To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rzeź w lesie

Rzeź w lesie

Poćwiartowane szczątki zwierząt znalazł w lesie w okolicach Dziwiszowa jeden z jeleniogórzan. - Okropna masakra. Trzeba nie mieć serca, żeby to zrobić – mówi. Sprawą zajęła się policja. Pytanie tylko, czy uda się ustalić sprawców?

- Czegoś tak strasznego jeszcze nie widziałem – mówi Rafał, który odkrył poćwiartowane zwłoki zwierząt. Było to w sobotę podczas przebieżki w Górach Kaczawskich.

- Zobaczyłem resztkę zwłok psa. Całe zmasakrowane. Od gardła po genitalia, które zostały odcięte. Proste równoległe cięcie, wnętrzności wyciągnięte całe ciało zesztywniałe z łapami w górze – opisał całe zdarzenie. Obok były zwłoki jeszcze jednego zwierzęcia. Tak zmasakrowane, że trudno było poznać, co to za zwierzę, prawdopodobnie kozioł. Nieco dalej leżał martwy jeszcze jeden pies.

Sprawą zajęła się policja. Sprawcy bestialskiego mordu grozi do 2 lat więzienia. Więcej na ten temat w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 9/11.

Rzeź w lesie
Rzeź w lesie
Rzeź w lesie
Rzeź w lesie
Rzeź w lesie
Rzeź w lesie
Rzeź w lesie

Komentarze (32)

Taka rzeź i tylko 2 lata więzienia... ktokolwiek to zrobił nie jest normalny.

w pojęciu człowieczeństwo! dlaczego tylko max.2 lata??? tego nie mógł zrobić człowiek, to zrobił totalny degenerat! teraz psy i kozioł, kto będzie następny...

Dzisiaj na spacerze przy drodze do Banku Genów od strony Kostrzycy widziałem również zabitego psa.Za takie coś to minimum 5 lat więzienia !!!!!!!!!!!

brakuje mi słów nie jestem w stanie ogarnąć tego co tu zobaczyłam na miano czlowieka ten ktoś nawet nie zasługuje aż trzęsę się na samą myśl że pewnie nie znajdą sprawcy i ujdzie mu to na sucho...a prawo polskie jest w tym przypadku delikatnie ujmując śmieszne chciałabym żeby ten bydlak wpadł w moje ręce w ciemnej i pustej uliczce nie byłabym tam sama......

Ten co to zrobił powinien zostać zastrzelony w trakcie próby ucieczki lub w trakcie ataku na policjanta.

Co za bestjalstwo!!! Takie coś mógł zrobić człowiek? Jeżeli tak, to chyba bardzo ciężko chory na głowę.

Nawet krzyż milenijny wie wpłynął na morale mieszkańców Dziwisz-owa.

wiecie co? to jest jakis k***a psychopata! az sie plakac chce jak sie patrzy na ta biedna zwierzyne!!! co te zwierzeta sa winne, ze maja takich powalonych wlascicieli (o ile to byl wlascicie). 2 lata dla takiego psychopaty to stanowczo za malo

masakra... w dzisiejszych czasach zwierzęta mają co raz gorzej. Wycinanie lasów, psychopaci bez odrobiny współczucia, handel, rozpuszczone dzieciaki, które chcą mieć pieska. Powinna być w naszym kraju przeprowadzana coroczna zbiórka na jakieś green-peace'y, schroniska.

Zwierzęta też czują.

mysza napisał:
wiecie co? to jest jakis k***a psychopata! az sie plakac chce jak sie patrzy na ta biedna zwierzyne!!! co te zwierzeta sa winne, ze maja takich powalonych wlascicieli (o ile to byl wlascicie). 2 lata dla takiego psychopaty to stanowczo za malo

Właśnie na tych zdjęciach rozpoznałem moje zaginione 19 stycznia psy,do dzisiaj szukaliśmy ich z nadzieją,że żyją. Człowiek ,który to zrobił musi ponieść dotkliwą karę !

