To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rada miasta nie chciała wypowiedzieć się ws. TV Trwam

Rada miasta nie chciała wypowiedzieć się ws. TV Trwam

Kilkadziesiąt osób, zwolenników TV Trwam przyszło na dzisiejszą sesję rady miasta Jeleniej Góry. Mieli plakaty i transparenty. Przyszli zobaczyć i posłuchać, czy samorząd zajmie się uchwałą w sprawie TV Trwam i pozbawienia jej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji miejsca na pierwszym multipleksie. Projekt uchwały w tej sprawie nie znalazł się jednak w porządku obrad, bo do wprowadzenia go zabrakło wymaganej większości.

Jakiś czas temu do przewodniczącego rady miasta trafił wniosek radnych PiS-u o podjęcie uchwały – stanowiska rady miasta w sprawie TV Trwam. Jednak w porządku obrad dzisiejszej sesji ten projekt się nie znalazł.

Kwadrans po godzinie dziewiątej, po rozpoczęciu obrad, Krzysztof Mróz z PiS-u, oświadczył, że radni są zaniepokojeni decyzją przewodniczącego rady, który wspomnianej uchwały nie umieścił w porządku obrad, ani nie skierował jej do zaopiniowania żadnej komisji.

- Czy jeśli przychodzi do pana prezydent Marcin Zawiła i składa projekty uchwał, to pan je też wyrzuca do kosza? Bo tak się czujemy – dodał K. mróz.

Przewodniczący rady Janusz Grodziński przyznał, że taki projekt wpłynął, ale przypomniał, że radca prawny rady negatywnie zaopiniował propozycję wprowadzenia tego projektu pod obrady. Podobne zdanie ma sam przewodniczący. Zdecydowano jednak, że projekt będzie przedstawiony do przegłosowania całej radzie i nikt niczego do kosza nie wyrzucił.

Posłanka Marzena Machałek (PiS), która także obecna była na sesji rady miasta, zaapelowała do rady o przyjęcie wspomnianej uchwały i dodała, że nie namawia nikogo do słuchania Radia Maryja ani oglądania TV Trwam, ale przyjęcie takiego stanowiska będzie głosem w sprawie walki o wolność słowa.

Radca prawny samorządu, mec. Roman Słomski, uzasadnił negatywną opinię dla tego projektu uchwały tym, że rada miasta nie ma kompetencji do wyrażania stanowiska w sprawie decyzji administracyjnej.

- To tak, jakby samorząd chciał opiniować wyrok niezawisłego sądu – dodał prawnik.

Jednak zdaniem K. Mroza, skoro tyle samorządów w Polsce, w tym samorząd województwa dolnośląskiego przyjęły podobne uchwały w obronie TV Trwam, a prawo dla wszystkich samorządów jest jednakowe, to tłumaczenie, że rada Jeleniej Góry nie może przyjąć wspomnianej uchwały, jest pokrętne.

Na koniec zapytał, czy to prawda, że to przewodniczący rady wezwał do ratusza policję i straż miejską, a jeśli tak, to czego władze miasta się obawiają.

Przewodniczący rady powiedział, że nikt nikogo nie wzywał, a służby wykonują swoje zwykłe obowiązki. Na korytarzu ratusza, przed salą obrad czekało kilku policjantów „po cywilu”, w tym komendant I komisariatu policji.

W głosowaniu nad wprowadzeniem projektu uchwały ws. TV trwam do porządku obrad tylko dziewięciu radnych głosowało „za”, natomiast trzynastu wstrzymało się od głosu. Wniosek nie zyskał więc wymaganej większości i nie wszedł pod obrady.

- Będziemy o tym pamiętać przy wyborach. Macie jeszcze dwa lata – komentowali żywo zgromadzeni w ratuszu mieszkańcy. - Jesteście tchórze! Czego się boicie?

Za wprowadzeniem projektu uchwały ws. TV Trwam do porządku obrad głosował cały klub PiS-u, dwoje radnych klubu „Razem dla Jeleniej Góry” oraz trzech radnych SLD.
Jeden z radnych, który głosował "za" powiedział nam, że to była zła decyzja rady, bo temat będzie dalej „wałkowany” i nie będzie spokoju.

