To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rajdowe sukcesy zawodników Automobilklubu Karkonoskiego

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zakończyły się sukcesem zawodników Automobilklubu Karkonoskiego, którzy w klasyfikacji rocznej klasy HR (historycznej) zajęli całe podium.

Tytuł mistrza Polski zdobyła załoga Arkadiusz Urbanowicz – Adam Jaros, startująca widowiskową tylno napędową „żółtą strzałą” BMW M3. Tytuł wicemistrza Polski zdobył za kierownicą wysłużonego, ale bardzo szybkiego opla kadeta (zwanego pieszczotliwie „Kazikiem”) Łukasz Ryznar, a na ostatnim stopniu podium z tytułem drugiego wicemistrza Polski stanął Paweł Winczaszek jeżdżący oplem astrą.

 

Należy dodać, że klasa HR w tym roku była bardzo licznie obsadzona i w ciągu sezonu zostało sklasyfikowanych 20 zawodników co pokazuje skalę trudności zdobytych tytułów, gdzie zawodnik musi walczyć nie tylko z rywalami ale też często z samochodem nie pierwszej młodości.

 

Ale to nie jedyne sukcesy zawodników naszego klubu. Tytuł wicemistrza Polski w klasie 8 zdobył doświadczony pilot Łukasz Włoch. Łukasz wsiadając na początku sezonu do młodego debiutującego w RSMP kierowcy Dawida Dobrodzieja, poprowadził go bezpiecznie i rozważnie do tytułu wicemistrza Polski, co dla debiutanta w starciu ze „starymi” wyjadaczami jest nie lada wyczynem.

 

Do sukcesu w Rajdowym Pucharze Polski zmierza pilot reprezentujący barwy Automobilklubu Karkonoskiego – Lech Kaczmarek, który w klasie E 30 (startujący BMW) jest na pierwszym miejscu z przewagą 2 punktów na drugą załogą. Do rozegrania w (16-17.11) została ostatnia runda Pucharu Polski - Rajd Cieszyńska Barbórka, gdzie wszystko się rozstrzygnie i mamy nadzieję, że Lech Kaczmarek z kierowcą Pawłem Suchorzębskim zapewnią sobie zwycięstwo w klasie E30 sezonu 2012.

 

Gratulując sukcesów, życzymy wytrwałości i możnych sponsorów wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy jeleniogórskiego klubu, aby sezon 2013 obfitował w kolejne tytuły.