To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Recital fortepianowy Anny Lipiak

Anna Lipiak

Już dziś, w sobotę 27 grudnia, o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu wystąpi z recitalem fortepianowym obiecująca polska pianistka, Anna Lipiak. Ania jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu i byłą uczennicą Cezarego Kłosa, co dla lokalnego środowiska ma szczególne znaczenie.   

Młoda artystka jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in.:
•    VII Concorso Nazionale di Esecuzione Musicale “Città di Piove di Sacco” (Piove di Sacco – Padwa, Włochy, 2014, I nagroda),
•    XXIV Concorso Internazionale „Camillo Togni” Gussago (Brescia, Włochy, 2013, I Nagroda),
•    Międzynarodowego Konkursu „II Wiosenne Spotkania przy Fortepianie” (Kraków, 2013,I Nagroda),
•    XVIe Grand Prix International et Rencontres Jeunes Talents (Montrond les Bains, Francja, 2013, IV Nagroda),
•    IX Międzynarodowego Konkursu Interpretacyjnego (Ružomberok, Słowacja, 2012, I Nagroda),
•    IX i X Międzynarodowego Polsko-Niemieckiego Konkursu Pianistycznego (Zgorzelec/Goerlitz, 2010, 2011, dwukrotnie III Nagroda).
•    Finalistka 45. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013r.).

W grudniu 2013 r. zadebiutowała jako solistka, wykonując II Koncert fortepianowy f-moll F. Chopina wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Marka Mosia w Sali koncertowej Uniwersytetu im. F. Chopina w Warszawie. A. Lipiak otrzymała też stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2012, 2013), Stypendium Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2012, 2013), Wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego (2012r.), oraz Stypendium Powiatowego Stowarzyszenia Wspierania Uzdolnionej Młodzieży przyznawanym przez Starostwo miasta Zgorzelec (2006 r.).  

W programie recitalu znalazły się 2 nostalgiczne Nokturny op. 55 nr 1 f-moll i nr 2 Es-dur, pełen radości Walc F-dur op 34 nr 3, wirtuozowskie Etiudy op. 10 nr 4 i 5, żartobliwe, ale i przejmujące zarazem Scherzo E-dur op. 54, 4 Mazurki op. 24 pełne ludowości, tęsknoty, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 i majestatyczną Sonatę h-moll op. 58. Wstęp wolny!

Komentarze (3)

I'm not wohtry to be in the same forum. ROTFL

No proszę - wszyscy bdiaolą że mało ludzi u nas głosuje a Pani twierdzi że jest ok. Taki lekki zgrzyt.Z tym komunizmem to kompletnie nie zrozumiałem o co Pani chodzi. CO do śmietnika - wie Pani co to jest przykład? Śmietnik już działa bo dzwoniłem 50 razy do spf3łdzielni. Słowa dziękuje nie usłyszałem od nikogo.Pozdrawiam