To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rafał Zabuski i Adam Jaros startują w samochodowych mistrzostwach Polski

Rafał Zabuski i Adam Jaros startują w samochodowych mistrzostwach Polski

Trwają Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, w których nasz region jest reprezentowany prze załogę Rafał Zabuski i Adam Jaros.
Redakcja „Nowin Jeleniogórskich” oraz portal nj24.pl objęła patronat nad startami ambitnych jeleniogórzan.

Zabuski - Jaros choć startują w klasie HR4, mają jednak szansę ścigać się z największymi tuzami rajdowymi z Polski w zagranicy. To ich debiut w rywalizacji w krajowym czempionacie. Jak sami mówią, jest to dla nich czas na zbieranie doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości. Trzeba jednak przyznać, że nie zawodzą ani nasi rajdowcy, ani ich Honda Civic, a ich starty, to nie jest przysłowiowa „jazda po bułki”.

Obecnie mamy półmetek sezonu, odbyły się cztery rajdy na nawierzchniach asfaltowych, po których nasza załoga plasuje się na 2 miejscu w klasie HR4. W rozpoczynającym sezon Rajdzie Świdnickim Zabuski/Jaros zajęli pierwsze miejsce w swojej klasie. To był wymarzony debiut. Do zakończenia pozostały trzy rajdy, podczas których będzie można wywalczyć jeszcze sporo punktów do klasyfikacji sezonu. Tak więc wszystko jeszcze może się zdarzyć. Kolejny start już na początku sierpnia a będzie to Rajd Rzeszowski (09-11.08.2018) stanowiący również rundę Pucharu Europy. Pozostałe dwa rajdy, Rajd Elektrenai na Litwie 07-09.09.2018, Rajd Polski 21-23.09.2018, będą rozgrywane na nawierzchni szutrowej a to wiąże się z dość kosztowną przebudową samochodu. Powoduje to że start w nich na tą chwilę stoi pod dużym znakiem zapytania a będzie możliwy po pozyskaniu dodatkowych środków.
Automobilizm to drogi sport, szczególnie, jak nie jest się zawodnikiem bogatego teamu. Wszelkie koszty muszą pokrywać sami oraz korzystać z pomocy przyjaciół.
Starty załogi Rafał Zabuski- Adam Jaros nie byłyby możliwe bez wsparcia serwisu. Słowa podziękowania kierowane są dla Tomka i Mateusza z warsztatu AMC auto team za ogromne poświęcenie. „Chłopaki dzielnie dowożą i serwisują rajdówkę na każdym rajdzie” - nie mogą się nachwalić rajdowcy. Dodatkowo ogromne podziękowania dla rodziców bez, których starty załogi nie były by możliwe oraz partnerów: Lakierni Kempf Ryszard Jaworski, firmy Matex, Karczmy Skalnej, Lakierni proszkowa Lak system, Ttgarage, Ra-ce.pl, Dobrowolski Transport, Millers oils, Oscorp.

Komentarze (4)

Trzymamy kciuki, a przy najbliższej okazji zbijemy piątkę. Ogień chłopaki.

Super Chłopaki!!! Tak trzymać!!! Cieszę się że są ludzie, którzy reprezentują nasz region w tu sporcie

no bo się zsikam ze śmiechu !!!!

[quote=kiki]no bo się zsikam ze śmiechu !!!![/quote]

Kiki na poboczu każdy bohater:) wsiądź i pojedź :)