To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rozbiórka torów trwa

Fot. ROB

 

Wznowiono prace przy modernizacji linii kolejowej Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Robotnicy rozbierają tory. – Po zakończeniu inwestycji pociąg przyśpieszy – mówi wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

 

Wykonawcą jest polsko-hiszpańskie konsorcjum firm Pol Aqua S.A. z Warszawy oraz Vias y Construcciones S.A. z siedzibą w Madrycie. Firmy mają swoje biuro w Szklarskiej Porębie, utworzyły też bazę w Piechowicach. Zadanie obejmuje modernizację linii na odcinku ponad 12 kilometrów. Będą też wyremontowane perony na dworcach PKP w Szklarskiej Porębie i Piechowicach.

 

Trwa rozbiórka starego torowiska w okolicach stacji PKP Górzyniec. – Dla nas najważniejsze jest, by wykonawca zdążył w terminie, czyli przed następnym sezonem zimowym – podkreśla Jerzy Łużniak. Jak powiedział, po zakończeniu robót skróci się czas przejazdu pociągu o 15 minut.

IMG_9732.JPG
IMG_9737.JPG
IMG_9740.JPG
IMG_9743.JPG
IMG_9744.JPG
IMG_9762.JPG
IMG_9764.JPG
IMG_9775.JPG
IMG_9802.JPG
IMG_9804.JPG

Komentarze (21)

Co za k****n rozebral czesc torowiska przed sezonym zimowym ???

COS SIE BOJE ZE PO REMONCIE BEDA TAKIE SAME JAK NOWE AUTOSTRADY I DROGI

15 minut? zabójcza prędkość czeka pasażerów na tejże trasie. chyba pasy bezpieczeństwa będą dla pasażerów?

no dokladnie to samo myslalem zima tory klasc????

każda pora roku dobra :D

można też tory wymieniać miesiącami, a można i tak jak tutaj...

siedziba firmy w Madrycie.....może i to na czasie w tym
złodziejskim kraju , dobrze że siedziby firmy nie umiescili
na Antylach Holenderskich.....

zdj nr 7 ????
tory na torach ?:OOOO nizle

zdj nr 9

robota wreeeeeeeee

Przed następnym sezonem zimowym ?..... Ale którego Roku.... A za rok powiedzą że jeszcze w następnym... Ciekawe ile kosztuje ta inwestycja ?..

Dobry filmik dający przykład w jakim tempie wymienia się podkłady z szynami. 1,4km dziennie. Zaś na linii do Szklarskiej Poręby niestety to trwa już kilka miesięcy i prawdę mówiąc nic a raczej ZERO kilometrów zostało położonych torowiska. Czas ucieka a płacić trzeba, pieniądze wyrzucane w błoto. Polskie realia...

15 min na tej trasie to nieźle ale ważne żeby PLK zlikwidowało punktowe ograniczenia między Piechowicami a Jelenią a można by 10 min dodatkowe wyciągnąć.Ostatnio widziałem gagarina PKP Cargo z węglarkami w których było coś jak żużel,który zmierzał do Piechowic.W zeszłym roku z takim ładunkiem kursowały jamniki.Może ktoś wie co to jest i kto to zamawia?

Do tego zadupia czyli do Szklarskiej Poręby od lat 7 nikt już nie jezdzi bo i po co?,chyba,że bełkotu sokoła posłuchać.

A sa jeszcze slady torow do Piechowic,tam gdzie ladowaly te tajne transporty niemieckie?

POL AQUA to bankrut, tak jak TIWWAL. Będzie powtórka z rozgrywki! Zobaczycie przekonacie się!

Brak firm z tradycją,owocuje takimi owocami z importu,gdzie za nimi stoja tacy Palikoto podobni,takie disco polo Kwaśniewskego,ale wersja hard.

Ten kraj upada,kolesie rozkradają,ba,niektorzy mówia,ze nie mają nic przeciwko temu,aby Polską rządzili Niemcy ,lub Francuzi,a przecietny ****,żre chipsy i ogląda TVN,bo tam jest taniec z gwiazdami.

No,od czasu do czasu zajmie się "byznesem",sprzeda narkotyki,a jak jest wkórwiony,to oczywiście jest pod ręką Kaczynski,ten podły kaczor.

Aha,bym zapomniał,właśnie zwolnili z kicia,złodzieja z FOZZ,on się nawrócił,i będzie nawracał innych.

Biedny,g**** kraik,o postkolonialnej mentalności..

wygląda to jak budowa przez skazancow kolei syberyjskiej, siedzą i zastanawiają sie ile kasy bedzie ze złomu, żenada w21 wieku!!

tyyyy........ po 30 zeta na ryj.

Zużyte pięćdziesięcioletnie szyny, pamiętające niemieckie huty zostaną zapewne użyte do budowy linii Kolei Dużych Prędkości Warszawa - Łódź (?) - Poznań (Wrocław).

Normalnie jak czytam komentarze, to sami eksperci kolejowi i budowlani...

To ,otwórz ślepia i obejrzyj ten filmik,o układaniu torów.

Nie przekonuje?To przestań ćpać,i obejrzyj jeszcze raz!!!!!!!!!!!!!

CHYBA KŁAMIĄ Z TYM POWROTEM POCIĄGÓW NA TRASIE JELENIA GÓRA- SZKLARSKA PORĘBA. NIEUWIERZE PUKI NIEZOBACZE POCIĄGU LEPIEJ NIECH PRZYWRÓCĄ BESPOŚREDNIE POŁĄCZENIE DO HARRACHOVA