To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rajd Karkonoski trzecią eliminacją RSMP

 

Zapowiada się interesujący sezon w samochodowym kalendarzu mistrzostw Polski. W rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy rajdowego w 2013 roku zaplanowano siedem rund.

 

Ściganie rozpocznie Rajd Świdnicki Krause (12 – 14 kwietnia br.). Po kilkuletniej przerwie rajdowe załogi wystartują w Rajdzie Wisły (23 – 25 maja br.). Będą tutaj kręte i wąskie odcinki specjalne. W dniach 5 – 7 lipca br. aktualny czempion Kajetan Kajetanowicz, pozostali medaliści i inni jego równie znakomici koledzy pojawią na drogach Kotliny Jeleniogórskiej w Rajdzie Karkonoskim. Potem zaplanowano samochodową walkę w Rajdzie Rzeszowskim (8 – 10 sierpnia br.) i w jubileuszowym, 70. Rajdzie Polskim (27 – 29 września br.). Ten ostatni uznano również za rundę mistrzostw Europy. Rajdowy sezon zakończy Rajd Dolnośląski (17 – 19 października br.).

 

W minionych trzech latach do punktacji RSMP zaliczano wyniki słowackiego Rajdu Koszyc. W tym roku (5 – 7 września br.), jedną z eliminacji (piąta w kalendarzu), będzie rozgrywany na szutrowych trasach w okolicach Kowna litewski Rajd Kauno Ruduo.

Komentarze (10)

Fantastycznie, że w naszym mieście poza pseudopiłkami kopano-rzucanymi ktoś organizuje tak wspaniałe widowisko. Jakby nie było to impreza na szeroką skalę bo w środowisku motorsportu nasze miasto i tereny są doskonale znane. Oby miasto dołożyło się do organizacji imprezy!