To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Radny poszybował na sesji

Radny poszybował na sesji

Jelenia Góra jest już (podobno) rowerową stolicą Polski. Jeleniogórski radny PiS-u Rafał Szymański chce, by była dodatkowo szybowcową stolicą naszego kraju.

Podczas wczorajszej sesji radny złożył interpelację w tej sprawie. - Zwracam się z prośbą o podjęcie działań mających na celu promocję jeleniogórskiego szybownictwa – napisał radny do prezydenta.

Na blisko półtorej strony maszynopisu radny wymienia zalety tzw. Karkonoskiej Fali, unikatowej w skali kraju, oraz podaje osiągnięcia jeleniogórskich szybowników.

- Szybownictwo jest niewykorzystanym atutem naszego miasta. Jest ekologiczne, piękne i ma na tym terenie długą historię – pisze Rafał Szymański. - Karkonoska Fala poprzedzana jest kilka dni wcześniej charakterystycznym układem chmur. Warto pomyśleć więc o zamontowaniu kamer internetowych (np. na Górze Szybowcowej), by szybownicy mogli na bieżąco wypatrywać optymalnych dla siebie warunków, przygotowywaniu prognoz meteo i serwisów informacyjnych dla pilotów w głównych językach europejskich.

Rafał Szymański uważa, że dzięki promocji można przyciągnąć sporo miłośników sportów lotniczych, inwestorów oraz stworzyć nowe miejsca pracy.

Interpelacja, choć wydaje się nieco zabawna, to jednak trudno odmówić radnemu racji w kilku względach. Rzeczywiście zasługi Aeroklubu są zacne a i warunki do uprawiania szybownictwa wyjątkowe. Byłoby co promować. Oby tylko nie skończyło się jak z rowerową stolicą Polski. Podobno nią jesteśmy, tylko czy w Polsce ktoś o tym wie?

Komentarze (8)

Rafał S. doskonale wie jak zaistnieć w mediach.
Jest mistrzem w robieniu z siebie idioty!
Z niecierpliwością czekam na kolejne idiotyzmy radnego!

należy do gminy Jeżów...

Wykorzystajmy to co mamay ,wiatry fenowe i loty wysoko,wysoko co raz wy żej.Brawo.Młodzi to młodzi pomysłów wielość.

Oj Janek ,Janek ......Idiotę to robisz z siebie ...
Od małego dzieciaka obserwowałem szybowce nad kotlinką i czemu nie stworzyć takiej enklawy dla miłośników tego sportu ??? Wszak wiadomo ,że na windsurfing to zatoka ,żagle to Mazury i.t.d. a czemu nie szybowce to kierunek na Kotlinę JG...

Wreszcie ktoś się wziął za nasze szybownictwo! Ale pewnie inicjatywę niebawem się uwali, bo Szymański jest z PiS-u... A co z PiS-u, musi przecież być do d...y, prawda?