Dzisiaj psy, a jurto człowiek. Co za bestia, to nieludzkie !!!

Rozmawiałam dzisiaj z Panem co buduje ośrodek dla psów pod Górą Szybowcową. Powiedział że często widzi psy biegające luzem po lesie w tych okolicach.

A dlaczego psy biegają luzem,bo są porzucane a w schronisku jak twierdza jego pracownicy nie ma miejsc,wedlug nich najlepiej zostawic zwierzaka w lesie,ich nie interesuje co stanie sie z takim psem,to nie ich problem,tylko ze po to jest schronisko aby móc je tam zostawic w momencie gdy nie mozna sie dluzej takim psem opiekowac,przeciez zadarzają sie rózne wypadki losowe. :(

Myśliwi często strzelaja do psów, wymówką jest oczywiści przysługujace im prawo do zabijania wszytskiego co się rusza, jakos dziwne jest że nie potrafia odróznić psa zaniedbanego, dzikiego, agresywnego od biegnących (akurat po ICH lesie) psów które np.uciekły włascicielowi!Ale wdług nich nie ma sensu sie zastanawiać, najważniejszy jest strzał prosto w głowę!Boją sie tak o sarny i inne leśne zwierzęta?a sami je zabijają.To ich tzw. prawo tez należałoby zmienić!

Wysłałam linka do Uwagi TVN.
Brak mi słów, by opisać, co czuję :( Kiedy kilka dni temu zobaczyłam te makabryczne zdjęcia, płakałam rzewnymi łzami. Nie mogę wymazać z pamięci tych rozstawionych, sztywnych łap, otwartych kletek piersiowych i rozciętego na pół mostka.
Widzę łeb tego pięknego owczarka, zwisający bezwładnie do tyłu...
Śnieg, który jeszcze nie zdążył tego krwawego mordu przykryć...
Brak mi słów... :( Serce mam rozdarte i nie wiem, kiedy się zagoi.
Człowiek jest jednak paskudnym, podłym stworzeniem. Przerażającym w swym okrucieństwie i bezwzględności.
Te zwierzęta zostały zabite celowo - sposób zesztywnienia ciała wskazuje na to, iż w takiej pozycji umarły - zatem ktoś rozłożył te łapy na boki i pastwił się nad resztą ciała :( Tylko po co?...
Boże...
Na takie i podobne okoliczności dopada mnie jedno mądre zdanie, które niedawno przeczytałam: "Gdyby zwierzęta wierzyły w Boga, człowiek w ich oczach miałby postać Szatana".
Życzę temu katowi śmierci w identycznych okolicznościach.

JA SIĘ PYTAM CO ROBIŁ PIES BEZ SWOJEGO PANA, BEZ SMYCZY, BEZ KAGAŃCA ANI NAWET BEZ OBROŻY W LESIE?!

czlowieka byloby mi mniej zal, a taki pies? czym zawinil? :s

Sam bym z chęcią chciał żeby tego gnoja co to zrobił też ktoś wypatroszył

2 lata dla takiego zwyrodnialca!!!!!?????

To na pewno nie sprawka myśliwego,tylko jakiegoś psychopaty,gdyż nie ma tam słowa o tym,że zwierzęta zostały zastrzelone czy postrzelone...Nie spotkałam się z tym,by myśliwy rozpruwał zwierzę,wyjmował wnętrzności,a przy tym kastrował psa.Tu ewidentnie ktoś się znęcał nad tymi zwierzętami :( To zrobić mógł tylko potwór,bo na pewno człowiekiem takiego kogoś nazwać nie można.

Koziołek zapewne wpadł w sidła kłusowników, psy kłusowały od 19sty więc można rzec że broniły swego jedzenia a człowiek ..TEGO TO JUŻ NIE OGARNIAM......!!!!!!

