To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rzeczywiste są tu emocje

Rzeczywiste są tu emocje

- reszta to obrazy. Wizje które przychodzą spontanicznie, albo pod wpływem wewnętrznych przeżyć. Prace moje komponuję, przygotowuję, układam, ale rzeczywistość którą kreuję nie musi mieć nic wspólnego z realiami. Tu chodzi o emocje – mówił na wernisażu wystawy "Sekrety" w jeleniogórskiej Galerii Skene, autor zdjęć, Jacek Szczerbaniewicz.

- Źródła moich prac są różne, może być to głęboko przemyślane, jakieś filozoficzne niemal zagadnienie, albo spontaniczna myśl oparta bardziej na intuicji. Taką, czy inną koncepcję rozrysowuję często na papierze, szukam konkretnych elementów, przedmiotów – które później fotografuję. Po jakimś czasie wszystko to łączę w konkretne obrazy, w końcowe kompozycje, które oddają pierwotny zamysł.

Szczerbaniewicz sam o sobie mówi, iż nie ogranicza się do jednego tematu, motywu, czy charakteru fotografii. Parzy na otaczającą rzeczywistość i z niej właśnie czerpie pełnymi garściami, ale robi to w sposób bardzo subiektywny. Trudno w jego pracach doszukać się pełnego realizmu. Autor pozwala, a nawet zachęca Widza do osobistej analizy jego twórczości, do snucia refleksji, oraz budowania własnych wniosków, ale twierdzi jednocześnie, że każdy powinien rozumieć tę sztukę na swój sposób, nie dociekać za wszelką cenę, co tak naprawdę miał na myśli jej twórca.

Wystawę fotografii Jacka Szczerbaniewicza "Sekrety" oglądać można w Galerii Skene, w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, do 25 lutego.

sekrety (2).jpg
sekrety (3).jpg
sekrety (4).jpg
sekrety (5).jpg
sekrety (6).jpg
sekrety (7).jpg
sekrety (8).jpg
sekrety (9).jpg
sekrety (10).jpg
sekrety (11).jpg
sekrety (15).jpg

Komentarze (3)

Gratuluję! Piękne i inspirujące obrazy.