To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Radni Sajnoga opuszczają go i lgną do Platformy

Radni Sajnoga opuszczają go i lgną do Platformy

Będziemy popierać kandydata Platformy Obywatelskiej Marcina Zawiłę – powiedziała dzisiaj Anna Ragiel, szefowa klubu radnych Jelenia Góra XXI. - Sprzedali się za dobre miejsca na listach PO, ale nie dostaną ich – ripostuje Miłosz Sajnog.

- Uznaliśmy, że skoro nasz szef Miłosz Sajnog nie kandyduje na prezydenta, mamy wolną rękę i nie mamy żadnych zobowiązań. W tej sytuacji postanowiliśmy, że będziemy działać wspólnie z klubem Platformy Obywatelskiej i poprzemy pana Marcina Zawiłę – mówiła Anna Ragiel. Na dzisiejszym spotkaniu, nazwanym konferencją prasową, byli radni Platformy Obywatelskiej oraz troje radnych klubu Jelenia Góra XXI: Janusz Lindner, Ewa Duziak i wspomniana Anna Ragiel. Brakowało tylko Bożeny Wachowicz-Makieły, która podobno zostaje w XXI.

Dzisiejsza deklaracja radnych XXI to pokłosie wczorajszej decyzji Marka Obrębalskiego o przystąpieniu do klubu XXI. Wyraźnie dali tym samym znak, że nie popierają obecnego prezydenta.

Radnym XXI za decyzję podziękował szef rady Hubert Papaj z PO, który nie szczędził złośliwości wobec Obrębalskiego i Sajnoga. - Wiem, z jakimi wieloma rozterkami przez minione 3 lata radni XXI musieli walczyć i jak często byli pod różną presją ich byłego lidera, nie zawsze zgodnie z ich sumieniem – powiedział.

- Ta błędna i nielogiczna decyzja prezydenta spowodowała, że po raz pierwszy powstała zdecydowana większość, która jest w stanie bronić niezależności Jeleniej Góry – mówił Hubert Papaj. - Przykro nam, że tej niezależności musimy bronić przed osobą prezydenta, przed Markiem Obrębalskim, który sprzeniewierzył się swoim deklaracjom z 2006 roku.

Na dzisiejszej konferencji była też Zofia Czernow, która choć w Platformie Obywatelskiej jest od dobrych paru miesięcy, nigdy tego oficjalnie nie potwierdziła, a pytaliśmy ją o to wielokrotnie.

Chcieliśmy radnych XXI zapytać, dlaczego zdecydowali się na kolejny przewrót. Wcześniej bowiem, jeszcze razem z Sajnogiem, opuścili Roberta Prystroma i Wspólne Miasto. Niestety, choć spotkanie formalnie nazywało się konferencją prasową, dziennikarzom nie pozwolono na zadawanie pytań. To bodaj pierwsza konferencja prasowa w tej kadencji, na której nie dopuszczono dziennikarzy do głosu.

Chętny do odpowiedzi był natomiast Miłosz Sajnog, który stał na korytarzu przed salą, w której radni składali oświadczenia. - Sądzę, że radni XXI dostali propozycję przejścia do PO, sądzę, że podpisali deklaracje i że obiecano im dobre miejsca na listach wyborczych, ale ich nie dostaną – powiedział.

Czy nie jest tak, że w klubie XXI jest teraz sam Miłosz Sajnog? - Nie. Mamy przygotowane listy, idziemy spokojnie do wyborów, wkrótce rejestrujemy komitet wyborczy. Te osoby, które były dzisiaj na konferencji, nie były brane przez nas pod uwagę w momencie tworzenia list. Do 15 lipca miały termin złożenia deklaracji, czy chcą bać udział w wyborach czy nie, ale tej deklaracji nie złożyły – powiedział. - Nie rozumiem stanowiska pana Papaja w ogóle, nie rozumiałem jego zachowania przez 4 lata. Pan Papaj chciał przewrócić ostatni budżet miasta, kiedy było zawarte porozumienie. Nie wiem, przed czym chce bronić miasta, gdyż sesje są w tej chwili tylko merytoryczne – powiedział Sajnog.


