To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ślepnąc od świateł - co z tą sygnalizacją?

Ślepnąc od świateł - co z tą sygnalizacją?

W ostatnim czasie czytelnicy kilkukrotnie zgłaszali nam swoje wątpliwości na temat sygnalizacji świetlnej w mieście. Dlaczego w nocy przy śladowym ruchu regulowany światłami jest ruch na cieplickim skrzyżowaniu? Po co są i dlaczego tak specyficznie działają światła przy nowym cmentarzu przy Sudeckiej? To tylko te najczęściej powtarzane.

Pan Arek często musi wyjeżdżać wczesnym rankiem do pracy. Jego trasa prowadzi z Cieplic do centrum Jeleniej Góry. - Zupełnie nie rozumiem dlaczego o czwartej nad ranem włączone są światła na skrzyżowaniu ul. Marcinkowskiego i Wolności. Ulice są puste, ruch zerowy, a pojawiający się z rzadka samochód musi swoje odstać na czerwonym. Może ktoś z organizacji ruchu w mieście by się nad tym zastanowił? - zasugerował ciepliczanin. Mieszkaniec wskazuje, że światła w nocy działają też przy „baniakach”, ale już przy Małej Poczcie ruch nocny jest całkowicie odblokowany. - Trudno w tym dostrzec jakąś logikę – podsumowuje.

Choć od wprowadzenia świateł przy nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej minęło już sporo czasu, one wciąż denerwują kierowców, którzy skarżą się na „niepotrzebne spowalnianie ruchu”. Kierowcy mają też wątpliwości, czy potrzebna jest włączona w nocy sygnalizacja świetlna na Zabobrzu.

 

Jak nas poinformował Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM Jelenia Góra zdarzające się długie oczekiwanie w nocy na zmianę świateł przy skrzyżowaniu Marcinkowskiego i Wolności to nieprawidłowość pojawiająca się po przerwie w dostawie prądu, po której resetuje się sterownik i przechodzi na tryb dzienny. - W nocy system powinien tu działać dokładnie tak samo jak przy fontannie na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Wolności. Jeśli nadjeżdżasz z szybkością dozwoloną, na skrzyżowaniu jest pusto, a masz światło czerwone, to jeśli lekko zwolnisz, zaraz zmieni się na zielone i płynnie przejedziesz skrzyżowanie – tłumaczy. Rzecznik urzędu zapowiedział, że taki system na cieplickie skrzyżowanie lada dzień (czy raczej lada noc) wróci – zostanie tam wysłana ekipa specjalistów.

Są przypadki całodobowo działającej sygnalizacji świetlnej w mieście, które są następstwem presji społecznej. Tak jest ze światłami na Zabobrzu, które funkcjonują w pobliżu miejsca wypadku w którym zginęły dwie osoby, bo dwaj kierowcy urządzili tam sobie wyścigi. Teraz na zabobrzańskiej arterii w nocy ruch jest regulowany światłami, co skutkuje także tym, że przejeżdżające tiry hamują, mocno hałasując, co znowu irytuje okolicznych mieszkańców.

 

Kierowcy regularnie podróżujący w kierunku Karpacza wciąż nie mogą zrozumieć sensu „złośliwych” świateł przy nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej. Tymczasem ich zadanie jest czytelne – dyscyplinować kierowców, którzy masowo łamali tutaj przepisy, stwarzając realne zagrożenie. - Jeśli tutaj mamy światło czerwone i podjeżdżamy z prawidłową prędkością, to szybko powinno zmienić się na „zielone”, nie zaburzając płynności ruchu. Tyle, że jeśli z naprzeciwka do tych świateł podjeżdża ktoś, kto przekracza dozwoloną prędkość, to system pozostawi „czerwone” w obydwu kierunkach. Nawet jeśli my nie złamaliśmy przepisów ruchu drogowego - wyjaśnia rzecznik UM. Dodaje, że rzeczywiście w wielu punktach miasta ruch może się wydawać „przeregulowany”, ale jest to skutek niskiej kultury jazdy, braku uprzejmości, życzliwości i zrozumienia dla innych użytkowników ruchu.    

Ślepnąc od świateł - co z tą sygnalizacją?

Komentarze (35)

"Jeśli nadjeżdżasz z szybkością dozwoloną, na skrzyżowaniu jest pusto, a masz światło czerwone, to jeśli lekko zwolnisz, zaraz zmieni się na zielone i płynnie przejedziesz skrzyżowanie" - uwielbiam taką logikę :-))

Wiklik jeździ na rowerze to zdąża

Samo imię świadczy IQ.A ileż to zapychasz o 4 rano ? 100/h? Z drogi śledzie panisko arek jedzie.

Poczekaj na drugiego arka jak ci wyjedzie mo mu też się śpieszyło i nie było świateł .

W ciągu dnia wszelkie audice czy vany zapychają po 100 120 .

To widać jak się jedzie mniejszym autem lub trochy starszym modelem.

Znów trzeba postawić RADARY a zwłaszcza jak się skończy pandemia i wyjadą wszyscy niedzielni ,wczasowi ,działkowi kierowcy .

