To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Roszady w mieszkaniówce

Roszady w mieszkaniówce

- W najbliższym czasie na pewno nie będzie zwolnień – zapewnił Jerzy Lenard, nowy dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze. Zakład jesienią przeniesie się do byłej siedziby „Elektronika”.

Zakład przygotowuje się powoli do przeprowadzki. Jesienią ma przenieść się z ul. Piłsudskiego (obecna siedziba ZGKiM) na ul. Podgórną. Dotąd mieścił się tam Zespół Szkół Elektronicznych. - Budynek jest praktycznie przygotowany, pozostaje kwestia dostosowania sieci telefonicznej – mówi dyrektor. - Czekamy też, aż „Elektronik” przeniesie się do budynku Gimnazjum nr 3.

Nie oznacza to, że mieszkańcy z każdą sprawą będą jeździć na koniec Jeleniej Góry. - W mieście pozostaną punkty obsługi klienta – mówi. - Nie wiem, czy będą w dotychczasowych siedzibach, gdyż są to duże budynki. Ale na pewno nie uciekniemy z miasta.

Trwają też ustalenia, gdzie będą mieściły się bazy sprzętowe ZGKiM-u. Z kilku pozostałych po ZGL-ach w centrum pozostanie prawdopodobnie jedna. Pozostanie też jedna w Cieplicach, ale nie wiadomo, czy w miejscu, gdzie dotąd była siedziba ZGL-u Południe. -To centrum uzdrowiska, bardzo atrakcyjne miejsce dla potencjalnych inwestorów – mówi J. Lenard. - Docelowo miasto mogłoby sprzedać ten budynek. Na pewno jednak będziemy mieli bazę w Cieplicach.

Jak zapewnił, na razie pracownicy nie mają się czego obawiać – zwolnień nie będzie. - Są jedynie naturalne odejścia: niektórzy przechodzą na emerytury, kończą się im umowy, bodaj jedna osoba sama zrezygnowała z pracy – mówi dyrektor.

Na pewno będą jednak przesunięcia na stanowiskach. - Jestem w trakcie negocjacji ze związkami zawodowymi nowej struktury organizacyjnej – mówi.

Są już jednak pewne ruchy personalne. Zastępcą dyrektora został ds technicznych został Czesław Kalita. Obaj razem startowali w konkursie. Wygrał Lenard, jednak Kalita zrobił równie dobre wrażenie na komisji. Ta zaproponowała dyrektorowi, by wziął go na swojego zastępcę i tak się stało. Drugi stołek zastępcy do spraw administracyjnych J. Lenard zaproponował Lucynie Januszewskiej, byłej dyrektor zlikwidowanego ZGL-u Północ.

Co z byłą dyrektor ZSL-u Południe, Krystyną Witek-Jankowiak? J. Lenard ma zamiar zaproponować jej niższe, ale kierownicze stanowisko.

Komentarze (18)

A jednak zasłużeni dla Tej instytucji będą dalej "reformować" pod nowym kierownictwem i usprawaniać jej działanie.he.he,he.Juz to widze,Pani Januszewska w roli reformatorki.Kabaret.A zmiana lokalizacji?Najlepiej żeby ZGkiM przeniósł sie nie na Podgórną ale najlepiej wyemigrował do Maciejowej,bądż Dąbrowicy,tam już nikt z mieszkańców nie dotrze,będą mieli święty spokój i doczekają w tym spokoju \emerytur.Amen.

190 pracowników czterech dyrektorów i iluś kierowników.... Reforma!

