację kiedy na ograniczeniu do 70 km TiR dogonił mnie i mrugał światłami, popędzał mnie,a później wyprzedzał na podwójnej ciągłej.Przez takich baranów giną ludzie.
Zakaz wyprzedzania dla TiR-ów powinien obowiązywać nie tylko na autostradzie,ale wszędzie.

Jesli było do 70 to nie była to na pewno droga osiedlowa jesli jadac zgodnie z przepisami 70 i cie wyprzedził to troche mu to zajeło, chyba ze jetes jak to piszesz baranem i jechałes jak pipa 40 przez takich jak ty tez gina ludzie

Marek pipo jechałem 80 km/h,ale temu pajacowi było mało.
Teraz już zaopatrzyłem się w pałkę,kiedy następnym razem jakiś ciul będzie mnie popędzał to załatwię to inaczej.

Gdybyś przez przypadek stwierdził, że chodzenie z pałką po ulicy w czymś pomoże, lub co gorsza że jest to jakiś środek wychowawczy, życzę tobie trafić na mnie. Będziesz mógł wybrać miejsce gdzie wsadzić nowy nabytek.

Siedzieć to powinien iść ten, który wydał dopuszczenie do użytkowania stacji Orlen bez wyodrębnienia pasów zjadowych do stacji. Oczywiście chodniki 2x po 2,5 m szerokości - po co i komu ????? Dla grubego pieszego? Faktem jest że tam jest podwójna ciągła,więc jakie wyprzedzanie wchodzi w grę ??? TIR-owiec pan szos kto mu krzywde zrobi. Szkoda człowieka

Skutki koszmarne, ale one niekoniecznie musza wynikać z prędkosci TIR-a, przy jego masie mógł sprasować audi w rowie mając na liczniku 20km/h, zreszta widać, ze zniszczenia TIR-a sa minimalne, więc prędkość nie była duża. Być może chłopak z audi zatrzymał sie lub zwolił zbyt gwałtownie chcąc skręcić w lewo, było ślisko, a TIR to nie osobowka, wymaga sporej drogi hamowania. Chłopak młody, mógł wyjść brak doswiadczenia, nie spojrzał w lusterko, bo nie sadzę, że kierowca TIR az tak sie zagapił, zeby wyrżnąć w audi np. 50 km/h., czemu zreszta przeczą małe uszkodzenia przodu TIRa.

tam jest ograniczenie do 40 km/h dla tirów, nie widziałem jednak od lat żeby któryś się do tego stosował, droga była odśnieżona, a to że ma dużą masę musi wziąć pod uwagę przed jazdą i dostosować odległości i prędkość do swojej masy i warunków na drodze!!!!!! Inną sprawą jest stan drogi krajowej( która remontowana w 2008 roku była budowana jako droga osiedlowa, tak jest zapisane w projekcie!!!! :) ) zamiast budować cztery pasy obwodnicy do Gołębiewskiego, wystarczyło zrobić dwa i dwa obwodnicy Wrocławskiej w tej samej cenie. Ale mądrzejsi siedzą wyżej :(

Tragedia wspolczuje rodzinie biedny czlowiek a tych palantow w tirach nie brakuje jezdza jak czuby

A GDZIE BEZPIECZNY ZJAZD CPN . NIEMA BO TEN CPN ZAŁATWIONY NA LEWIŻNIE BYŁ.

a gdzie jest taki pas ????? na Sudeckiej ???(statoil) na W.Pola ????? ( orlen ) na Wolności ??? (muler ). Taki stacji są tysiące w Polsce i dziesiątki tysięcy w Europie!!!! potrzebna jest tylko wyobraźnia i umiejętność przewidywania tego że nie każdy na drodze to Carlos Sainz

Jakby nie patrzec kierowca tir-a nie zachował odpowiedniej odległości!!!! Generalnie, tir-owcy nie szanują innych użytkowników dróg bo wiedzą, że przy masie tira oni nie zginą.... No, i z tira kierowca nie zginął...

