To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przyszli kraść, stracili samochód

Policjanci z komendy powiatowej w Lwówku Śląskim zatrzymali dwóch złodziei, którzy okradali tartak w Przeździedzy (pow. lwówecki). Straty nie są duże, ale problemy zaczęły się, kiedy policjanci odnaleźli samochód złodziei.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży plastikowych elementów na jednym z dachów. Dwóch mężczyzn okradało nieczynny tartak w miejscowości Przeździedza. Jak ustalili policjanci łup nie był dużej wartości. Straty oszacowano na szkodę właściciela budynku na blisko 300 złotych. To jednak nie był koniec problemów mieszkańców powiatu lwóweckiego.

Policjanci sprawdzili, że 21-letni mężczyzna i jego o sześć lat starszy kompan przyjechali na gościnne występy samochodem, który był ukryty w lesie.

Jak się okazało, samochód nie był ubezpieczony, nie posiadał też żadnych dokumentów. W dodatku tablice przykręcone do samochodu były „pożyczone” z innego pojazdu.

Mieszkańcy powiatu lwóweckiego po złożeniu obszernych wyjaśnień zostali zwolnieni do domu. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Komentarze (2)

dobrze ze opisales swoj zyciorys w tym malym artykule.Pasuje do ciebie od poczatku do konca,dopisz do tego pozostale atwoje wyczyny.Blaznie iglupolu