IMG_5646.JPG
IMG_5647.JPG
IMG_5651.JPG
IMG_5655.JPG
IMG_5658.JPG
IMG_5661.JPG
IMG_5670.JPG
IMG_5680.JPG
IMG_5681.JPG
IMG_5688.JPG
IMG_5698.JPG
See video

Komentarze (76)

To już do Jeleniej Góry chcą wcisnąć śreniowiecze i podżegaczy do Wojny POLSKO-POLSKIEJ? SLD- taki wstyd przynieśliście miastu.

DOLNOŚLĄZAK. SLD postrzegam jako ugrupowanie nie antyklerykalne lecz opowiadające się za oddzieleniem tego co boskie od cesarskiego.
Argumenty magistrackiego radcy prawnego uważam za rzeczowe oraz formalnie i merytorycznie zasadne.
Bulwersuje stanowisko radnych SLD. Warto zapoznać się z argumentacją ich postawy podczas tego głosowania.
Czy NJ zechcą opublikować wypowiedzi Chadżego, Sarzyńskiego i Pleskota.
Czy ci radni, rekomendowani przez byłe kierownictwo, chodzą samopas a ich zadaniem psucie wizerunku odradzającej się partii?

Oczywiście niech to radio sobie będzie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ono sobie funkcjonowała. Właściciel tego radia musi spełnić określone prze KRRiT warunki. Te warunki są jasne i wszyscy którzy otrzymali koncesję te warunki spełnili. Wg Rydzyka on tych warunków spełniać nie musi. Dlaczego?

Jejku to dobrze że RM wstrzymała się od głosu - nie zajęła stanowiska - jeszcze tego by brakowało żeby urządzano sobie manify polityczne!

Nie widzę żadnego problemu z TV Trwam, wystarczy że o.dyrektor Rydzyk złoży RZETELNY raport finansowy z działalności Radia Maryja i TV Trwam do Rady Radiofoni i Telewizji i będzie miał miejsce na platformie cyfrowej bez problemów. Ale widocznie niektórzy uważają że są ponad prawem i należą się im z tego tytułu szczególne względy, a podburzanie społeczeństwa do protestów to prosta droga do anarchi.

NIE DLA TV TRWAM !!!! Jelenia Góra to nie Rzeszów i cała ta syfiasta mocherowa ściana wschodnia

[quote=Janek]NIE DLA TV TRWAM !!!! Jelenia Góra to nie Rzeszów i cała ta syfiasta mocherowa ściana wschodnia[/quote]

Precz z Rydzykiem i całą tą chorą ekipą ! Popieram całym serduszkiem !

A ja podziwiam tych ludzi ze im sie chcialo isc walczyc o to co dla nich wazne. A radni z Bolesławca jako jedni z pierwszych odważyli się na uchwalenie rezolucji w tej sprawie. Trzeba mieć odwagę zagłosować na tak albo na nie. A nie tak jak nasi - 13 się wstrzymało - zwykli tchórze i tyle.

Takich mamy radnych i to pewnie PO sie wstrzymalo. Tacy radykalni w niektórych sprawach a tu sie boją :)

Czyli Jelenia Góra ma 13 radnych (przez małe "r"), którzy nie mają własnego zdania. Pozostaje zatem zadać pytanie: po co ludzie bez wlasnego zdaniapchają się do decydowania? Jako wyborca, proszę o pełną listę nazwisk radnych z informacją: kto, jak glosował.

Ja nie moge tego oglądać.... W dziubdziuś mam trwam i całą resztę. Interesuje mnie opieka medyczna, godne zarobki, stabilizacja życiowa itp. Jak to wszystko będę miała to się zajmę pierdołami. I zaznaczam że jestem osobą wierzącą, niekoniecznie popierającą kler!