Tak kierowcy Tirow czuja sie panami na drodze, ale nie przesadzajmy, ze jezdza z mysla, ze to nie oni zgina... nie robmy z nich mordercow. Nie chce teraz nikogo usprawiedliwiac... wyjdzie kto tu poniosl wine.... szkoda Daniela:( pamietam go ze szkoly... fajny wesoly chlopak... mial cale zycie przed soba. wyrazy wspolczucia dla rodziny Daniela i dla kierowcy Tira bo on bedzie tez musial zyc ze swiadomoscia, ze on zyje a tak mlody chlopak nie :(

Szkoda chłopaka, miał 23 lata dopiero, miał kwiaciarnie "Kwiaty Klimaty", żagnaj Daniel

Bardzo Proszę o kontakt 516 - 762 - 377

ZAJEBISTY... mlody , zdolny , uczciwy , z fantazja i pomyslem CHLOPAK - SZKODA CIE !!!

af69 dobrze napisał . Tirowiec przegiął pałe , jak można walić takim skladem komuś na ogonie .Każdy z nas moze mieć konieczność nagłego hamowania i co wtedy , TIR wpada na nas , miażdży nas i nasze rodziny???!!! Powinno być dodatkowe badanie dla ciężarowych , na WYOBRAŹNIE !!! jej brak jest straszny w skutkach.

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA........

Udział w wypadkach samochodów ciężarowych jest kilka razy mniejszy niż np. osobowych tylko, że ciężkość tych wypadków jest duża.

Daniel niech Ci ziemia lekkom bedzie, spoczywaj w pokoju[*]
kondolencje dla rodziny :(

a może nasz panujący ..... zobaczy jak się odśnieża w kraju gdzie śnieg pada... http://www.milanos.pl/vid-93983-Odsniezanie-w-Kanadzie.html

Nie ma co zwalać na stan drogi, bo był jaki był, a gość w Tirze nie wziął tego pod uwagę i władował się w Audi z całym impetem. Tragedia! Facet z Tira już nigdy nie powinien usiąść za kółkiem.

Bzdura ! Oczywiście, bo TIR wjechał w Audi, to jak zwykle wina kierowcy tira...

mimo że od soboty się zmieniły niektóre przepisy ruchu drogowego to ten akurat nie ..... mówiący o zachowaniu należytej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.
Teoretyzując....jakby audi nie wjeżdżało na stację tylko na drogę wybiegło dziecko i audi by zahamowało , to co zrobiłby kierowca Tira, który jechał za szybko i za blisko????....... zabiłby i kierowcę i może dziecko!!! .... też byłby niewinny ???? tfu, tfu by moje słowa w gówno się obróciły i nigdy się taki scenariusz nie spełnił

A KOGO MOŻE ŚW. PIOTRA!!!

Już nie będzie kolorowona Kiepurowie.... Nie znałam Człowieka,ale zawsze uśmiechałam się przechodząc koło jego kwiaciarni. Tam zawsze było tak bajkowo.... Njszczersze wyrazy współczucia dla Jego Bliskich.

Było kolorowo,były przystrojone choinki,na jednej nodze stały bociany a teraz....
Współczuje Rodzinie.

Zróbcie obwodnice maciejowej i naprawcie wreszcie te studzienki, przecież one są tak zdezelowane że tam codziennie jest slalom pomiędzy nimi. No i tak jak pisał ktoś powyżej co najmniej dwa fotoradary stałe na wrocławskiej. Radarowy terror chyba jednak jest potrzebny

Ktos bardzo madrze napisal, kierowca tira to wiezenia. Juz nie raz widziałem co tam wyprawiaja, mysla,że jak auto jest duze to im wszystko wolno. Brak wyobrazni, co drugi kierowca tira sie czuje jak Kubica , a umiejetnosci zerowe. Zabił młodego chlopaka, wielkie brawa tez dla jeleniogorskiej policji,ze stoja i lapia na radary a nie widza realnego zagrozenia. Alfa jak jezdzi to tylko predkosc lapie, idiotow na drogach maja w dziubdziuś to tak sie dzieje. Miejcie honor i powiedzcie tak, bedzie bacznie obserwowac zachowania tirow na drogach a nie tylko latac dziury w budzetach fotoradarami. Zginal młody człowiek, ktory niczym nie zawinil. Mam nadzieje,ze ten pseudo kierowca tira posiedzi sobie w wiezieniu.
PS. Odsniezanie tez w Jeleniej jest super, jechałem dzisiaj do pracy, a musiałem przejechac przez całe miasto i wg mnie to skandal,ze na drogach prowadzacych w miescie zalega snieg, a i pług widziałem tak jak swinia niebo.

