To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Śnieg osunął się na samochód

Śnieg osunął się na samochód

Obowiązkiem właściciela nieruchomości i zarządców jest usuwanie nadmiarów śniegu z dachów, jednak nie zawsze wywiązuje się on ze swoich obowiązków. Wczoraj około godziny 13.30 zalegający śnieg na dachu dawnego kina "Bajka" w Lwówku Śląskim uszkodził samochód.

Jedna z pracownic urzędu pocztowego pożyczyła wczoraj od swojego znajomego samochód, aby móc dojechać do pracy. Jak tłumaczył nam Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckich policji, samochód zaparkowała prawidłowo. Problem w tym, że na dachu budynku, którego właścicielem jest gmina osunęły się spore warstwy śniegu z lodem i spadły wprost na samochód. W efekcie uszkodzona została przednia szyba i maska volkswagena polo.

Na miejscu byli strażnicy miejscy i policjanci. W błyskawicznym czasie zjawił się też przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczony był samochód. Na parkingu jednak aż do wieczora stał sznur samochodów, które także były narażone na uszkodzenie.

- Te auta stoją zaparkowane prawidłowo, więc policjanci mogą jedynie poprosić kierowców, aby nie parkowali w tym miejscu, ale nie możemy ogrodzić terenu. To sprawa właściciela nieruchomości i to jego poprosimy, aby coś zrobił w tej sprawie - mówi Marek Madeksza z lwóweckiej policji.

Zarządca nieruchomości mimo kolizji, do której doszło nie ogrodził jeszcze parkingu tak, aby kierowcy nie parkowali tam swoich samochodów. - Zajmiemy się tą sprawą i jednocześnie bardzo przepraszamy tą panią, której samochód został uszkodzony. Gmina jest ubezpieczona od takich zdarzeń, dlatego w każdej chwili po wdrożeniu stosownej procedur ubezpieczyciel może wypłacić stosowne odszkodowanie - mówi Ireneusz Maciejczyk zastępca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Chodnikiem przy ulicy Daszyńskiego w Lwówku Śląskim cały czas chodzą ludzie. Siła uderzenia, która uszkodziła samochód była dość duża. Ciężko wyobrazić sobie, co by się stało gdyby ten śnieg spadł na dziecko.

 
Śnieg osunął się na samochód
Śnieg osunął się na samochód