To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sąd odrzucił pozew proboszcza

Sąd odrzucił pozew proboszcza

Jeleniogórski Sąd Rejonowy odrzucił pozew proboszcza parafii w Karpnikach księdza Erwina Jaworskiego przeciwko byłemu proboszczowi księdzu Markowi Skolimowskiemu, dotyczący wydania parafialnej nieruchomości, czyli opuszczenia tamtejszej plebanii.

Sądowy epizod głośnej sprawy księdza Marka Skolimowskiego rozegrał się dziś. Po krótkiej rozprawie zapadł zaskakujący wyrok, który nie zakończy historii bulwersującej od dawna mieszkańców okolicy.
Sędzia orzekający uznał, że ksiądz Erwin Jaworski wystąpił do sądu jako osoba fizyczna, a nie oficjalny reprezentant parafii będącej prawowitym właścicielem plebanii. I z tego powodu odrzucił pozew, który sam w sobie uznał za uzasadniony. Na wstępie oddalił bowiem wniosek księdza Skolimowskiego o oddalenie pozwu, w którym pozwany przekonywał, iż sprawa nie podlega jurysdykcji sądu powszechnego. Sędzia Paweł Siwek uznał te argumenty za bezzasadne, po czym odrzucił pozew stwierdzając, że stroną pozywającą powinna być parafia. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo jednak, czy ksiądz Jaworski będzie się od niego odwoływał. Mocno zawiedziony decyzją sądu stwierdził na gorąco, że nie zamierza więcej dążyć tą ścieżka do rozwiązania bolesnego problemu. Obecni na sali rozpraw przeciwnicy księdza Skolimowskiego zadeklarowali jednak, że będą gorąco namawiać go do apelacji.       
Tymczasem były proboszcz wbrew woli ostro skonfliktowanych z nim parafian i decyzjom legnickiej kurii, która odwołała go ze stanowiska oraz ukarała suspensą za nieposłuszeństwo, wciąż nie chce opuścić plebanii w Karpnikach. Nie umożliwia też korzystania z niej nowemu proboszczowi, który nieustannie dojeżdża do kościoła, nie może zamieszkać na miejscu i normalnie prowadzić parafii.    
Ksiądz Erwin Jaworski obawia się, że skonfliktowani z byłym proboszczem parafianie, zawiedzeni postawa wymiaru sprawiedliwości, mogą ponownie spróbować siłowego usunięcia znienawidzonego duchownego z plebanii w Karpnikach. A już ostatnio trudno było ich przed tym powstrzymać...     
Więcej na ten temat na ten temat w najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.

Komentarze (181)

A wszystko to w ramach miłości bliźniego, wszystko to w ramach nauczania wiary i naśladowania Chrystusa. Szok i hipokryzja.

TO PRAWDA HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

byłaby lepsza ta Pani, gdyby chociaż postrzeliła kogoś z tej strzelby... początek blogu fajny.. reszta - padaka..

Nic z tego ni rozumiem.
1. Wjeżdżam nocą na plebanię w 10-ciu.
2. Wynoszę księdza na zewnątrz + jego prywatne rzeczy i wywożę go 2 km w głąb lasu.
3. Wymieniam wszystkie zamki
4. Rano wprowadza się prawowity proboszcz

Oczywiście tych 10-ciu ma kominiarki na sobie - czyli są to nieznani sprawcy którzy społecznie wymienili zamki a nowe klucze anonimowo wysłali do urzędującego proboszcza bądź do kurii.
Tylko do tego trzeba mieć JAJA.

Skoro dla sadu proboszcz nie jest reprezentantem parafii. To niech parafianie pokaza sadowi jak oni zareprezentuja. Co za kraj Co za sady babke z dziecmi do paki staruszke na ulice sad wywali ale takiego chlopka koniarza nie. Ciekawy kraj

dajcie im pistolety, rozwiążą ten problem sami ;) i będzie po kłopocie.
Ale takie akcje coraz mocniej potwierdzają moją słuszną decyzję o wypisaniu się z tej sekty jaką jest kościół!

"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego".

[quote=ALFA]dajcie im pistolety, rozwiążą ten problem sami ;) i będzie po kłopocie.
Ale takie akcje coraz mocniej potwierdzają moją słuszną decyzję o wypisaniu się z tej sekty jaką jest kościół!

"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego".[/quote]

decyzję podjąłeś-to fakt
ale skąd wiesz,że SŁUSZNĄ...
Ciekawe czy przypadkiem od dawna nie jesteś ateistą?

wystarczy tylko aby parafianie nie dawali za tacę, nie placili za sakramenty itp. parę tygodni pożyje a jak się kasa skończy to sam się wyniesie, bez sądów, protestów itp. proste jak gromnica

Ale ten byly nawet do kosciola nie wchodzi wiec nie wiadomo z czego sie utrzymuje. Ludzie daliby much ale batem po plerach.

