Słaba końcówka koszykarek Finepharmu

Szczęście było blisko. Do przerwy meczu I ligi centralnej z Wisłą McArthur II jeleniogórzanki prowadziły dziewięcioma punktami 30:21. Niestety, proste błędy w trzeciej kwarcie (10:21 i w ostatniej (7:10), pozwoliły koszykarkom z Krakowa na dokładne rozegranie ataku pozycyjnego i końcowe zwycięstwo 52:47.

Porażka przed play out

ZOBACZ ZDJĘCIA

W ostatniej, niedzielnej konfrontacji sezonu zasadniczego (18. kolejka), na świetlnej tablicy trzykrotnie widniał wynik remisowy. Prowadzenie zmieniało się jedenastokrotnie. Początkową kwartę (20:19), celnym rzutem udanie rozpoczęła i na dwie sekundy przed syreną trafieniem zakończyła Joanna Pawlukiewicz. W drugiej odsłonie aż przez sześć minut przyjezdne nie potrafiły zdobyć punktów, stąd szokujący wynik 10:2.

Po zmianie stron podopieczne trenerki Aldony Patyckiej skutecznie odrobiły straty. W 37. minucie piłkę w koszu umieściła J. Pawlukiewicz (razem najwięcej, 15 pkt.) i gospodynie prowadziły 47:46. Końcowe minuty dobrze taktycznie i rzutowo sprytnie rozegrały zawodniczki rezerw Wisły. Cztery razy jeleniogórzanki oddały piłkę rywalkom, które z zimną krwią wykorzystały takie sytuacje i zwyciężyły. W pierwszej rundzie koszykarki Białej Gwiazdy rozgromiły MKS MOS Finepharm Karkonosze 75:47.

Już 19 bm. pierwsze mecze fazy play out. O utrzymanie w I lidze centralnej zagrają cztery drużyny z grupy A i cztery z grupy B. Zaliczone zostaną wyniki spotkań z rundy zasadniczej. Zespół trenera Jerzego Gadzimskiego czeka trudna walka. Będą zdegradowane dwa kluby.

Więcej w najbliższym numerze „Nowin Jeleniogórskich”