To nie są pierdoły. A podczas tej sesji będą tez rozmawiać o likwidacji szkół i połączeniu innych. Wiecie ilu nauczycieli straci pracę? Ten artykuł odciąga uwagę od innych spraw.

trwam w głupocie oto hasło prawdziwych wyznawców tadzika rydzyka! Dobrze że krzyżowcy z Torunia nie przyjechali bo biada nam:)

Jeśli 9 było za, a 13 się wstrzymało, to wniosek uzyskał wymaganą większość, chyba że RM Jelonki ma jakiś porypany regulamin wymagający większości bezwzględnej przy wprowadzaniu uchwały, to po pierwsze. Po drugie radca prawny zełgał, bo stanowiska nie tworzą rzeczywistości prawnej. Przyjmując taką argumentację, rada nie mogłaby zająć stanowiska w żadnej sprawie. Ale kto płaci, ten żąda. Papudze zapłacili, więc napisał, co mu prezydent polecił. Dziwi zaciekłość z jaką chce się zamknąć ludziom dostęp do alternatywnego obiegu informacji. Zaczyna pachnieć Koreą Północną. Czego się boją ludziki z PO. "Kilku myśli, co nie nowe"?

Nie rozumiem dlaczego tak sie czepiacie tej telewizji... Co wam przeszkadza, ze ktos ma inne poglady niz wy i woli cos innego niz oglupiajaca propagande pod przewodnictwem partii rzadzacych, ktore od zawsze mialy w rekach media. W demokratycznym panstwie POWINNO byc kilka stacji o roznych pogladach bo na tym wlasnie polega demokracja ale jak widac wy juz calkowicie daliscie sie oglupic PO i ich cel zostaje osiagniety bo przestajecie samodzielnie myslec. Niech kazdy ma wolnosc wyboru a jak cos wam sie nie podoba to nie sluchajcie tego, nie ogladajcie i zajmijcie sie czyms, co np. przyczyni sie do rozwoju miasta. Wstyd POlacy, ze jest w was tyle nienawisci i nietolerancji dla innych...

Do anonim mówisz o nienawiści a wszystkich wrzucasz do jednego worka pod nazwą PO Ja nie nie popieram żadnej opcji także takie buty a co do tzw.trwam to chodzi wyłącznie o kasę rydzyk boi się że go nie będzie stać wywali kilkanaście milionów na utrzymanie swoich yyyy mediów dlatego tak biadoli jak nie wierzysz to sobie poszukaj w neciku ile kosztuje wynajem miejsca na satelicie a tak mógłbym siać propagandę za friko ot cała filozofia!!!

Jak na razie to tylko telewizja publiczna - jak ogłasza - ma długi. Czego O. Rydzyk boi się, to jego problem. Ludzie walczą o wolność słowa, najwyższa pora aby to zrozumieć.

Przestańcie tak szafować tym ciemiężeniem wolności prawa do poglądów w aspekcie TV Trwam, nikt jej nie chce zlikwidować!!! Wystarczy przestrzegać prawa i nie bedzie problemu! Wszystkie telewizje propagują swoje opcje polityczne czy światopoglądowe, to nie znaczy że muszę się z nimi utożsamiać! Kiedyś oglądałem wspomnianą TV i po pewnym programie miałem "odruch wymiotny", wiecej Jej nie będę nigdy oglądał! A to czy będzie TV Trwam na MUX-1, 2 czy innym, jest dla mnie i wiekszości polaków kompletnie obojętne, ponieważ wytrwali widzowie tej TV to zaledwie 2-3% ogółu.Szkoda, że z podobną zaciekłością nie walczy się o zniesienie śmieciowych umów o pracę itp.

Chciałbym zwrócić uwagę wszystkich pieniaczy , malkontentów wszystko krytykujących , oraz redaktora , że głosowanie odbyło się w celu wprowadzenia "Projektu Uchwały " do porządku obrad dzisiejszej Sesji .
Nie było to głosowanie nad "Projektem Uchwały". Projekty Uchwał powinny być przedyskutowane ,przegłosowane , a nie uwalane przed wprowadzeniem do porządku obrad Rady Miasta i to bez względu na to czy dotyczą TV TRWAM , czy też parkingów dla osób niepełnosprawnych.

Chore pomysły, miasto nie ma NIC do żadnej telewizji czy radia. Ustawa o samorządzie nie daje radzie ani prezydentowi żadnych kompetencji w tej sprawie. Wprowadzanie pod obrady uchwał może być jedynie wyrazem przekonań religijnych nawet nie politycznych. Jak wiemy istnieje rozdział państwa od kościoła i niech tak pozostanie, jedynie dziwię się tym 13 radnym, że zabrakło im odwagi powiedzieć NIE, chociaż rozumiem ich obawę usłyszenia swojego nazwiska z ambony.

