To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Są inwestorzy, tylko jacy?

Są przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Jeleniej Górze a jeden z nich może jeszcze w tym roku przyjąć grupę pracowników – uważa prezydent Marcin Zawiła.

Prezydent zdecydował o otwarciu planów zagospodarowania przestrzennego. - Pojawiają się inicjatywy przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć nowe zakłady wytwórcze i uruchamiać nowe miejsca pracy - mówi.

Jak mówi, inwestorów interesują konkretnie dwie lokalizacje w Cieplicach. Nie chciał jeszcze podać jednak, ani o kogo chodzi ani też jakie to lokalizacje. – Będę o tym rozmawiał z radnymi. Jeśli rada miejska pozytywnie odniesie się do projektów uchwał podczas najbliższej, marcowej sesji, to jeden z tych przedsiębiorców jeszcze w tym roku przyjmie grupę nowych pracowników – zapewnił.

Komentarze (10)

srutu tutu majtki z drutu obiecanki cacanki a bezrobotrnym radosc

fajnie kolejny hipermarket w Cieplicach będzie:))) i kolejne sklepiki padną:) brawo brawo brawo!!!

... a co ci markety przeszkadzają.. im więcej tym większa konkurencyjność, lepsze promocje i niższe ceny. Co mnie drobni dorobkiewicze interesują, prawo rynku, chyba ważniejsze jest dobro społeczne czyli niższe ceny i tym samym tańsze zakupy niż kilkunastu drobnych wyzyskiwaczy !!!

Ależ prezydent nie decyduje o otwarciu planów zagospodarowania przestrzennego!

... inna sprawa że poza marketami potrzebne są zakłady produkcyjne, ale jedne nie wykluczają drugich i te i te są potrzebne w naszym zapuszczonym regionie

sha.... coś tam.Chyba sobie nie zdajesz z tego sprawy że to jest kwestią czasu że pozostaną tylko i wyłącznie markety i to one bedą wtedy dyktowały ceny a ty jak bedziesz potrzebował kupic pieczywo na szybko to bedziesz zapierdzielał do marketu bo sklepiku pod domem juz nie bedzie!!!Ale tacy ludzie jak ty tego nie zrozumieja bo to nie ten poziom intelektualny.Mam znajomego co prowadził sklepik i nie miał złych cen przy porównaniu do marketów a mimo wszystko nie wytrzymał praw rynku i zamknął i wyjechał za granicę do pracy.Tylko pogratulować takiemu myśleniu jakie ty masz.pa

od budowania kolejnego marketu w miescie pieniedzy nie przybedzie... nie bedzie sily nabywczej pieniadza i miasto bedzie podnosic kolejne oplaty tak jak za wode... tutaj potrzeba dobrych inwestorow, dlugoterminowych. Tylko, ze polskich firm juz nie ma, a inni, jak kolega powiedzial ida wg prawa rynku gdzie taniej. wiec nie cieszylbym sie na jego miejscu az tak, bo "promocje" na budowe miejsc pracy przegrywamy jak te male sklepiki...

ale o czym on mówi? podał choć jedną nazwę firmy która chce zainwestować? czyżby to taka tajemnica była? wiedziałem że dobrze robię nie głosując na Zawiłę, ale mnóstwo inny śmiesznych mieszkańców głosowało i mamy niedomówienia ...

W końcu coś się ruszyło bo od wielu miesięcy jedynie były zwolnienia i likwidacje miejsc pracy. Czekam na relacje z obrad sesji rady miasta.

A CAŁEJ Jeleniej Z MIESZKAŃCAMI nie chcecie sprzedać ?? Chinczyki chętnie kupią, wprowadzą komunizm konsumencki, będzie fajnie. Dostaniecie kasiorę do łapy Unia dopłaci resztę, i tak nic nie będzie.Weźcie przykład ze stoczni, Żerania, i innych. Po co nam przemysły, stocznie, rozwalić Jelenią buldożerami, sprzedać ziemię pod markety -oni kasę wywiozą i po bulu.Ludziska sami wyjadą. Zrobić galerię historyczną, Unia dopłaci!!!! Jaką kasę będzie się trzepać z historii to szok ! Kiepski z Boczkiem, Paździochem dadzą wam przykład jak robi się kasę. Sudety przenieść pod Gdynię, i w jednym miejscu mamy morze, góry, .MAŁE KOSZTY TRANSPORTU, I KOLEJ NA TYM ZYSKA!!!!!