To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ratowali na medal

Reprezentanci Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze.

Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 13 zwyciężyły w półfinale dolnośląskiego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowanego przez Euroregion Nysa. Sukces odniosły też inne placówki w naszym regionie.

W konkursie startowały drużyny z byłego jeleniogórskiego, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach regionalnych. Łącznie było to 80 drużyn i 24 zawodników z gimnazjów (w gimnazjach zawodnicy startują indywidualnie). Zawody strefowe odbyły się na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.
Podczas zawodów uczestnicy wykazują się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w przypadku zgubienia się w lesie, centrum handlowym, pożaru, kontaktu z nieznajomymi, zachowania w górach, nad wodą i szeroko pojętego bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Mali reprezentanci Miejskiego przedszkola nr 13 zwyciężyli w eliminacjach w Jeleniej Górze, nie mieli też równych sobie w zawodach strefowych, pewnie wygrywając.
– Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach – przyznaje Arleta Łapacz, opiekun grupy. – Ten konkurs był dla nich wielkim sprawdzianem nabytych wcześniej umiejętności i wiedzy. Były pytania, które je nieraz zaskakiwały i musiały wykazać się umiejętnością szybkiego wiązania faktów i dedukcji.
Wyniki konkursu:

kategoria „zerówek”
I miejsce Miejskie Przedszkole Nr 13
Łucja Smaruj
Karolina Krupilnicka
Dagmara Ossowska
opiekun: Arleta Łapacz, Iwona Nowak

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Kowary
1. Maja Hornik
2. Jakub Marcinik
3. Maksymilian Nowak
opiekun: Katarzyna Burzyńska

III miejsce Miejskie Przedszkole nr 11
1. Adela Bryszewska
2. Zuzia Jędrzejczyk
3. Estera Czajkowska
opiekun Renata Kielijańska

klasy I – III
1. Szkoła Podstawowa nr 8 Jelenia Góra
2. Szkoła Podstawowa nr 3 Kowary
3. Szkoła Podstawowa nr 3 Bolesławiec

klasy IV – VI
1. Zespół Szkół Marciszów
2. Szkoła Podstawowa nr 11 Jelenia Góra
3. Gminny Zespół Szkół Janowice Wielkie

gimnazja (konkurs indywidualny)
1. Maja Wrotniewska (ZSIO nr 1 Jelenia Hóra)
2. Mateusz Kwieciński (Gimnazjum nr 2 Bolesławiec)
3. Jacek Piastowicz (Publiczne Gimnazjum Katolickie Jelenia Góra)
 

kadr3.JPG
kadr1.JPG
DSCN0062.JPG
DSCN0067.JPG
DSCN0068.JPG
DSCN0072.JPG

Komentarze (3)

Brawa należą się WSZYSTKIM zawodnikom, gratuluję
Ale artykuł jest jednostronny, chwalący osiągnięcia Miejskiego Przedszkola nr 13, cyt. "nie mieli też równych sobie w zawodach strefowych, pewnie wygrywając" - różnica w tym przypadku pomiędzy I a II miejscem ( w tej kategorii) to zaledwie 1 punkt, więc nie tak znacząco (wyniki są dostępne na stronie http).
Szkoda, że zabrakło rzetelności artykułu i sprawozdania z zawodów, a przede wszystkim zdjęć z tej imprezy, które pokazują więcej zawodników niż tylko wygranych i wybranych z klasy "0".

Popieram, artykuł dotyczy konkursu więc treść nie powinna dotyczyć tylko jednej drużyny, że już nie wspomnę o zdjęciach...imiona i nazwiska wymienione tylko "0" reszty już się nie chciało?gdzie się podziała etyka zawodowa? uuuu gwizdy dla szanownej redakcji.

Wiecie reszta dzieci może nie zasługuje na zdjęcia... a może są nie fotogeniczne...buuu