To impreza, podczas której w centrum miasta znajduje się to, co najcenniejsze w lesie. Tradycyjnie już, sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa świeżych grzybów. Były na niej dokładnie opisane różne gatunki grzybów. Kolor kartki znajdującej się przy nich wskazywał, czy był to grzyb jadalny, niejadalny, czy trujący.
Na stoiskach różnych nadleśnictw można było zobaczyć puzzle leśne, przyrodnicze koło fortuny. Uwagę przyciągała wystawa ptaków. Na stanowisku Nadleśnictwa Szklarska Poręba można było przygotować sobie ozdobę do domu z darów lasu (szyszek, liści, igieł itd.) z kolei pod namiotem Nadleśnictwa Bardo Śląskie były wystawy kamieni, rogów. Na stanowisku czeskich lasów można było m.in. samodzielnie wykonać wisiorek ze skóry. Nowością było stoisko promujące geocaching oraz punkt biegów na orientację. Każdy, kto miał na to ochotę, mógł wziąć udział w takim biegu. Tyle, że trasa wiodła nie po lesie, ale po centrum Lwówka Śląskiego.
Sporo też działo się na scenie. Nagrodzono laureatów konkursu plastycznego a także najlepszych w porannym grzybobraniu.
W tym roku impreza była szczególna, bo połączona z 90-leciem działalności Lasów Państwowych. Z tej okazji na kilku stoiskach przygotowano dodatkowe atrakcje: pieczątki, czy też znaczki okolicznościowe.
Komentarze (1)
Impreza w pełni wartościowa, udana, edukacyjna - zwłaszcza dla dzieci - ciekawa, przybliżająca las, naturę, środowisko.
Leśnicy tą imprezę organizują w Lwówku już kolejny raz. I CHWAŁA IM ZA TO !!!
Chętnie udzielali wszelkich informacji, byli rozmowni, sympatyczni, a przede wszystkim to profesjonaliści.
Dzięki - paniom i panom leśnikom - dzięki organizatorom miejscowych władz, prosimy o jeszcze, w latach następnych. WARTO !!!