Jestem (byłem) właścicielem psów z artykułu , raz zdarzyło się że uciekły dalej niż mogły ...
Co więcej mogę zrobić ?
WYZNACZAM 1000 ZŁOTYCH NAGRODY DLA OSOBY,KTÓRA WSKAŻE MI CHOĆBY ŚLAD SPRAWCY TEGO MORDU , NIE ZOSTAWIĘ TEJ SPRAWY BEZ ECHA. Policja jeleniogórska prowadzi dochodzenie,ale w 21 wieku zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia wysłano do wywołania w Poznaniu, sprawa tkwi w martwym punkcie ,bo bez zdjęć nie można ruszyć z miejsca.
Podobnie jak niektórzy internauci ,powiadomiłem Uwagę TVN, czekają na więcej faktów. Proszę Państwa o pomoc w rozpropagowaniu mojego ogłoszenia-Jelenia Góra nie jest wielkim miastem,na pewno praktyki tego zwyrodnialca miały już kiedyś miejsce. NIECH SPRAWIEDLIWOŚCI STANIE SIĘ ZADOŚĆ.
e-mail kontaktowy: duch.gor@vp.pl

Jestem (byłem) właścicielem psów z artykułu , raz zdarzyło się że
uciekły dalej niż mogły ...
Co więcej mogę zrobić ?
WYZNACZAM 1000
ZŁOTYCH NAGRODY DLA OSOBY,KTÓRA WSKAŻE MI CHOĆBY ŚLAD SPRAWCY TEGO MORDU ,
NIE ZOSTAWIĘ TEJ SPRAWY BEZ ECHA. Policja jeleniogórska prowadzi
dochodzenie,ale w 21 wieku zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia wysłano do
wywołania w Poznaniu, sprawa tkwi w martwym punkcie ,bo bez zdjęć nie można
ruszyć z miejsca.
Podobnie jak niektórzy internauci ,powiadomiłem Uwagę TVN,
czekają na więcej faktów. Proszę Państwa o pomoc w rozpropagowaniu mojego
ogłoszenia-Jelenia Góra nie jest wielkim miastem,na pewno praktyki tego
zwyrodnialca miały już kiedyś miejsce. NIECH SPRAWIEDLIWOŚCI STANIE SIĘ
ZADOŚĆ.
e-mail kontaktowy: duch.gor@vp.pl

Popłakałam się... Tak mi przykro i współczuję właścicielom. Mój pies też często ucieka do lasu. Nie jestem w stanie go upilnować, choć bardzo się staram i też się o niego boję. Uważam, że zabijanie zwierząt powinno być surowiej karane niż zabicie człowieka, ponieważ zwierzę w tym momencie jest niewinne i totalnie bezradne.

Nie mam pojęcia kto mógł to zrobić i w jakim celu i najgorsze jest to, że nawet nie umiem sobie wyobrazić takiego "człowieka", jego umysłu... co się w nim dzieje. To straszne, przerażające... naprawdę... : (

Ten człowiek żyje wśród nas. Pewnie wielu uważa go za dobrego sąsiada. Mówią mu rano przed wyjściem do pracy "dzień dobry". Uśmiechają się do niego, a on odwzajemnia ten uśmiech.

Jakbym dorwała, to bym go...

i tak to jest z naszym kochanym prawem polskim ktos sie douspictakie masakrycznej zbrodni na zwierzeciu a tu kara 2 lat wiezenia kpina normalnie :angry: mamy chore prawo i tyle !!!!

a mi sie wydaje ze mogli to byc pseuda satanisci podkreslam slowo,,pseudo'' bo na kuslownikow to nie wyglada na zwierze tez nie to wyglad na to jakby ktos rozcia nozem tego biednego oczwarka wzdloz a najlepiej to bym sie przygladnela miescowym ktorzy maja oczwarki :)

to teraz pilnuj swojego psiaka:)

popieram cie !

Kilka dni temu , w tych samych okolicach, na oczach właściciela zastrzelono młodego beagla. Może zrobił to ten sam po***any przeciwnik zwierząt ?