To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sebastian, trzymamy kciuki!

Sebastian, trzymamy kciuki!

Trzynastoletni Sebastian Rutkowski z Jeleniej Góry dziś staje przed olbrzymią szansą zrobienia kariery. Utalentowany wokalista z Żeroma startuje w castingu do polsatowskiego show Must be the music.

Kto nie słyszał jeszcze Sebastiana Rutkowskiego, powinien to jak najszybciej nadrobić. Chłopak gdzie się nie pojawi, tam podbija publiczność. Tak było podczas czwartkowej gali w I LO. Kiedy gimazjalista wyszedł na scenę i zaśpiewał „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, publiczność wypełniająca po brzegi aulę była zachwycona i nagrodziła go długimi brawami.

Sebastian na co dzień uczy się w gimnazjum przy ZSO. Śpiew ćwiczy od 3 lat i jak mówi, chciałby to robić zawodowo.
- Śpiew to jest to, co kocham – przyznaje. Dodaje jednak, że zawsze ma tremę. - Przed występem tak, ale jak już wejdę na scenę to się luzuję i czuję się dobrze – mówi.

Czy dużo ćwiczy? - Staram się dużo, choć ostatnie pół roku trochę mniej intensywnie. To dlatego, że moja nauczycielka śpiewu chorowała. Ale już jest wszystko w porządku i myślę, że niebawem wrócimy do bardziej intensywnych zajęć – mówi.

Dzisiaj we Wrocławiu Sebastian zaprezentuje swój sztandarowy numer „Dziwny jest ten świat”. To bardzo trudna piosenka. - To prawda – mówi. Jak długo się jej uczył? - W sumie to krótko, cztery dni. Innych piosenek uczyłem się dużo dłużej. W tym przypadku jakoś łatwo poszło. Udało się. Chyba – mówi.

Zdaniem wielu dorosłych, Sebastian z powodzeniem może zrobić karierę. Tym bardziej, że w jego wieku śpiewają głównie dziewczęta. Chłopcy przechodzą mutację. - Powoli przechodzę tę mutację, na razie na szczęście jest jeszcze dobrze. Jaka recepta? Dużo ćwiczę – mówi. Co prawda mieszka w bloku, ale jakoś jego śpiew nie przeszkadza sąsiadom. - Chyba są grube ściany, bo nie przychodzą – śmieje się.

Jak ocenia swoje szanse w Must be the music? - Nie wiem, czy się dostanę. To zależy jak zaśpiewam – przyznaje. Pewien jest tylko jednego, że ze śpiewu nie zrezygnuje. - Nawet nie myślę o tym, żeby ustępować – dodaje.

Jak śpiewa Sebastian? KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (13)

to prawda, na Wielkiej Gali w czwartek był niesamowity!

We wszystkich utworach prezentuje się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jego śpiew wywarł ogromne wrażenie na widowni... :D

znam go chodziłam z nim do szkoły ale jest starszy o rok ma zarąbisty głos !

Chłopak ma szanse dobrze śpiewać, już w tym momencie potrafił zaskoczyć. Uważam jedynie, że więcej było krzyku w piosence niż śpiewu.

a ja go pamietam jak byl taaaaki malutki :) gratuluję Sebciu. Caluski dla Ciebie Madzi i Taty

Weeeep ! o nim nigdy nie będzie cicho. jest człowiekiem który nie skupia się tylko na sobie i patrzy ludzią głęboko w oczy częsciej niż na siebie :*

Nie potwierdzona informacja: Sebastian zakwalifikował się wczoraj we Wrocławiu do polsatowskiego "Must be the music. Tylko muzyka"

Ma ktoś jego numer jak ktoś może dac to wyślijcie mi na gg 2383818

tez bym chciala

też nie mialabym nic przeciwko :)