To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rozświetlona Noc Muzeów w Zamku Bolków

Rozświetlona Noc Muzeów w Zamku Bolków

Tegoroczna Noc Muzeów w Zamku Bolków zaplanowana została na 2 czerwca i będzie mieć niepowtarzalną oprawę. Prawdziwą transformację przeżyją średniowieczne mury i dziedzińce górującego nad miastem Zamku. Na jedną noc zamkowe wzgórze zamieni się w prawdziwą plenerową galerię światła. Początek imprezy tuż po zmroku. Zamek czynny będzie do północy.

W czasie gdy jedna z zamkowych ścian niczym prawdziwe płótno malarskie zostanie pokryta kolorowymi obrazami, tuż obok w zamkowych zakamarkach będzie można napotkać rzeźby ze światła. Barw nabiorą również zamkowe mury podświetlone fantazyjnymi wzorami. W historycznych murach pojawią się także artyści Teatru Ognia.

Muzeum Zamek Bolków 2 czerwca 2018
PROGRAM

19.00 - Rozpoczęcie Nocy w Muzeum
Elementy stałe.
- wystawy w Domu Niewiast
- projekcja filmu „Muzeum utracone – Królewski sen” piwnica widowiskowa
- warsztaty plastyczne dla dzieci o tematyce rycerskiej prowadzone przez GMOKSiR Bolków
19.15 -20.00 - Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem - przewodnicy w języku polskim, niemieckim. Trasa od Dziedzińca Turniejowego poprzez Dziedziniec Wielki, Główny i Ogrodowy . Trasa kończy się na Dziedzińcu Turniejowym
19.30 – pokaz tańców dawnych w wykonaniu zespołu Simple działającego przy Bractwie Rycerskim Zamku Bolków (Dziedziniec Turniejowy).
20.00 – pokazy walk w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków, Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów, Bractwa Rycerskiego księcia Bolka Świdnickiego oraz Wolnej Kompanii Sarmackiej (Obozowisko rycerskie na Dziedzińcu Turniejowym)
21.00 – Jeśli czas pozwoli i będą chętni Druga tura oprowadzania po zamku.
21.30 –Taniec brzucha z szablami w wykonaniu Grupy Tańca Orientalnego Hayat (Obozowisko rycerskie na Dziedzińcu Turniejowym)
OD 22.00 – Pokazy nocne –
pokaz walki na płonące miecze,
pokaz tańca dawnego z pochodniami,
TEATRY OGNIA.
GALERIA ŚWIATŁA – Iluminacja murów zamku przygotowana przez TAURON Dystrybucja
WSTĘP BEZPŁATNY

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 29 maja 2018 r.