Zaraz zaraz o Boguś K. co tam robi na sali sądowej, czyżby był mecenasem w sprawie? Chyba, że będzie w Karpnikach targowisko stawiał :)

Boguś ,pieniacz nad pieniaczami,godzi czy dzieli kościół,tego nie widać na obrazku.A to, że robi z siebie durnia to tak.

ty obywatelu wcześniej wpisany to my mamy tragedie Boguś,nasz wychowanek nam pomaga a ty sobie żartujesz.

Nastaly czarne czasy

Bez urazy,.To nie wasz dramat ,a dramat kościoła.Zauważ mieszkańcu jak daleko od nieruchomości do Boga.A wychowanek znany jest jako częsty bywalec sądów i żle się kojarzy ,czyli nie pomaga a przeszkadza.To nie są żarty a gorzka prawda o tym że mamona zatruła mózgi po zmianie ustroju.

a czym ten Wasz Boguś pomaga? Na prawie napewno dobrze się zna... Tak sanmo znają się w Rawiczu, Wronkach, Wołowie...

W takim razie z pozwem powinna wystąpić Rada Parafialna Karpnik. Bo jeżeli kościół i parafia jest mieszkańców to mieszkańcy powinni o to wnioskować.

skandal !!! za cholerę nie można ruszyć tego szmaciarza z naszej parafii !!!ile można czekać ?! a te g****e paniusie które za nim stoją pewnie się cieszą ?! co ??? zadowolone jesteś z przebiegu sprawy??? jak takie mądre jesteście to sobie go weźcie na chatę , a nie wszelkimi sposobami trzymacie go w nie swoim lokalu !!! a Ty Panie S. rusz głową i okaż trochę serca , skoro tak na dobrą sprawę byłeś kiedyś księdzem i naszym proboszczem , sam stąd odejdź ...nie jesteś już proboszczem więc nie blokuj kierowania parafią księdzu Erwinowi ...człowieku ! wyjedziesz wreszcie stąd na taczce gnoju !!!!!

Z KIM KSIĄDZ KSIĄDZ ERWIN SIE ZADAJE.

pani Urszula Bąk w swoim artykule wypisuje banialuki od kiedy pan B.K jest w radzie parafialnej w Karpnikach.Z pani artykułu można wywnioskować że kuria napuściła księdza Erwina na sprawę w sądzie tylko błędnie go pokierowała.JESTEM CZŁOWIEKIEM KOŚCIOŁA I WSTYDZĘ SIĘ ZA KAPŁANÓW ZA TO CO W TEJ SPRAWIE WYPRAWIAJĄ.Jak można tak kłamać.WSTYD dla nas katolików .

Księże Erwinie , Ściąg sułtanne załóż teatr animacji albo kabaret bo świetnie się czujesz w świetle fleszy i jupiterów, jak widzimy masz kilku osobowy zespół aktorski kiepskiego pokroju, dłużej nie możesz być w tej parafii. Brak ambicji ,postawy pseudo pasterza nawet do wypasania baranów a z naszej parafii zrobiłeś hodowle bo sam dałeś się zmanipulować, my chcemy i mamy prawo żądać spokoju bo to jest nasza parafia nie twoja a ty udaj się do kurii na przeszkolenie bo cienko u ciebie z prawem kanonicznym. Pozdrawiamy i mamy nadzieję że jak najszybciej opuścisz naszą parafie...

hmmm ciekawe kto się kryje pod tym idiotycznym nickiem !!! zapewne zwolennik Skolimowskiego , bądź też on sam skoro potrafi robić wywiady i podawać się za dziennikarza ! weź ty się człowieku ogarnij :) ... ty się zastanów co Ty tutaj wgl piszesz ... nie masz się czego już złapać to łapiesz się księdza Erwina ,który jako jedyny w tej całej sytuacji postanowił się nam pomóc ... może nie wiesz ale 13 księży odmówiło i nie chcieli mieć nic wspólnego z tą parafią , a on jedyny nam pomaga ... zrobił mnóstwo dla nas ... weź się przejdź do kościoła i zobacz ,a nie pierdzielisz farmazony ... zgrywasz cwaniaczka a nie potrafisz dobrze odmienić słowa i nie tylko , pojawiło się w twoim prostackim tekście kilka błędów , naucz się pisać , proponuję ci abyś udał się na przeszkolenie bo z twoją odmianą dość cienko :P Pozdrawiam i mam nadzieję ,że przemyślisz to co napisałeś !!! :D

A Co to ma wspolnego prawem kanonicznym czlowieczku? To sad cywilny

Tearzyk to urzadza Pani zosia i skolim w necie i w zyciu realnym takze. YouTube prawde CI powie. Uhaaha

Ten wasz smierdzacy znawca prawa skolimowski rozwalil kosciol i parafie. A ten olewajacy prawo KS. Erwin psycholog poukladal wszystko na nowo w parafii. Sa dzieci mlodziez w niedziele pelny kosciol to jest sukcesik a nie gnoj kupa zwirzakow i kilka dewotek.