Nie wolno popuścić bo będą ofiary śmiertelne.

Imię świadczy o IQ? Naprawdę? A fizjonomia też? A wzrost i kolor włosów też? A rysy twarzy też? A kolor skóry też? A rodowód też? To twoja metoda na klasyfikację ludzi???

Wiklik ty kłamco światła w cieplicach
Na Marcinkowskiego instalowała prywatna
Firma i ma podpisaną
Umowę z miastem
Na ich obsługę i eksploatację,światła które się w nocy palą na skzyrzowaniach
Nie są miasta i na ty żecz polega trza firmie płacić za prąd i serwis dlatego się w nocy palą,taka jest prawda,i tyle w tym temacie.

Typowo pisowskie: dorwać się do koryta na X lat bez kontroli i żreć, żreć, żreć..... Przykłady? Proszę: komisja do ukrywania pedofilii w rzymskim katolickim kk, podkomisja do sprawy niewyjaśnienia katastrofy komunikacyjnej, prokuratura i synekura, port baranów, przekop maślany, media niepokorne wobec opozycji. A dookoła wrzeszczeć, że nas biją, i kłamać, mataczyć, kombinować. A wszystko z tym ich kościołem katolickim bukiem humusem i włoszczyzną na ustach.
Czytać na stronach gazety wyborczej jak bawi się katolicka pisbolszewicka komisja ds pedofilii w kościele katolickim. Chulaj dusza bo piekła nie ma.

CHÓLAJ będzie lepiej analfabeto....CHÓLTAJU.

Kierowcy też mogli by czasami użyć hamulca "ręcznego" i zwolnić główny żeby nie oślepiać tych z tyłu.

Prawda, większość tzw. "fur", ma światła hamulcowe na wysokości oczu kierowcy i podświadomie trzyma nogę na pedale hamulca, by "nie odjechał"...Litości, to tak "daje po oczach", że rośnie (niepotrzebnie) poziom agresji wśród kierowców!

A jak ma automat to ma przestawić na 'parking' ??????

Tak, albo ręczny.

Większość nowych samochodów z automatem ma funkcje autohold i działa tak ze masz d i hamulec trzyma auto w miejscu . Gorsze są sytuacje gdzie jedziesz do Bolkowa za kimś kto uważa ze jest mgła i wali ci po oczach przeciwmgielnym albo auta jadące z naprzeciwka maja światła oświetlające czubki drzew

A pajacyki, wieczorem albo we mgle jadący na światłach do jazdy dziennej (oczywiście chińskich, z aliex...)?

Już nie wspominając, że przegięta jasność tych supernowoczesnych turboledowych świateł wypala gałki oczne. Jazda przez skrzyżowania wieczorem/w nocy za takim to mordęga gdzie co chwila wszystko skąpane jest w ostro krwistej czerwieni. Czy są w ogóle jakieś normy na to?

Ty zasrany PiS.BOLSZEWIKU.cZekisto pamiętaj ,że w tym grajdole rządzą twoi mocodawcy z POKO-sroko, czyli czerwona zaraza .Same twoje pseodo wskazuje jaki jesteś szurnięty, zacietrzewiały i beznadziejnie g****. Jesteś produktem asymilacji i prokreacji najgorszych elementów wyrosłych na ideach komuny i postkomuny. Zamilcz w końcu i zniknij, wstydu sobie oszczędź!!!

Ty zasrany PiS.BOLSZEWIKU.cZekisto pamiętaj ,że w tym grajdole rządzą twoi mocodawcy z POKO-sroko, czyli czerwona zaraza .Same twoje pseodo wskazuje jaki jesteś szurnięty, zacietrzewiały i beznadziejnie g****. Jesteś produktem asymilacji i prokreacji najgorszych elementów wyrosłych na ideach komuny i postkomuny. Zamilcz w końcu i zniknij, wstydu sobie oszczędź!!!

Kato-prawakowi, prawdziwemu Polakowi puściły nerwy - znakomicie! Słychać "wycie" i nerwowość, przed totalnym upadkiem i początkiem rozliczeń ze złodziejstwa!

komu puszczają nerwy to widać po waszych komentarzach. Wybitny jest czekista. Temu puszcza wszystko. Łącznie ze zwieraczami...

Tak ci puściły nerwy jak wczoraj tzw. premierowi w Sejmie ,coś bredził,krzyczał ,rzucał wielkimi liczbami ,Tylko jakoś do tej pory nikogo nie wsadzili do kicia .

Tak ludzie kradną bo widzą że są okradani i oszukiwani np. kler.

Ręczny to znaczy postojowy nawet w górach nie zaciągają.

Parę już upłynęło od śmierci 2 pracowników na Spółdzielczej stoi tam 50 a od 8-14 i od 16 -21 tną 100.

Do zarządu dróg i znaków . Proszę postawić znak NAKAZ jazdy w prawo ,taki niebieski ze strzałką przy wyjeździe z mini parkingu przy piekarni Stankiewicz bo wyjeżdżają i przecinają podwójną ciągłą jadą w stronę Jeleniej i to tuż przed światłami niejednokrotnie nawet na czerwonym .

