To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Recital Krzysztofa Daukszewicza

Recital Krzysztofa Daukszewicza

Znany i lubiany satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz – Krzysztof Daukszewicz wystąpi 14 stycznia 2017 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Podczas jeleniogórskiego recitalu zaprezentuje materiał ze swojego bogatego dorobku a także utwory pisane w ostatnim czasie. zabarwione aktualnościami podanymi w satyryczno - piosenkarski sposób.

Krzysztof Daukszewicz studiował w WSP w Olsztynie. Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym „Dookoła Wojtek”, za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie „Na Pięterku”. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret „Hotel Nitz”. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem”. Jest autorem sztuk teatralnych „Cycek”, „Bunkier”, zbioru satyrycznego „Między Worłujem a Przyszłozbożem” i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów. Jest też laureatem licznych nagród, takich jak; Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977, Złotej Szpilki na II Biesiadzie Humoru i Satyry w 1977 za program „Mity i nity, czyli nasza Monachomachia”, III nagrody na III Biesiadzie Humoru i Satyry w 1978, Srebrnych Rogów Kozicy w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1978, Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy na przeglądzie kabaretowym OSET w Rzeszowie w roku 1986, III nagrody za farsę „Cycek” na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną w Jugosławii w 1986, nagrody MKiS na KFPP Opole 91, Złotego Mikrofonu w 1991, nagrody miesięcznika „Szpilki” za „Listy do Pana Hrabiego” w 1991 roku, Złotego Kamertonu w 1992, Prometeusza w 1997. Współpracował z zespołami Harlem i Hunter z którym nagrał utwór „Izy Rider”, który trafił na Listę Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest autorem kilkunastu książek, w tym "Izy Rajder, czyli pieszy jeździec" oraz "Przeżyłem, Panie Hrabio". Od 2005 roku jest stałym gościem programu telewizyjnego „Szkło kontaktowe” nadawanego w TVN24.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia za styczniowy występ Krzysztofa Daukszewicza w Jeleniej Górze. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" z 20 grudnia 2016 r. Zapraszamy!

Komentarze (11)

Czekam jajami się go poczęstuje

Liche to...

Jak ty

To koleś, który ma dwie pasje życiowe:wóda i PO.

I sekretarz PZPR zawita do Jeleniej Góra
Witamy Towarzysza Sekretarza

Ciągle czytam ,jakież to poparcie dla PiS w Jeleniej Górze, jak to będzie powitany Wałęsa, a to Daukszewicz i ...... ? Póki co siłę PiS widziałem jeden ,jedyny raz. Samotny starszy, siwy radny PiS z transparentem antyaborcyjnym na Pl.Ratuszowym. B Któremu policja kazała spadać i nie przeszkadzać ,więc się odsunął. Normalnie MOC. Wyjdźcie,pokażcie się wreszcie . Wszyscy trzej :)

Zborsuczył się Krzysztof - już jego"występki" cykliczne w TVN ,zapowiadały kryzys tzw artystyczny.Szkoda , bo dawno , dawno temu miał parę niezłych kawałków...Dziś dołączył do grupy frustratów...cóż ...starość nie radość...

Nie starość, nie starość, a kasa, misiu, kasa. "artyści", "ludzie kultury" i "ludzie teatru" i tym podobni "nad-ludzie czegoś tam" zawsze wiedzieli, gdzie są konfitury.

Waldek zluzuj pośladki, wypuść kaczkę i napij się wina. Kiedy koncert Pawłowicz ?

PiS ma wznowić festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. W tym roku gościnnie wystąpi zespół armii amerykańskiej Patriot, falanga ONRu i amatorzy z OT.

Pan Krzysztof Daukszewicz przyjeżdża do naszego miasta na występy artystyczne, bo m.in. w ten to oto sposób zarabia na swoje życie. Jeszcze na szczęście każdy ma prawo wyboru. Kto chce idzie na występ, a kto nie lubi tego pana, to nie idzie. Nie mieszajcie tego z polityką i przestańcie, szczególnie zwolennicy PISu opluwać ludzi za ich poglądy, choćby i polityczne.