To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rodzice i nauczyciele zagrali Kopciuszka

Fot. Ewa Binek

W krainie baśni i bajek – pod takim hasłem odbył się rodzinny przedwakacyjny festyn w jeleniogórskim Miejskim Przedszkolu nr 13. Było dużo śmiechu i radości.

Głównym punktem festynu było przedstawienie „Kopciuszka”. Nie grały w nim jednak dzieci, a nauczyciele, rodzice i dawni wychowankowie przedszkola. Poza tym dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zadaniach. Świetnie bawiły się pokonując tor przeszkód, łowiąc rybki ze stawu. Przechodziły też po ścieżce sensorycznej, układały bajkowe puzzle, malowały wybraną postać z bajki itd. Szczególnie przypadło maluchom do gustu przebieranie się w bajkowe stroje. Kto chciał mógł do tego pomalować sobie twarz. Tak przystrojone pociechy mogły się poczuć jak gwiazdy – rodzice zrobili dziesiątki fotek pozującym dzieciakom. Na festynie nie tylko bawiono się, ale także w atrakcyjny sposób podawano wiedzę o bezpieczeństwie i rozsądnym zachowaniu się w różnych okolicznościach. Było to możliwe dzięki gościom z policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze przygotowali kilka zadań edukacyjnych i kształtujących właściwe zachowania.

 

Mocną strona imprezy były kulinaria. Rodzice włączyli w organizację festynu i upiekli pyszne ciasta, a panie z przedszkolnej kuchni przygotowały bigos, był też grill.


 

DPP_185 (1).jpg
DPP_124 (1).jpg
DPP_130.jpg
DPP_135.jpg
DPP_138.jpg
DPP_147 (1).jpg
DPP_156 (1).jpg
DPP_163.jpg
DPP_164.jpg
DPP_180 (1).jpg

Komentarze (6)

SUPEEEEERRRRRR :)

Wspaniaiła impreza. Gratulacje :-)

Dawno tak się nie ubawiłem! Super pomysł i oczywiście wykonanie. Gratulacje :)

Pamiętam taki występ sprzed lat, odbył się w przedszkolu w Sobieszowie :) Była "Śpiąca Królewna" bodaj, występowali wszyscy rodzice oraz panie nauczycielki przed dziećmi.

Faktycznie masz rację, to był wspaniały występ. Fajnie ,że ten pomysł pojawia się co jakiś czas w innych przedszkolach.

Bigosik, grill, fryteczki i ciasta to super jedzonko jak zawsze w tym przedszkolu. A do tego przemiła obsługa.Gratulacje moje miłe Panie.