To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sami swoi z Kopańca

Sami swoi z Kopańca

- Wyjadają ziemniaki! W nocy wtargnęły na naszą posesję i zniszczyły jabłonie! Zostawiają po sobie łajno! - narzekają mieszkańcy Kopańca w powiecie jeleniogórskim na krowy, które panoszą się w różnych miejscach wsi. Nikt nie potrafi sobie z nimi poradzić. Opiekun krów twierdzi, że nie należą do niego.

- Kopią w ziemi jak dziki, żeby wyjadać ziemniaki - opowiada pani około pięćdziesiątki. - Buszują w zbożu, niszcząc je. A gdy zbieraliśmy ziemniaki, taką miały na nie ochotę, że trzeba je było kijami odganiać!

W wiejskim sklepie młoda kobieta mówi, że też ma dość tych krów. - Nie są pilnowane - mówi. - Tyle łajna zostawiają po sobie! Ile się przez nie nasprzątać muszę!

Krowa aresztowana
Jedna z mieszkanek opowiada, że krowy w nocy wtargnęły na jej posesję, zniszczyły jabłonie i wpadły do stajni, w której nocowały cielaczki właścicielki. Postanowiła, wraz z mężem, zaaresztować je i wezwać policję.

- Jedna nam uciekła, ale drugą udało nam się zamknąć - mówi kobieta. - Policjant, niestety, nie mógł przyjechać. Miał dyżur w gminie. No to sfotografowaliśmy tę krowę i spisaliśmy jej numery z kolczyków. Potem ją wypuściliśmy.

Mieszkańcy Kopańca chętnie opowiadają o krowim problemie, ale proszą, by nie podawać imion i nazwisk. - Moja czujność już raz była sprawdzana - w 1983 roku, gdy podpalono mój dom - tłumaczy swój strach mężczyzna, który należy do bardzo wpływowych mieszkańców wsi.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 43/2008.

Komentarze (5)

Ale mleko dają.

Jak by tak zacząć to cała wieś była by skłócona. Jednego sąsiada krowy, innego konie a jeszcze innego psy. Może i robią szkody , ale ludzie to tylko zwierzęta...

a wziąść i ubic te bydło i bedize po problemie;mieso rozdac mieszkancom ot co

ciekawe, czy jeszcze kajdanki jej założyli :) :lol:

Czyzby Pani Buksakowska kontra Lipiński a moze Wandzia?
Czyli jak zwykle nic sie w Kopańcu nie zmieniło gmina jak zwykle zapchana łapówkami i nie ma czsu na rozwiązywanie problemów ...