O losie Lenarda zdecyduje Obrębalski

Nadal nie wiadomo, co dalej z zastępcą prezydenta Jerzym Lenardem. - Jako radny, obecnie zastępca prezydenta starałem się działać dla dobra mieszkańców – zadeklarował dzisiaj. - Nie chcę łączyć decyzji politycznej z decyzją związaną z pełnieniem funkcji urzędnika miasta. W związku z tym postanowiłem oddać się do dyspozycji prezydenta miasta. Jeśli prezydent podtrzyma wczorajszą deklarację, będę dalej wykonywał swoje obowiązki. Jeśli uzna, że dalsza współpraca nie jest możliwa, złożę na jego ręce rezygnację.

Prezydent Obrębalski z kolei nabrał wody w usta. - Oficjalnie nic nie wiem, za chwilę mam posiedzenie komisji finansów w ważnych dla miasta sprawach i nie będę o tym teraz rozmawiał – zakończył rozmowę.

Komentarze (8)

Ciekawe, kto będzie chciał teraz wdepnąć w g..., które jest autorstwa Miłosza Sajnoga? Uciekł od R. Prystroma, teraz opuścili go "jego" radni! Chwała im za to!
Ciekawie zapowiada się teraz życie polityczne w naszej Jelonce.

:evil: Dość tego bejajowca na tronie.

Jestem pewny, że "skoczkowie" i "chorągiewki" przegrają. Warto stawiać na ludzi o zdecydowanych poglądach i stałych sympatiach - najlepiej jeśli tą SYMPATIĄ jest Jelenia Góra i jej mieszkańcy. Liczę że w prezydenckich wyborach z powodzeniem wystartuje Marcin Zawiła.

Pani Ragiel - najpierw nie dostaje się do Rady Miasta z listy SLD, potem wchodzi do Rady z tej listy by SLD zdradzić dla R.Prystroma i Wspólnego Miasta, bo tam dostała jedynkę. Potem zdradza Prystroma przechodząc do XXI by wreszczie wylądować u boku H.Papaja w PO...Przypomnijmy - Papaj kandydował kiedyś z Samoobrony. Ciekawa menażeria...

Miło aż;-) po coś obiecała?

Pani Ragiel ma doświadczenie już w zdradach :D ale co to za radna jak ona nic dla swojej dzielnicy i jeleniej nie zrobiła. Patrzy tylko żeby zostać przy korycie. Jak by radni nie dostawali diet tylko społecznie pracowali mogę się założyć że jako pierwsza zrezygnowała by z udzielania sie w polityce. Pani Ragiel dużo obiecuje mało robi. Pani Duziak przedszkolanka wygrzebana w papierach przez Prystroma która cudem się dostała do rady. Więc takie osoby powinny być wywalone z życia politycznego a nie promowane przez największą partie w Polsce.

Marcin Zawiła to niestety odgrzany kotlet. Wówszas się słabo sprawdził, to dlaczego teraz miałoby być inaczej. Myślę, że gdyby był rzeczywiście tak dobry jak chce propaganda, to wygrywałby w cuglach nadal kolejne wybory. Uważam, że celem jest wykorzystanie politycznej koniunktury PO w powrocie na stołek Prezydenta Miasta pod hasłem genialnej sprawności i perfekcyjnego sprawowania funkcji w przeszłości. Jak było rzeczywiście, no cóż.....

Papaj, Ragiel, Czernow i pomniejsze "płotki" zrobią wszystko! bez wyjątku, by zapewnić sobie łatwą gotówkę na najbliższe 4 lata! Mirosław i obywatel piszą prawdę! Anonimowy też!
Od patrzenia na to bagienko robi się niedobrze! Przecież nikt z nich nie pomyślał nawet o Jeleniej Górze czy jej mieszkańcach! Obrębalski i Sajnog to chyba najbardziej transparentne postacie w tym towarzystwie.