To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Retro pod Szrenicą

Retro pod Szrenicą

Masz zamiłowanie do starych nart? Załóż je i baw się razem z innymi. W najbliższą sobotę (24 stycznia) przy dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie zostanie rozegrany Ski Retro Festiwal.

Zawodnicy wystartują w trzech konkurencjach narciarskich: zjazd równoległy (w parze z drugą osobą, liczy się styl i pomysł), slalom (liczy się styl i zmierzony czas), skok (liczy się styl, odległość i technika). Sprzęt narciarski oraz ubiór zawodników mają nawiązywać do początków narciarstwa w naszym regionie. – Najważniejszą rzeczą jest nie zwyciężyć, ale wziąć udział w zawodach – czytamy w regulaminie. Podczas zawodów „Retro pod Szrenicą” osobno oceniany będzie zjazd równoległy, slalom i skoki w kategoriach: kobiety, mężczyźni i młodzież. Przewidziano nagrody dla osób, które zajmą miejsca I – III.
Zawody zostaną rozegrane w sobotę (24 stycznia) na Puchatku (meta przy dolnej stacji wyciągu), ale rozpoczynają się w przy Skwerze Radiowej Trójki. O godzinie 12. wyruszy stamtąd Retro Parada. Szczegółowy program imprezy poniżej:

12:00 – zbiórka uczestników Retro Parady na Skwerze Radiowej Trójki, odprawa i wyruszenie z paradą do parkingu przy sklepie Netto ul. Turystyczna,
12:40 – odjazd busem zawodników i kibiców w stroju retro pod dolną stację kolei linowej (chętnych zapraszamy do wędrówki pieszo),
13:00 – Retro rozgrzewka:
15:00 – rozpoczęcie zabawy na stoku, czyli zawodów Retro w kategoriach zjazd równoległy, slalom i skoki, wręczenie pucharów dla zwycięzców.
17:00 – Biesiada retro w szałasie Szrenica dla uczestników Retro (zawodników i stylowych kibiców), obowiązkowo plakietka „Retro to moja Przygoda” i dobry humor.

 

Przewidziano też szereg atrakcji towarzyszących. To:

  • wspólna zabawa przy dolnej stacji kolei linowej podczas retro animacji dla dzieci i dorosłych,
  • pokrzepienie żołądków zupą izerską przyrządzoną według tradycyjnej receptury „Retro” z początków ubiegłego wieku,
  • ustawienie się do wspólnej, a także indywidualnej fotografii aparatem miechowym w kolorze sepii,
  • Mini Targi Retro - podziwianie ekspozycji retro, wymiana akcesoriów retro (sprzęt, garderoba itp.),
  • zdobycie plakietki „Retro to moja przygoda”, która uprawnia do biesiady Retro w szałasie Szrenica (podstawowym warunkiem do jej zdobycia jest kopletny strój retro i decyzja organizatora),

 

Pełny regulamin imprezy można znaleźć na stronie szklarskaporeba.pl

 


 

Komentarze (1)

Żadna nowość - w polskich Karkonoszach retro od dawna i nic poza tym.