Czas powiedzieć głośno : mafie vat-towskie to ściema.
Zaś okradanie nas cenami paliwa to rzeczywistość narodowych socjalistów pisbolszewików.
Je*** pis.

Ty c.iulu niemyty Pb95 była za peowskich gnojków po 6 zł a ile kosztuje teraz? Sprawdź jeśli potrafisz, id.ioto!!!

No cóż, dziś na paru stacjach 5.23PLN. Dużo nie brakuje, a kryzys jakby trochę inny.
Nie wspominając o słynnym panu Kaczyńskim, wtedy w opozycji, wyma****ącym kanistrem pokolorowanym ile to opłat składa się na paliwo. Tylko po to aby po objęciu rządów dowalić kolejną, własną daninę dla niepoznaki nazwaną "ekologiczną". Można by to delikatnie nazwać hipokryzją.

Flecie, sprawdź najpierw, po ile była baryłka ropy wtedy, a po ile jest teraz. Pewnie tego i tak nie zrozumiesz, ale może zapytaj kogoś mądrzejszego. A teraz wytrzyj kaszkę spod nosa i wypad!

(26.02.2021) Zatrzymania są efektem śledztwa dotyczącego wyłudzania podatku VAT z tytułu fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi w latach 2010-17. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie odbyły się w lutym 2017 r. Dotychczas zarzuty w tej sprawie przedstawiono 261 osobom.

W toku śledztwa ustanowiono zabezpieczenia majątkowe na mieniu w łącznej kwocie ponad 100 mln zł. Zabezpieczeniami objęte zostały nieruchomości, prawo użytkowania wieczystego, gotówka, wartościowe ruchomości, w tym luksusowe zegarki podejrzanych.

Zapomniałeś podać źródło - portale: polskie radio i tvp info.

W TVNWSI o tym nie mówią....

IPN to teraz już tylko Instytut Promowania Nazizmu.
Co za upadek - od Kurtyki i Paczkowskiego do Greniucha, Szarka i "sekretarki".

Rząd wysłał do Komisji Europejskiej pismo, w którym przedstawia, jaka część budżetu naszego kraju jest poza kontrolą parlamentu i przez to samego społeczeństwa. W tym negatywnym rankingu Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród dużych państw Unii. - Wnioski są przerażające. To pokazuje olbrzymią skalę omijania reguł przez ten rząd, skalę nieprzejrzystości finansów publicznych, skalę kreatywności - mówi w rozmowie z Business Insider Polska Sławomir Dudek, od 1 marca główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Jak mówi nam Sławomir Dudek, który przez ponad 20 lat pracował w Ministerstwie Finansów, Polska jest obecnie na pierwszym miejscu wśród dużych krajów Unii z najbardziej nieprzejrzystymi finansami. Przed nami znalazł się tylko Cypr
Ekspert wylicza, że różnica między prawdziwym obrazem budżetu centralnego, a tym, nad czym kontrolę ma parlament, wniosła 6,6 proc. PKB, tj. 150 mld zł w 2020 r.
Taka suma jest poza kontrolą społeczeństwa w ramach procesu budżetowego, co wyliczył w piśmie do Brukseli sam minister finansów
Ekonomista FOR ostrzega również partie polityczne przed pułapką populizmu, w ostrych słowach krytykuje szefa MF, mówi o ogromnej luce na rynku pracy, a także opowiada o pewnej szkolnej tablicy w budynku resortu finansów
Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
Damian Szymański, Business Insider Polska.

Nazista Greniuch zwolniony z Instytutu Propagandy Nazizmu. Gdy i Szarkowi zaczęło sie palić pod tyna częścią ciała, na skutek nie milknących info w mediach ? Niech się sam też zwolni.
Pisowska ''dojna zmiana" ? Co na to paraprezydent Du$pa? Przecież odznaczył dra Greniucha Brązowym Krzyżem Zasługi? Czyżby odznaczonemu potem woda sodowa uderzyła do głowy i zaczął w IPNie intensywnie hajlować?
Myślę, że jest inaczej: pan Greniuch nie zmienił się, to pan Szarek rozpaczliwie się broni. To on się skompromitował i promujący Greniucha prof. Terlecki. Sądzę, że nie będą już zapraszani na zagraniczne konferencje.

Jutro w Gazecie Wyborczej taśmy prawdy o gangsterze Obajtku !

Czekam.

Tylko nie POpuść w majty psycholu.

Prawda w Gazecie Wybiórczej to taka sama prawda jak w Kraju Rad....

PO-PSL-SLD-TVN-Amber-Gold i tyle w temacie.Przypadkowe persony, brak kompetencji, bylejakośc, arogancja, beszczelność, KLIKI KOLESI. Taka prawda.

światłą nie dyscyplinują kierowców. jeżdżę tamtędy codziennie ok 4 razy w ciągu dnia i widzę co robią kierowcy :))))). Przyznaję się sam do tego, że widząc pomarańczowe podczas zjeżdżania z górki jeszcze nacisnąłem żeby zdążyć...