A czy komentujący wzięli pod uwagę, że może to on za późno włączył kierunkowskaz, albo wcale? Że na drogach są ciężkie warunki, kierowca tira mógł zwyczajnie wpaść w poślizg? Albo chłopak nie zauważył, że tir zaczał manewr wyprzedzania...? Szkoda chłpaka, ale po co wydajecie osądy, skoro nic nie wiadomo. A nie, zapomniałam, w JG zawsze sami najmądrzejsi! Skąd wiecie, że on nic nie zawinił a tylko kierowca jest winny, kto Wam dał prawo do wydawania takich osądów?

bravo.....ograniczenie do 40 podwójna ciągła a Tir wyprzedza....fantastyczny scenariusz, nawet najbardziej ostrożny kierowca nie wziąłby tego pod uwagę !!!!

Przestać produkcji Tirów, to jeżdżąca śmierć. Producent tego tira powinien zapłacić rodzinie milionowe odszkodowanie i za każdy wypadek z udziałem tira.
Ten pojazd z praw fizyki ma dłuższą drogę hamowania. A debil kierowca niekoniecznie chodził do szkoły. Bo każdy baran tirem może jeździć.

czytając komentarze dochodzę do wniosku, że kierowcy TIRów czy też osobówek są najzwyczajniej w świecie niedouczeni, lub tak jak to jest w przypadku TIRów kierowcy są młodzi bez potrzebnego doświadczenia, ale za to z kozacką fantazją prowadzą te kolosy, siedzą wysoko, mają wrażenie bezpieczeństwa, jednak często przeceniają swoje siły, a wszystko przez to, że w Polsce nagminnie jest łamane prawo drogowe, prawo jazdy można kupić, a cwaniaków i ****stwa na drodze nie brakuje. Na stronie NJ24.pl jest też inny artykuł, o tym jak to w ostatni piątek kursanci zdawali na starych zasadach aż do godziny 20, było ich wielu, jednak teorię zdało tylko 2, więc znowu oburzenie i plucie jadem, że wprowadzenie nowych zasad zdawania jest nie do przyjęcia, że jest to utrudnianie ludziom życia, bo prawo jazdy to tylko papierek, bo i tak każdy jeździ jak mu się podoba.Jeśli jesteście tacy oburzeni to dajcie prawo jazdy każdemu, tak po prostu czy nadaje się na kierowcę czy też nie, a co niech ma! Dziś zginął młody człowiek, nie oceniajcie kto zawinił, czy on, czy ten drugi kierowca, czy pogoda, czy stan naszych dróg, zastanówcie się nad swoim sposobem poruszania się po drogach, zweryfikujcie co robicie źle, co można poprawić, nie bądźcie aroganccy, to może uratować życie Wasze, ale także innych użytkowników naszych dróg.

co to ku....wa za paranoja żeby w jeleniej nie mieli takiego sprzętu na co idzie nasze siano z podatków mandatów itp itd, nawet jakby chcieli mu pomóc to nie mieliby czym to jest po prostu PARANOJA, WYRAZY WSPÓLCZUCIA DLA RODZINY I BLISKICH [*]

Dzisiaj obudziłam się nad ranem około godz.4 z minutami ,wyjrzałam za okno na ul.Jana Pawła czyli na główną arterię naszego miasta (czy lepiej gminy )i byłam przerażona bo nie można było odróżnić chodnika od ulicy pomyślałam o strasznych warunkach na drogach a wśród nas są tacy,którzy muszą rano wyjechać....gdy zasypiałam usłyszałam jadącą na sygnale karetkę i straż...znowu zgasło czyjeś życie...
Czemu służby drogowe nie pracowały o tej porze aby przygotować drogi dla wyjeżdżających wcześnie rano?!Jest mi strasznie przykro...

Gdyby ten tirowiec jechał 40km/h i zachował odległość (trudne warunki), to raczej nic by się nie stało!!!.