3 maja – oficjalne miejskie obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczną się o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym. Stąd uczestnicy, wraz z orkiestrą i pocztami sztandarowymi, przejdą pod pomnik „Niepodległość i Wolność” obok Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Po złożeniu kwiatów i wieńców o godz. 13.00 odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę.
O godz. 19.00 w Teatrze Animacji odbędzie się koncert z okazji 226. rocznicy Konstytucji 3 Maja pt „Polskie krajobrazy”.
6 maja – w Muzeum Przyrodniczym będzie można odwiedzić Karkonoską Giełdę Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich (potrwa dwa dni, wstęp wolny).
Szczególna impreza to „Kiermasz kwiatów – pachnący maj” zorganizowany na Placu Piastowskim (godz. 14.00-19.00). Będzie tutaj można nie tylko kupić kwiaty i krzewy, ale też uzyskać fachowe porady od ogrodników. Doradzać będą specjaliści z Nadleśnictwa Kowary, KPN, Leśnego Banku Genów oraz uczniowie klas o profilu: architektura krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Jeleniej Górze.
W muszli koncertowej Parku Zdrojowego o godz. 19.00 wystąpi Katarzyna Cerekwicka, gwiazda pop. W ten sposób zostanie zainaugurowana 44. Wiosna Cieplicka. 18.00 support - Maciej Grenda.
13 maja – ponad 20 historycznych modeli obejrzeć będzie można na Placu Piastowskim w ramach XVI Zlotu Zabytkowych Samochodów VW (w godzinach 9.00-10.30).
O 19.00 warto pójść do Teatru im C.K. Norwida na premierę spektaklu „Ulicami galopuje drżenie” Stanisława Misakowskiego, w reżyserii Krzysztofa Galosa.
14 maja – III Cieplicki Maraton Ekologiczny (godz. 10.00, Plac Piastowski). W ramach tej bezpłatnej imprezy powstanie „białe miasteczko”, gdzie będzie można przeprowadzić niektóre badania, dokonać wstępnej diagnozy, skonsultować się z lekarzami różnych specjalności. Przewidziano wykłady na temat zdrowia, występy, a nawet ofertę sportową.
O godzinie 19.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji wystawiony zostanie spektakl muzyczno–satyryczny „Na otwartym sercu”, inspirowany twórczością cenionego lekarza, poety, znawcy teatru, miłośnika gór, podróżnika, fotografika - Kazimierza Pichlaka. Spektakl z ideą przewodnią - „Obyśmy zdrowi byli”. Jest prezentowany w ramach szerszej akcji związanej z Dniem Teatru Publicznego. Bilety w tym dniu oferowane są po symbolicznej cenie, tym razem będzie to 500 groszy.
17-20 maja – w tych dniach odbędą się „17. Dziecięco Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne – Teatrrrałki” (sale ODK oraz MDK Muflon). W imprezie udział zapowiedziało wiele grup młodych aktorów z Polski oraz z Czech.
18–19 maja – Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia (błonia jeleniogórskie przy Al. Jana Pawła II). Studencka zabawa z licznymi koncertami i imprezami będzie zwieńczona koncertem popularnej grupy „BIG CYC”, który stanowi jednocześnie finał Ligi Rocka (20 maja, 16.30).
19-21 maja - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej „Silesian Dance Festiwal” Polska-Ukraina (w Zdrojowym Teatrze Animacji).
Na tę niezwykłą imprezę przyjedzie 600 dzieci z Ukrainy. Po częściach konkursowych, w niedzielę 21 maja, około godz. 15.00, odbędzie się parada uczestników i akcja typu flash mob na Placu Piastowskim.
Potem, w muszli koncertowej przewidziano wręczenie nagród i koncert galowy. Impreza będzie żywa, kolorowa, a organizatorzy zapewniają, że wszyscy zostaną włączeni w zabawę. Tego dnia do tańca zaproszony będzie absolutnie każdy.
20 maja – XXVI Majówka ze Zwierzakami (Plac Ratuszowy, w godz. 10.00-14.00).
Także 20 maja będzie można skorzystać z oferty Teatru im CK. Norwida, który w ramach Dnia Teatru Publicznego 2017 pokaże spektakl „Odprawa posłów greckich”, a bilet będzie kosztował jedynie 500 gr.
21 maja - „Kocham Cieplice - moje rodzinne miasto” to konkurs plastyczny, którego laureaci zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami o godz. 13.00, w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.
27-28 maja - RODZINA NADZIEJĄ JUTRA, XXIX Święto Matki (Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach). W bogatym programie przewidziano szereg wykładów z zakresu etyki i zdrowia. Będzie mnóstwo występów estradowych, konkursów i zawodów.
