To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Romowie na inaugurację 800-lecia Lwówka Śląskiego

Romowie na inaugurację 800-lecia Lwówka Śląskiego

Bogdan Trojanek z zespołem Terne Roma będą gwiazdami tegorocznego Koncertu Noworocznego w Lwówku. Koncert w sobotę 21 stycznia o godz. 18:00, w hali widowiskowej przy SP nr 2.

"Terne - Roma" (czyli "Młodzi Cyganie") z liderem Bogdanem Trojankiem, to wizytówka tradycyjnych romskich brzmień. Zespół powstał w 1989 roku w Szczecinku. W jego skład wchodzi 13-osobowa grupa spokrewnionych ze sobą Cyganów, głównie z rodziny Trojanków. Lider zespołu - Bogdan Trojanek, zapragnął kiedyś, aby romska muzyka opuściła domy, tabory i wyszła do ludzi, do publiczności. I tak się stało.

Muzyka zespołu bardzo zróżnicowana. Począwszy od tradycyjnego brzmienia skrzypiec, akordeonu i tamburyna, po elektryczne gitary, orkiestrę dętą i rytmy latynoskie. Mieszaniną rytmów i nutą nowoczesności ma przyciągnąć młodego słuchacza. Ale nie brakuje też muzyki dla tych, którzy pamiętają czasy starego cygańskiego taboru. Dzięki tej mieszance zespół podbija słuchaczy.
Lwówecki Koncert Noworoczny będzie miał nie tylko rozrywkowy charakter. Będzie też oficjalną inauguracją obchodów Jubileuszu 800-lecia Praw Miejskich Lwówka Śląskiego. Jak przystało na jedno z 5 najstarszych miast Polski (lokowanych na prawie niemieckim) i inauguracja, i całoroczne obchody jubileuszu będą huczne i atrakcyjne.
800 lat historii, to czas różnorodności: kultur, religii, narodowości. Dlatego też bardzo różnorodne mają być wydarzenia w roku jubileuszowym. Co w mieście i gminie będzie się przez ten rok działo organizatorzy zdradzą właśnie na Koncercie Jubileuszowym, a w „Nowinach Jeleniogórskich” w kolejnych wydaniach tygodnika.  

Komentarze (4)

Noooo to pilnujcie ludziska portfeli. Dzwoniłem do "Braci Figo Fago" też wpadną ze swoimi szlagierami.

Chyba Figo Fagot, głąbie. Sprawdź sobie w internecie, jeśli nie potrafisz poprawnie zapamiętać.

Super! Będzie dobra zabawa. Dzięki za sprowadzenie tej grupy.

Nie wiadomo czy dojadą, mają traumę związaną z rejestracjami DLW.