Za og****anie ludzi, promowanie spiskowych teorii, podżeganie do nienawiści, opluwanie demokratycznie wybranych władz należałoby TV Trwam już dawno ZDELEGALIZOWAĆ.
Brawo dla większości Rady w JG, przynajmniej do końca nie ulegli naciskom sekty pana Rydzyka. Metody religijnych radykałów i oszołomów są wszędzie na świecie podobne - presja i terror - byle postawić się ponad prawem, ugrać coś dla swojej sekty - a na końcu tej drogi mamy rządy ajatollahów itp. popaprańców.
Żałosne są te samorządy w Polsce i ci radni, które/którzy dają się manipulować i ulegają ideologicznemu terrorowi.

A może by tak najpierw pooglądać tą telewizję Trwam i posłuchać Radia Maryja a potem oceniać. Kto ma spokojne sumienie, nie będzie się obawiać jakiejś tam "sekty" i powtarzać niesprawdzone opinie.

Zdziwisz się - mam ją (tv trwam) niestety w kablówce, i czasem przeskakując po kanałach, siłą rzeczy,zatrzymuję się na niej na 1, 2 minuty - i jak widzę tę ziejącą nienawiścią mordę Macierewicza, czy innych mu podobnych oszołomów, którzy wmawiają biednym telewidzom (autentycznie biednym - zagubionym we współczesnym świecie, starym, niewykształconym, poszukującym wsparcia, przestraszonym współczesną cywilizacją), że państwo polskie jest wrogiem, że rząd chce wyniszczyć naród, itp. wredne, siejące nienawiść między Polakami łgarstwa - to szlag mnie trafia, że taka gó..wni..ana, szmatława, wredna stacja 'telewizyjna' w ogóle istnieje i ma prawo do transmisji. I że niejaki Rydzyk, który w d.. ma polskie prawo ma czelność upominać się o cokolwiek.

O tutaj powyżej widzimy typowego CZERWONEGO PAJĄKA z CZERWONEJ DOLINY...

Przez 1, 2 minuty to faktycznie można bardzo dużo zobaczyć!!! P. Macierewicz nie zajmuje całego programu TV Trwam. Poza tym nie obrażaj ludzi starych. Oni przeżyli już wiele zawirowań w Polsce lub na zesłaniu, poznali wiele dobrych i złych ludzi i tak łatwo się nie przestraszą. Bardziej przestraszeni są ludzie młodzi - uciekają z Polski, zamiast wykorzystać swoje wykształcenie dla dobra ojczyzny.

Hahhaa rządy PO ulegają księżom i katolicyzmowi hahahaha dawno się tak nie uśmiałam!

CO DO CHOLERY MA RM JELENIEJ GÓRY DO KONCESJI PRZYZNAWANYCH PRZEZ KRRITV? CO ZA k****nIZM!!!

A PANI PUDERNICA WYDAJE MI SIĘ ŻE POWINNA CHYBA RACZEJ MANIFESTOWAĆ W KAMIENNEJ A NIE JELENIEJ GÓRZE?

A gdzie jest "GÓWNY" obrońca ANTONI. Czy łon nie widzi że to kolejny spisek radzieckich szpiegów ;P

no a teraz mocherpower mnie oplujcie a potem pocałujcie właśnie TAM !!!

Co te mochery biorą, że są tak zaślepieni w tej sekcie!!!

MOHER

Dobre tępaki jesteście. Przeczytajcie lepiej ustawię o DVB-T. Jelenia Góra JAKO JEDYNY OBSZAR W EUROPIE NIE ZOSTANIE OBJĘTA TELEWIZJĄ DVB-T. Będziemy OSTATNIM miejscem w EUROPIE które będzie miało g*wnianą ANALOGOWĄ TELEWIZJĘ niedostępną dla większości ludzi SPOZA tej wiochy ZABOBRZE bo tam akurat odbiera przyzwoicie. Wszyscy jesteście specjalistami ... ale nie macie pojęcia o czym piszecie.