Nie umiesz czytać. Jest 1 Dyrektor i ma być 2 zastepców

ciekawe ile te przeprowadzki będą kosztowały Urząd Miasta??????

ile firm będzie w Naszym mieście zajmujących się gospodarką komunalną i mieszkaniową. Mam nadzieję, że nowy Pan Dyrektor zrobi czystę z pracownikami ekipy remontowej, którzy nagminne pracują w stanie wskazującym lub na kacu.

z tego wynika ze dyrektorow (co prawda wice) ale bedzie tyle samo plus nowy naczelny i gdzie tu oszczednosc i zmniejszenie administracji totalna bzdura a ty mieszkancu j.g. plac jak za zboze

Ręce opadają jak się czyta że Pani Januszewska dalej będzie przy korycie!!!! Jak tacy fachowcy zostają,to wiadomo że układy i tylko układy decydują,a nie merytoryczne względy.

Skoro naczelny i jeden zastepca są nowi, to przynajmniej drugi zastępca niech będzie stary.

Pani Jankowiak,ciężko się rozchorowało,dobrze że już nie będzie dyrektorem.Była osobą nie mającą żadnych kompetencji aby na takim stołku tyle lat zasiadać.

napisalibyście czy numery kont bankowych się zmieniły do opłat czynszowych, bo będzie bałagan

Lucynie Januszewskiej??? gdzie ta reforma? po to powstaje nowy twór aby usprawnić działanie tych instytucji.
Ta Pani już swoje zrobiła a raczej "nie zrobiła". Dajcie energicznych ludzi z pomysłem, kreatywnością i chęcią do pracy. Jeżeli nadal pozostaną te skostniałe struktury "ZGL" nadal nic nie będzie funkcjonowało. Ci ludzie nadal mentalnie żyją w czasach komunistycznych układów.

W odpowiedzi "Lokatorowi"
Pani Jankowiak jest w pracy, w dniu wczorajszym wspólnie z "nowym" zastępcą dyrektora przyjmowała lokatorów- w ramach poniedziałkowych prztjęć interesantów.
Ponadto trzeba mieć dużo złej woli i żadnej wiedzy w sprawie aby tej Pani zarzucać brak kompetencji.

W odpowiedzi "Lokatorowi"
Pani Jankowiak jest w pracy, w dniu wczorajszym wspólnie z "nowym" zastępcą dyrektora przyjmowała lokatorów- w ramach poniedziałkowych przyjęć interesantów.
Ponadto trzeba mieć dużo złej woli i żadnej wiedzy w sprawie aby tej Pani zarzucać brak kompetencji.

Pani Jankowiak-Witek kierownikiem? Szczere współczucia dla pracowników działu którym bedzie kierować. Znowu będzie bliższa i dalsza rodzina zatrudniona , a pracownicy kompetentni i z doświadczeniem pójdą w odstawkę.

Proponuję całą mieszkaniówkę przenieść
na ulicę Pijarską do wolno stojących
budynków, może wtedy sobie przypomną o straszących obiektach w których umierają bezdomni. Proponuję z kadry mieszkaniówki stworzyć komisje; ''AKCJA POSESJA'' jak w stanie wojennym może
wtedy będzie z nich pożytek, a tak to ręka, rękę...

Do Anonimowego - wnioskujemy , że nie pracujesz już w naszym zakładzie , bo w przeciwnym razie wiedziałbyś, że cała załoga byłego ZGL-u udzieliła pisemnego pełnego poparcia dla pani Krystyny Jankowiak Witek w petycji do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry , stąd też zaprzestań "obrony" naszych interesów , ponieważ jako pracownicy nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń , wręcz przeciwnie, pałamy do niej wielką sympatią i darzymy wielkim szacunkiem.

Lokatorzy - a kto nie płaci za czynsz itp? Co miasto ma wykładać kasę innych - bo "wam się należy?" Nikomu już się NIE należy!
Najlepiej teraz dyskutować jak to wszyscy są niekompetentni - a jakoś się zapomina , że samemu się ma grzeszki na sumieniu. Może jeszcze łaskawemu Państwu za darmo dostarczyć wszystkie media?
Otóż NIE - za gapowe się płaci, jak nie daje się kasy - to i budynki zaniedbane-słomkę widzicie a belki u siebie skąd...