To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Schetyna w Jeleniej Górze o współpracy z Czechami, Węgrami i Słowakami

Schetyna w Jeleniej Górze o współpracy z Czechami, Węgrami i Słowakami

Jak polepszyć współpracę pomiędzy samorządami? Jakie korzyści można z takiej współpracy osiągnąć – to najważniejsze tematy konferencji przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej, która odbyła się w niedzielę w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Gościem byli ministrowie i ambasadorzy ze Słowacji, Węgier i Czech a także minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

– Zależy nam na tym, by na pokazaniu konkretnych przykładów pokazać międzynarodową współpracę na szczeblu samorządowym – powiedział Grzegorz Schetyna. – Takim przykładem jest Jelenia Góra, choćby z uwagi na Euroregion Nysa, który jest najstarszym euroregionem w Polsce. Zrealizował już wiele przedsięwzięć na arenie międzynarodowej.

Działalność Euroregionu Nysa komplementował też prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, którzy otworzył konferencję. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Ambasador Słowacji Vasil Grivna, Węgier – Ivan Gurcsik, radca – minister w ambasadzie Republiki Czeskiej Michal Rysavy, a także wielu samorządowców z regionu jeleniogórskiego.
– Ministerstwu, które mam przyjemność reprezentować, zależy, aby jak najwięcej korzyści z tej współpracy, zostawało w miastach, regionach – mówił G. Schetyna. – To jest współpraca w dziedzinie kultury, wymiany studenckiej, przedsiębiorców, biznesu, sportu. Odbywający się równolegle z konferencją wyścig kolarski jest tego najlepszym przykładem – podkreślał minister. – To otwarcie musi oznaczać korzyści dla mieszkańców Polski, tej lokalnej.
– Często Polacy nie zdają sobie sprawę, jak ważna jest ta współpraca wyszehradzka – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. –W ramach jej można zrealizować wiele projektów. My próbujemy realizować je z sąsiadami Czechami. Wyścig wyszehradzki też jest tego przykładem. Startują w nim zawodowcy, ale i amatorzy z krajów grupy wyszehradzkiej. Cieszę się, że ten wyścig zawitał do nas, bo Jelenia Góra jest rowerową stolicą Polski.
 

IMG_0707.JPG
IMG_0708.JPG
IMG_0713.JPG
IMG_0717.JPG
IMG_0720.JPG
IMG_0736.JPG
IMG_0744.JPG
IMG_0749.JPG
IMG_0753.JPG
IMG_0757.JPG
IMG_0761.JPG
IMG_0769.JPG

Komentarze (13)

Dyżurne towarzystwo wzajemnej adoracji na imprezie za publiczna kase

Dajcie dla radnego Rafała Mazura z Piechowic jakieś stanowisko prezesa lub dyrektora.

Facet przyzwyczaił się do luksusów.
Fakt, że z Mazura żaden fachowiec i dlatego Jerzemu Pokojowi nie podoba się.

Mazur od dawna jest Dyrektorem a Pokoj nigdy nic nie potrafil tylko mieszac

Jerzy Pokój zrobił z Mazura szeregowym radnym.
Rafał Mazur przed Pokojem ma miękkie nogi i jakoś nerwowo jąka się.

... najważniejsze, że Komorowski pozamiatał uczniaka Dudę we wczorajszej debacie...

A co z tego mamy MY OBYWATELE?

sama młodzież

Schyłkowe towarzystwo,jak kaczory przyjdą będzie wesoło,koryt zabraknie.

Kto to jest Schetyna?

a ja się zapytam czemu jak miasto wymysla sobie imprezy to natychmiast sa telefony do szkoł i przedszkoli, ze obecność obowiazkowa?? Dyrektor od razu ma nerwa ale chcąc niechcąc narzuca obowiązek organizacji tych imprez swoim pracownikom. Czyzeby miasto się obawialo, ze gdyby nie szkoły to pies kulawa noga nie zawitałby na ich juble??

a po /gadce/ do Sawickiej pewnie Grzegorz pojechal to o rzut beretem do Piechowic a tam na rogatkach Rafalek chlebem i sola powita patrona swego.Przebaczone mu zostalo zauroczenie Unia Pracy?

,,,szkoda ze trzesienia ziemi nie bylo w tym miejscu

Występując przed tak dostojna publiką, pan Grzegorz Schetyna powinien mieć zapiętą marynarkę i nie zakładać nogi na nogę. Taki luz może na ćwiczeniach- w małej grupie- ze studentami lub uczniami prezentować wykładowca. No ale 'kindersztuby' i poruszania na salonach, żadnego początkującego-pożal się Boże- "dyplomaty" nie nauczy, ani pani Premier, ani nikt z kolegów z PO, bo tam z dobrymi manierami i protokołem dyplomatycznym radzą sobie mizernie..