To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sporo propozycji do Budżetu Obywatelskiego

Sporo propozycji do Budżetu Obywatelskiego

Zakończyło się przyjmowanie propozycji zadań do realizacji w ramach przyszłorocznego Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Lista propozycji zadań inwestycyjnych lub remontowych zgłoszonych do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok liczy 37 pozycji. To o siedem więcej niż w poprzednim roku. Najwięcej z nich bo 11 dotyczy rejonu Cieplic i Sobieszowa. - Teraz zgłoszone projekty zostaną poddane weryfikacji merytoryczno – formalnej – mówi naczelnik wydziału rozwoju miasta jeleniogórskiego magistratu Barbara Olszewska. - Na wstępie zostanie sprawdzona poprawność wypełnienia wniosków oraz zweryfikowana dołączona do każdego z nich lista 50 podpisów osób je popierających. W dalszej kolejności ocenimy czy wnioskowana kwota na wykonanie danego projektu nie przekracza wartości maksymalnej czyli 200 tysięcy złotych, czy dotyczy on inwestycji na gruncie lub obiekcie komunalnym i czy realizacja danej inwestycji jest możliwa do końca 2017 roku.
Przypomnijmy, że do rozdysponowania jest 800 tysięcy złotych. To niewiele w stosunku do łącznej kwoty na jaką opiewają wszystkie zgłoszone wnioski, a która wynosi aż 5,2 miliona złotych. Miasto na potrzeby JBO podzielono na cztery obszary. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji po 200 tysięcy złotych. Głosowanie na poszczególne propozycje, które tym razem będzie się odbywać wyłącznie drogą elektroniczną potrwa od 20 do 27 lutego 2017 r. Będą w nim mogły wziąć udział osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w Jeleniej Górze i mające ukończone 16 lat. Nie posiadający komputera będą mogli skorzystać z ogólnodostępnych stanowisk głosowania elektronicznego. Ostateczna lista zadań wybranych do realizacji zostanie opublikowana 6 marca. W głosowaniu każdy z jeleniogórzan będzie wyrazić swoje poparcie dla dwóch inwestycji, np. dla dwóch z części miasta, w której mieszka, bądź na jedną z części miasta, w której mieszka i na jedną z pozostałych obszarów.

Komentarze (8)

Prosze o info od czytelników czy zrobiono juz remont ubikacji w SP 11 z zeszłorocznego budzetu?A moze ktos był i juz kozystał.Chciał bym wiedzieć jak wydano poniekat i moje pieniadze

Remont zrobiono w czasie wakacji, wszystko wykonane bardzo ładnie.

Ten śmieszny budżet to fikcja bo efektów nie widać więc szkoda sie podniecac

Tor do uprawiania sportów motorowych oraz nauki jazdy (doskonalenia jazdy). Pożyteczne i potrzebne zwłaszcza w naszej kotlinie gdzie wielu w żyłach płynie benzyna. Można by go wykorzystywać zarówno do przeprowadzania imprez sportowych jak i podnoszenia umiejętności zwykłych kierowców co bezpośrednio wpłynie na bezpieczeństwo.

Chcesz taki tor zbudować za 200 tysięcy? To chyba koszt przygotowania gruntu i ewentualnie niwelacji terenu, a gdzie projekt, podsypka pod nawierzchnię i sama nawierzchnia? No chyba, że to ma być tor motocrossowy. Wtedy wystarczy wynająć jakiś spychacz, jakąś koparkę i coś tam chałupniczo można zrobić. Może wtedy 200 tys. by starczyło.

Pamiętaj, że to, co cieszy Ciebie i amatorów sportu motorowych, nie cieszy innych. Inwestycja powinna zadowolić większość mieszkańców, a nie tylko garstkę, dlatego na taką powinno się głosować.

Kiedyś był wniosek o budowę bulwaru wzdłuż Bobru. To jest fajny pomysł, o ile mądrzy będą za.

Jest też pomysł umieszczenia sekundników na newralgicznych skrzyżowaniach, tak aby usprawnić poruszanie się po już i tak dość zakorkowanym mieście.
Pomysł bardzo dobry i wszyscy skorzystają a nie tylko mała grupa mieszkańców.