To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Roczne podsumowanie pracy policjantów

fot. KMP Jelenia Góra

W Miejskiej Komendzie Policji w Jeleniej Górze odbyła się odprawa roczna w trakcie, której funkcjonariusze podsumowali swoją pracę w 2015 roku.

W odprawie, uczestniczyło kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Markowski oraz  zastępcy mł. insp. Ryszard Modrzyk i mł. insp. Piotr Wałczyk, władze miasta, starostwa, wójtowie i burmistrzowie powiatu jeleniogórskiego, przedstawiciele jeleniogórskiego wymiaru sprawiedliwości lokalnych firm i instytucji działających w koalicji na rzecz bezpieczeństwa regionu jeleniogórskiego. Podczas odprawy dokonano oceny bezpieczeństwa i porządku publicznego w garnizonie jeleniogórskim za rok 2015.
Policjanci garnizonu policji jeleniogórskiej w 2015 roku zatrzymali na gorącym uczynku popełniania przestępstw 1331 osób, (to jest o 206 więcej niż w 2014), 348 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 406 osób, które posiadały narkotyki. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego- Zespołu ds. poszukiwań zatrzymali 710 osób poszukiwanych, tj. 52 osoby więcej niż w roku ubiegłym. Zabezpieczono również środki odurzające o łącznej wartości ponad 240 tysięcy złotych. Była to między innymi marihuana, amfetamina, haszysz, sadzonki konopi.
W ubiegłym roku funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podczas 32 imprez masowych (tj. o 25 więcej niż w 2014), 17 imprez sportowych, 15 imprez o charakterze artystyczno-rozrywkowym oraz 68 imprez sportowych. W zakresie przestępczości nieletnich policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii w 2015 roku realizowali programy: „Cyberprzemoc – i ty możesz się przed tym uchronić”, „Dopalacze – świadomość, zdrowie, życie” i „W pułapce Internetu – netoholizm”. Mundurowi z „drogówki” ujawnili 60 osób poszukiwanych, tj. o 17 więcej niż w roku ubiegłym, zatrzymali 122 osoby na gorącym uczynku popełniania przestępstw, tj. o 35 osób więcej niż w 2014 roku, zatrzymali 2179 dowodów rejestracyjnych, tj. o 475 więcej niż rok wcześniej oraz zatrzymali 409 praw jazdy , tj. o 114 więcej niż w roku ubiegłym.
W planach działań funkcjonariuszy w roku 2016 znajdują się m.in. podniesienie skuteczności działań policji w identyfikacji i zwalczaniu największych współczesnych zagrożeń, w tym cyberprzestępczości, wzrost skuteczności działań Policji w zwalczaniu przestępczości najbardziej uciążliwej społecznie oraz podniesienie jakości i efektywności pracy poprzez sukcesywne podwyższanie kompetencji zawodowych funkcjonariuszy i pracowników Policji. Jednak najważniejszym zadaniem policji jest stałe i konsekwentne podnoszenie poziomu społecznego poczucia bezpieczeństwa i zaufania do Policji.
 

odpr2.jpg

Komentarze (6)

Widzę, że najistotniejszym elementem sprawozdania jest stwierdzenie "tj. o X więcej niż w roku ubiegłym". Panowie z kierownictwa, mam nadzieję, że macie świadomość, że tak się nie da w nieskończoność? W pewnym momencie z większej skuteczności przerodzi się to w większą opresyjność względem społeczeństwa. Dodam też, że wymagacie od swoich ludzi z roku na rok więcej, a nie zwiększacie stanu osobowego jednostek. Płace też od paru lat stoją w miejscu. Jak mawiał kiedyś pewien mądry człowiek "ten system musi kiedyś pier...nąć".

Zlikwidować Straż Miejską w Szklarskiej Porębie.

Przecież mamy Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie i dobrych policjantów.

Policja z większą kulturą podchodzi do interwencji, niż straż miejska w Szklarskiej Porębie
Ma się wrażenie, że członkowie straży miejskiej nie pokończyli żadnych szkół.

>>kto to powiedzial?" Jednak najważniejszym zadaniem policji jest stałe i konsekwentne podnoszenie poziomu społecznego poczucia bezpieczeństwa i zaufania do Policji.
"Cudnie!!
W latach 50 chłopcy oderwani od pługa z opaskami na ramieniu pilnowali porządku,dzisiaj po znajomości i partyjnym poparciom dostają etaty.
Jak dostaną powinni pracowac dla OJcZYZNY przynajmniej 40 lat jak nie to ZUS padnie .,

na pewno szcun dla dzielnicowych.Natomiast panowie z Insygni winni się zastanowić czy nabijanie kasy dla statystyk za wszelką cenę żeby przypodobać się przełożonym to dobry pomysł na swój wizerunek wśród społeczeństwa.Wasze notowania lecą na p...k. Rozumiem że trzeba zwalczać wykroczenia, ale za naciąganie lekkich przewinień pod wykroczenie za wszelką cenę to gruba przesada. Macie też znajomych którzy słyszą ile złych opinii jest na wasz temat - aż się zaczynają wstydzić że was znają.
A wy oczywiście chwalicie się po jakim czasie zwróci się koszt insygni w mandatach z szyderczym uśmiechem na twarzy. Pomyślcie sobie czasem przy wigilii ile osób niesłusznie skrzywdziliście. Ale czy wogóle wy macie jakiekolwiek sumienie by coś takiego rozpatrywać?
pozdrawiam serdecznie (ale dzielnicowych) nie was

Zamówiłem ważną dostawe do miejsca zamieszkania gdzie prowadze działalność. Kierowca ja dowożący został przez panów z drogówki ukarany bo pojazd jakim przywiózł miał dopuszczalną mase całkowita większą niż dopuszcza znak na mojej ulicy. Z tym że ładunek był lekki w porównaniu z ładownością i pojazd z ładunkiem faktycznie nie przekraczał masy jaką dopuszcza znak.
Upierdliwi panowie jednak stwierdzili że liczy sie nie faktyczna masa a ta dopuszczalna wpisana w dowodzie rejestracyjnym i dowalili najwyższy mandat.
Zero człowieczeństwa - tak chcecie budować zaufanie buraki?