28 maja - IX Rowerowa Parada Retro (Plac Ratuszowy, godz. 11.30). W tej widowiskowej imprezie, poza licznym gronem miłośników stylu retro z Polski, udział zapowiedziała grupa Czechów.
Więcej informacji na stronie www.jeleniagora.pl oraz www.facebook.com/MiastoJeleniaGora
Noc Muzeów- 20 maja
Wieczorem warto sobie zaplanować wizyty w okolicznych muzeach w ramach „Nocy Muzeów 2017 w Jeleniej Górze”. W wyjątkowej atmosferze i bezpłatnie można będzie odświeżyć sobie wiedzę o tutejszych zbiorach i wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję imprezach.
Muzeum Karkonoskie (ul. Jana Matejki 28) zaprasza w godz. 16.00 – 24.00 na obchody pod hasłem „Pamiątki rodzinne bez tajemnic”. Oto szczegółowy plan tego dnia:
16.00-18.00: Pamiątka z Nocy Muzeów - warsztaty dla dzieci i młodzieży „Szklana brosza księżyc”; „Daszek – czapeczka”.
17.00-18.00: Rozdanie nagród laureatom regionalnego konkursu plastycznego „Karkonosze za 100 lat”.
18.00–22.00: „Pamiątki rodzinne bez tajemnic”. Techniki wykonania, wartości historyczne i artystyczne, problemy z pielęgnacją przedmiotów. Na te pytania pomogą Państwu odpowiedzieć pracownicy muzeum, specjaliści z dziedziny historii, historii sztuki, archeologii i konserwacji.
17.00–21.00: Spotkanie z Bolesławem Osipikiem.
19.00: Otwarcie wystawy: „Bořek Šípek – czarodziej szkła” - czeski architekt, głównie znany jako projektant szkła.
20.00: Otwarcie wystawy „Piotr Syposz - Tamte światy”
21.00-21.30 Koncert muzyki elektronicznej, który jest uzupełnieniem wystawy „Tamte światy” i stanowi dodatkową ilustrację dźwiękową oraz dodaje klimatu prezentowanym pracom.
21.00-21.40 „Dramatyczne losy jeleniogórskich muzealiów (1945-1950)” - wykład Szymona Wrzesińskiego,
22.00-23.00 „Powojenna Jelenia Góra - na pocztówce i w kadrze fotografa” prelekcja Roberta Rzeszowskiego.
Muzeum Historii i Militariów (ul Sudecka 83) będzie w tym dniu dostępne w godzinach 17.00-21.00.
Zainteresowani tematyką wojskową zobaczą: nowoczesną stację radiolokacyjną NUR-15M, udostępnioną przez Dowództwo 3. Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej, plenerową wystawę broni ciężkiej, w tym wnętrz niektórych zabytków techniki wojskowej (wyrzutni rakiet KUB na podwoziu gąsienicowym, czołgu T34-85, śmigłowca MI-2 RL), a także plenerową wystawę sprzętu radiolokacyjnego, z możliwością zobaczenia stacji radiolokacyjnych wewnątrz. Szczególna atrakcja to fakt, iż przewodnikami po wystawie będą wojskowi specjaliści, którzy w przeszłości pracowali na tych urządzeniach. Gospodarze zachęcają też do obejrzenia wystawy „Dzieje szkół radiotechnicznych w Jeleniej Górze”. Wieczór uzupełnią wykłady popularnonaukowe: „Co to jest radar i jaka jest jego zasada działania” (godz. 18.00) oraz „Historia wojskowych radarów” (godz. 19.00).
Muzeum Przyrodnicze (ul. Cieplicka 11A) zaprasza do zwiedzania w godz. 17.00-24.00.
O godz. 17.00 promowane będzie wydawnictwo „Przyroda Sudetów” tom 20. Godzinę później otwarta zostanie wystawa „Zwierzęta mroku na znaczkach pocztowych” (powiększone wydruki ze zbiorów członków Koła nr 2 Polskiego Towarzystwa Filatelistów w Jeleniej Górze i Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze). O 19.30 ornitolożka Bożena Gramsz zaprosi chętnych na wycieczkę „Poszukiwanie ptaków nocy” do okolicznych parków.
Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” (ul. Michałowicka 32) zaplanowało na ten wieczór (17.00 -22.30) kilka atrakcji.
Muzeum będzie można zwiedzać z przewodnikiem. O 18.00 Jan Owczarek, nauczyciel i przewodnik, zaprezentuje książkę pt. „Czechy za oknem. Eseje, opowiadania, wiersze”. O 19.30 „Wieczorne oprowadzanie inne niż wszystkie” zaproponuje Janusz Skowroński (publicysta), wygłaszając przy tym prelekcję pt. „Goście u Gerharta Hauptmanna od Hansa Franka do Leopolda Staffa”.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...