Ten Pan po środku to pewnie mediator w sprawie ???

ty Igor walnij się najpierw w czoło siekierką a potem napisz coś bardziej sensownego!!!! a najlepiej idź ucałuj byłą excelencję skolimowskiego diabła wcielonego !

Miało być o księdzu, a w większości jest o Bogusiu K. Jednego tylko nie rozumiem : kiedyś p. Dziwisz, też proboszcz, na Karmelickiej w Krakowie, powiedział, że tereny przyległe oraz same świątynie w Polsce nie podlegają jurysdykcji naszego państwa, bo są to obszary przynależne do Państwa Watykan. I jak się księżulo Skolimowski podku..i i złoży odpowiedni wniosek w pewnym Trybunale, ale nie w Polsce, to będziemy się składać, już nie co łaska, na odpowiednie odszkodowanie dla tego wzorca miłości do bliżniego swego. Jutro idę wypisać się z tej sekty...

A DLACZEGO ODNOŚNIK "ZADYMA POD PLEBANIĄ" POD ARTYKUŁEM NIE DZIAŁA????????

Ludzie,nie róbcie z siebie pośmiewiska,lepiej zajmicie się własnymi problemami a nie piszecie jakieś kocopoły!!!!!!!!!!!Na to wyglada ze Wy do kościoła to chodzicie dla księdza a nie dla Boga... i wy nazywacie siebie katolikami.Nie ośmieszajcie się na forum bynajmniej!!!!!!!!!!!!!!

Bogusławie K. wywalili ciebie z PSL -u w Jeleniej Górze to teraz chcesz zostać "Proboszczem" w Karpnikach? Rzycze tej wiosce powodzieni.

OOOOO odezwał sie wreszcie ROOOOMCIO KUTY lub jego kamerdyner JOZIO bo chcą poniżyc Bogusia za płotu.

jak to się dzieje w tej parafii że 13-nastu księży odmówiło posługi w tej parafii to wszystko świadczy jaka jest garstka zacietrzewionych pseudo parafian. w końcu dorwaliście Ks. Erwina i nim manipulujecie jak chorągiewka która powiewa na wietrze,zastanawiam się jakiego Ona jest koloru. a na niej tkwi napis " GRZECH BĘDZIE CIĄŻYŁ NA WAS DO 7-MEGO POKOLENIA, NA WAS I NA WASZYCH DZIECIACH . " Boguś zajmij się zaprawą bo paliłeś wszystkie mosty wziąłeś się za kościół. Nie należysz do Parafii Karpnikii ! i zamiataj stąd ... Marianek, którą sektę zakładasz ? tak się śpieszysz bo lata Ci uciekają ? a Twoja obleśność wzrasta. Zobaczcie jak układa się w waszych rodzinach, nie widzicie tego brudu, nędzy, braku wychowania? nie wchodźcie z błotem, gnojem, zaprawą do naszych domów. typowy brak ogłady. zburzyliście świątynie i to co do niej należy. zniszczyliście Ks. Marka i niszczycie Ks. Erwina, bezbożnicy! z wami żaden Ksiądz nie wytrzyma nie liczcie na to !

wiesz co Igor ! powiem Ci tak tych wszystkich księży wystraszył twój kochany księżulek Skolimowski .... to dzięki nie mu mamy tak zdewastowaną plebanię , kościół i wszystko to co znalazło się w jego posiadaniu ... jest brudasem i niczym więcej jako ksiądz powinien zajmować się swoją pracą i nie przychodzić do kościoła z brudnymi rękoma , którymi podawał ludziom komunię ! To on doprowadził naszą parafię do ruiny i to on odpowiada za to co dzieje się w naszej parafii ! Dzięki nie mu cały ten CYRK !
A ty przepraszam bardzo to niby kim jesteś ?! że niby dobrze wychowany , praktykujący katolik ?! no właśnie widać ... tu gadasz o błocie gnoju ,a sam Skolimowski z błotem i gnojem na butach i ubraniach siedzi na naszej plebanii dewastując ją ,to jest KSIĄDZ, który otrzymał karę suspensy za swoje zachowanie?! tak nie zachowuje się normalny ksiądz , to jest zwykła i niewychowana hołota! a ty widzę ,że skoro jesteś za Panem Skolimowskim to tak samo zachowujesz się u siebie w domu ! no gratulacje , prawdziwy ,wierny katolik z Ciebie , powodzenia na życie , na pewno zajdziesz daleko !!! :)

A W KACZOROWIE TEŻ SĄ NIEZŁE SZOPKI Z KSIĘDZEM

I tak wiadomo jak to się skończy. Ten ksiądz Erwin ma do wszystkiego stosunek ambiwalentny. Pewnie tylko czeka aż mu się trafi coś lepszego, albo ma inne ciekawsze zajęcia. A jak go zostawią to pewnie też sprowadzi sobie jakąś kochankę(o ile tylko jedną). To zawsze się tak kończy. Niestety...

