To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Roztańczone lata dwudzieste

Roztańczone lata dwudzieste

Gorąco oklaskiwana przez publiczność wrocławska formacja Dixie Tiger’s Band wystąpi w jeleniogórskiej filharmonii już w najbliższy piątek, 2 października. Początek koncertu o 19.00.

Zdobywcy „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting” to zespół unikatowy pod względem repertuaru i... wyglądu, dysponujący wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym, akustycznym brzmieniem. Muzycy zespołu to znakomici istrumentaliści i pedagodzy. Swym repertuarem i wyglądem nawiązują do nowoorleańskich tradycji dixielandowych. W programie zatytułowanym „Roztańczone lata dwudzieste”, zakorzenionym w muzyce amerykańskiej lat dwudziestych minionego wieku, artyści prezentują znane i lubiane szlagiery, takie jak Hallo Dolly, Tigre Rag, Summetime, When the Saint czy Moonlight Serenade, a także słynne polskie melodie w dixielandowych aranżacjach (Va-Bank, Sexappel) i utwory Mozarta oraz Brahmsa w jazzowym brzmieniu. Zapowiada się prawdziwie rozrywkowy wieczór na muzyczne powitanie jesieni.
Uwaga! Dla Czytelników „NJ” mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 29 września 2015. Zapraszamy!