To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Są już pojemniki na psie odchody

Są już pojemniki na psie odchody

Czerwone stojaki z pojemnikami na woreczki na psie odchody pojawiły się w centrum Jeleniej Góry. To nie reakcja na słowa krytyki pod adresem władz miasta z wczorajszej sesji, na której mówiono o braku jakichkolwiek działań, by umożliwić mieszkańcom sprzątanie po swoich pupilach: - Te pojemniki były kupione wcześniej – zaznacza wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Trochę czasu minęło zanim rozplanowano ich rozmieszczenie, ale w końcu znaleziono lokalizacje. Takich stojaków z pojemnikami będzie około 20 w całym mieście. Jeden stoi np. przy kościółku św. Anny, na początku ulicy Bankowej, drugi nieco dalej, pod drugiej stronie ulicy na skraju klombu. Na pokrywie pojemnika o nazwie "Psi pakiet" jest instrukcja, jak korzystać z woreczka. Woreczki znajdują się w górnym pojemniku, dolny przeznaczony jest na wrzucanie woreczków z zawartością.
Nie zauważyliśmy, by jakiś właściciel czworonoga skorzystał z takiego woreczka i posprzątał po swoim psie, ale stojak oglądali i fotografowali młodzi ludzie.

Są już pojemniki na psie odchody
Są już pojemniki na psie odchody
Są już pojemniki na psie odchody

Komentarze (8)

dobry pomysł!
tylko ciekawe ile te "psie nocniki" postoją?
ja stawiam że do najbliższego weekendu. młodzież wracająca z dyskotek będzie miała na czym się wyżyć :unsure:

Anonimowy powiem Ci jedno, jak młodzież będzie musiała uzyć z torebek, to niech sobie uzywaja...

Bardzo ładne pojemniki. Dziś widziano, jak wycieczka Niemców wysyłała swoje pocztówki wrzucajac je do dolnego pojemnika. Ciekawe, kiedy dojdą.

dobre... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co z Zabobrzem, tam mieszka bardzo duzo czterolapow...

U nas nie ma i nie będzie porządku!! Ludzie nie sa tego nauczeni. Natomiast można by nauczyć Straż Miejską karać właścicieli psów za pozostawione odchody. Panowie pora zostawić blokady na auta i zacząć spacerować po centrum JG najlepiej ok. 6.00 lub 7.00 rano. Strażnicy do roboty!!

Nie mam psa i na szczęście, bo nie muszę sprzątać po nim. Jednak jestem za, jesli sie ma czworonoga to należy po nim sprzątać, tylko zastanawia mnie fakt jak sprzątnąć rzadką kupkę.... ?fuj...

W pełni popieram, karać, karać i jeszcze raz karać ! Nie stawiałabym żadnych pojemników na zasadzie "stać Cię na psa - to niech będzie i stać na torebki, łopatki, itp. lub mandaty karne. Jakby tak jedna paniusia z drugą zapłacły 3 razy po tylko 50 zł w ciągu tygodnia, nauczyły by się sprzątać po swoich pupilkach.