Saneczkarze na podium OOM

Z pięcioma medalami w konkurencji jedynek i dwójek wrócili wychowankowie MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe z XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Śląsk 2012. Rywalizowali oni na 405-metrowym torze lodowym w Krynicy Zdroju.

W kategorii juniorów młodszych złotym medalistą wśród 24 startujących został Wojciech Chmielewski (rocznik 1995), który łączny czas dwóch ślizgów miał lepszy od saneczkarzy z Nowego Sącza. Drugi złoty krążek zdobył junior Damian Chamielec (rocznik 1994). Na podium stanęli też zawodnicy UKS-u Nowiny Wielkie. Srebrny medal wywalczyła juniorka młodsza, 15-letnia Klaudia Grzybek. Trzecie miejsce w OOM zajęła juniorka Aleksandra Ranoszek, od której szybsze przejazdy miały tylko dziewczęta z KSS Beskidy Bielsko-Biała. Ola godnie zastąpiła kontuzjowaną kadrowiczkę Natalię Biesiadzką. Juniorska dwójka z Karkonoszy Bartłomiej Niebieski – Agata Kawiako może pochwalić się brązowym krążkiem.

Trenerami medalistów w jeleniogórskim klubie są Robert Dobrowolski, Przemysław Pochłód, Sylwester Poniatowski, Monika Pawlak – Warzybok.

Tylko z jednym, brązowym medalem juniorki młodszej Marty Zacharzewskiej, z OOM wrócili reprezentanci Śnieżki Karpacz. Czwarta była jej klubowa koleżanka Weronika Kościelniak. Z juniorów młodszych najwyżej, na szóstej pozycji sklasyfikowano Adriana Fischera. To samo miejsce w tej samej grupie wiekowej zajęła saneczkarska dwójka Tymoteusz Nieradka – Marta Zacharzewska.