W sumie to mogę się z wami nawet założyć że tak będzie.

haha dobre!!! Igor ty to normalnie rozwalasz tymi komentarzami ale ja widzę że skolima uwielbiasz i na bank dostaniesz konika jednego lub dwa na zimę na wykarmienie w nagrodę ,gdyż zapewne niedługo koniki z właścicielem:WEK

ksiądz Erwin niestety ale niezna zadnych przykazan

O! Jak widze mecenas BOGinio wzial sprawy w swoje rece to jestem o Karpniki spokojny. Nie takich cieniasow juz ten Wybitny Czlonek Rady Parafialnej rozwalil:)

A tak na marginesie zenujacy jest fakt ze czlowiek ktory tak wielu ludziom krzywdy wyrzadzil zeby zaistniec to nawet Kosciol Katolicki do sadu powlokl. A wy dajecie sie w te gierki wciagnac typujac go na swojego reprezentanta. Wstyd.

zapraszam www.skolimowskimarek.pl
www.youtube.pl - tkarpniki

zapraszam www.skolimowskimarek.pl
www.youtube.pl - tkarpniki

zapraszam www.skolimowskimarek.pl
www.youtube.pl - tkarpniki

zapraszam www.skolimowskimarek.pl
www.youtube.pl - tkarpniki

I kto tu naucza wiary ,kto mówi o miłosierdziu ,gdzie jest kuria legnicka jak mogą na to pozwalać.Gdzie jest biskup czy On jest ślepy co tam się dzieje jak może pozwalać na media, a może chce rozpieprzyć całą kurie legnicką chyba że mu oto chodzi

ksiądz erwin jest taki sam jak ci ludzie którzy robią całe zamieszanie jak na ksiedza troche nie pasuje

Zwolennicy Skolimowskiego, nie cieszcie się bo sprawa w sądzie nie jest przegrana, tylko został oddalony pozew z powodu błędu, również zostało oddalone odwołanie Skolimowskiego w który napisał bzdury i powołał się na prawo kanoniczne. Sąd nie nakazał Skolimowskiemu mieszkać na plebani, gdyby nie błąd to byłoby już po sprawie a Skolimowski gnał by na koniku w kierunku Legnicy lub Węglińca, gdzie go kochają jak psa w ciasnej ulicy a co do księdza Erwina to przestańcie go obrzucać błotem bo sobie na to nie zasłużył, cieszcie się że jest z nami w naszej parafii, wspiera nas i pomaga, gdyby nie on to kościół by zgnił a ludzie po wyjściu z mszy świętej śmierdzieli by pleśnią. Płacilibyście po 1300zł za pogrzeb, pisalibyście zaproszenia na kolędę i balibyście się Skolimowskiego. Żadna parafia w całej Polsce nie chce przyjąć Skolimowskiego, wszyscy się go boją, bo wiedzą co to za człowiek. Cieszę się bardzo że Karpniczanie doprowadzili do tego że został zdegradowany przez kurię, pozbawiony probostwa i zawieszony w wykonywaniu w posługi kapłańskiej ale na tym jeszcze nie koniec, walka będzie dalej! :D

No sąsiedzi z Karpnik , Gruszkowa Strużnicy ,Krogulca ze wzgldu na poniżanie ciągłe naszych przedstawicieli wtym Sadowski,Iwanowska Kasprowicz,Kania,Ksprowicz,Cygańczuk ,Kempinski,napiszcie,podzielcie się swoimi uwagami ale proszę was nie ubliżajcie PANIOM popirającymi PANA SKOLIMOWSKIEMU.

ludzie, albo dajcie sobie spokój na temat Bogusia albo podajcie nazwiska ludzi poszkodowanych przez niego ipodpiszcie siępod tym tekstem. Inaczej dla mnie będziecie zwykłymi plotkarkami Wiejskimi,gorszymi niż te z Karpnik.

A ja myślę że ks. Erwin to nie chce nawet do tej smierdzacej obory po tym brudasie wchodzić. A już na pewno teraz na zimę. Hiiii. Myślę że to raczej on sobie manipuluje kim chce i jak chce. A wszyscy myślą że są tacy cwani. Glupcy karpniccy znam trochę ks. Erwina i znajomi moi rowniez to nie jest gość do widzenia za nos. A jeśli wziął karpniki t w jakimś celu.

Przecież ~ks. Erwin nie jest proboszczem !!!! Od tego trzeba zacząć