To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kajakarze z Jeleniej Góry rozpoczęli mistrzowski sezon

Kajakarze z Jeleniej Góry rozpoczęli mistrzowski sezon

Po bardzo intensywnych treningach zimowych w Termach Cieplickich, zwycięzcy Pucharu Świata Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki na wodach otwartych rozpoczęli przygotowania do mistrzostw świata. Utytułowani reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego na bawarskiej rzece Isar w Plattling koło Monachium doskonalili technikę figur powietrznych.

Przy sprzyjającym poziomie wody mistrzowie z KKK prezentowali w Niemczech widowiskowe i wysokie salta (loopy) i testowali nowe kajaki. Kolejne dwa obozy zaplanowali we Francji, w Millau i w Entressen. Potem medalowa dwójka z jeleniogórskiego klubu wystartuje w Stanach Zjednoczonych w cyklu zawodów Colorado Tour.

- Treningi na dużych wodach rzek stanu Colorado będą drugim etapem naszych przygotowań do mistrzostw świata w kajakowym freestyle'u w górskiej miejscowości Sort w hiszpańskiej Katalonii (29.VI – 6.VII) – mówi Tomasz Czaplicki. - W ubiegłym sezonie zwyciężyliśmy tam w Pucharze Świata. W USA weźmiemy udział w GO PRO Mountain Games, CKS Paddle Fest i w kilku innych prestiżowych imprezach dużej rangi. Podczas tych startów, przy sporej presji i licznej widowni, chcemy dopracować formę przed mistrzostwami świata. Dodatkową trudnością będzie klimat górski. Treningi i starty na wysokości powyżej 2000 metrów n.p.m. porządnie na zmęczą, ale też pozwolą nabrać wysokiej wydolności na zbliżające się MŚ.

W sezonie 2019 Zofię Tułę i Tomasza Czaplickiego jako oficjalny partner wspiera Miasto Jelenia Góra. Pomagają też Termy Cieplickie.

Tomasz Czapicki - trening Plattling back loop.jpg
Tomasz Czaplicki - Plattling trening.jpg
Tomasz Czaplicki - rock star.jpg
Zofia Tuła - Platling face.jpg
Zofia Tuła - Rock Star 4.jpg
Zofia Tuła - water splash.jpg