Leki, zabezpieczone jako dowody rzeczowe, były badane na zawartość substancji innych niż Corhydron. W opakowaniach Corhydronu 250 znaleziono w sumie 33 fiolki z zawartością scoliny. Oprócz tego, ten drugi specyfik wystąpił w 17 innych ampułkach, które używano w szpitalach.
Prokuratura wystąpiła do Jelfy o odebranie ponad 60 tysięcy przebadanych fiolek. Leki te są już zbędne w śledztwie.
Jelfa pewną partię lekarstw przyjęła, ale reszty odmawia twierdząc, że Corhydron powinien być zwrócony właścicielom, a ci dopiero, zgodnie z przepisami, powinni je zwracać podmiotom, od których je kupili. Spółka stoi na stanowisku, że z zabezpieczonymi lekami prokuratura powinna postąpić tak samo, jak z innymi dowodami rzeczowymi – jeśli zarzuty się nie potwierdzą, dowód trafia do właściciela. Inna próba przekazania leków jest – według spółki – wbrew prawu. Prokuratura z kolei uważa, że takie rozwiązanie nie wchodzi z grę, bo niektóre leki pochodziły od prywatnych osób.
Zasadnicze śledztwo dotyczące zamiany leków zakończy się najwcześniej za kilka miesięcy. Niedawno prokuratura przekazała do Instytutu Ekspertyz Sądowych ostatnie partie zabezpieczonego corhydronu do zbadania.
- Jeśli postanowienie sądu o oddaleniu pozwu uprawomocni się, wystąpimy do Jelfy z wnioskiem o odebranie od nas leków. Jeśli spółka nie będzie chciała tego uczynić, będzie obciążona kosztami magazynowania medykamentów. Leki, jako wycofane z obrotu powinny wrócić do producenta i być zutylizowane – mówi Ewa Węglarowicz-Makowska, zastępca Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze.
Jelfa nie komentuje postanowienia sądu.
Czytaj też: Jelfa pozywa prokuraturę – o corhydron
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...