To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Skarbówka obok szpitala?

Czy urząd skarbowy wybuduje nową siedzibę obok szpitala wojewódzkiego? Trwają rozmowy w tej sprawie.

Kierownictwo urzędu już wcześniej sygnalizowało konieczność budowy nowej siedziby. Urząd chce wynieść się z dawnego hotelu robotniczego, który zajmuje od wielu lat. Prezydent Marcin Zawiła zaproponował siedmiohektarową działkę, znajdującą się obok Szpitala Wojewódzkiego.

- W sytuacji, gdyby przedstawiciele US zdecydowali się na taką lokalizację – wówczas miasto zobowiązuje się do uporządkowania tej działki i wywozu zgromadzonej tam ziemi w terminie możliwie najszybszym, umożliwiającym podjęcie prac budowlanych – informuje Cezariusz Wiklik, doradca prezydenta.

To z pewnością ułatwiłoby dostęp do urzędu wielu mieszkańcom. Urząd znalazłby się blisko dużego osiedla. Ludzie mogliby podjechać do niego przy okazji wizyty w szpitalu.
Decyzje o tym, czy ta lokalizacja zostanie przyjęta, zapadną w najbliższym czasie.

Komentarze (6)

A w Jeleniej Górze jest tyle budynków po różnych firmach i urzędach, może by tak trochę rozsądniej gospodarzyć? Poza tym czy tylko do skarbówki chodzą ludzie z Zabobrza? Jeżeli tak to raz w roku. A może by tak bliżej firm które muszą przynajmniej 3 razy w miesiącu odwiedzać skarbówkę.Połączenie odwiedziny w szpitalu i w skarbówce? Kto na to wpadł czy ta władza ma tak mało rozsądku jak poprzednia?O kraju nigdy w nim nie będzie dobrze gdyż władający mają spaczone myślenie.

Zawiła niech się wcześniej zastanowi co obiecuje! Przecież ta działka jest własnością Skarbu Państwa! Ale zawile zorientowany Prezydent!!!

Swietna lokalizacja kolo szpitala-tylko autor tekstu kolejnosc pomyli. Do szpitala prosto z US!

na całą naszą "pożal się Boże" strefę ekonomiczną z trudem wygospodarowano 9,5 ha w czterech kawałeczkach, Termy będą się gnieździć na działeczce 1,5 ha, ale dla urzędników US znalazła się "od ręki" działka 7 ha. Więc jest to jakiś rodzaj obłędu. No ale widać w tym mieście stawia się przede wszystkim na wygodę urzędnika. Nie zadziwia więc aż tak bardzo hojność pana prezydenta, a jedynie zastanawia, na co US tak wielki kawałek gruntu. Na niewielki biurowiec i parking starczyłaby pewnie 1/3 takiej działki.

Ten artykul chyba chory pisal!!!
"przy OKAZJI wizyty w szpitalu ....."
Ludzie jaka to okazja?????
Ten co to pisal chyba nie ma po kolei w glowie!

Nareszcie decyzja godna urzędu - dwie najbardziej chore instytucje już dawno należało połączyć, a najlepiej zlokalizować w lesie pod Dziwiszowem. W pierwszym momencie myślałem, że chodzi o dawny szpital w Cieplicach i to wydało mi się bardziej sensowne. Jednak przy takim budżecie i zapale nowych władz ten pomysł jest chyba bardziej trafiony. W chorą głowę.