To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przyłbice do kosza, wciąż nie pójdziemy do restauracji

Przyłbice do kosza, wciąż nie pójdziemy do restauracji

W Polsce odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczona została bariera 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rząd wprowadza dalsze obostrzenia, różnicując regiony według ilości zakażeń. Na szczęście na Dolnym Śląsku dotychczasowy reżim zostanie przedłużony, a nie zaostrzony. Zmieni się sytuacja osób powracających z Czech. Uznano, że przyłbice i elementy odzieży to za słaba ochrona – będzie obowiązek zakrywania ust i nosa profesjonalnymi maseczkami.  

Od 27 lutego obowiązywał będzie zakaz używania przyłbic, szalików czy chust od 27 lutego – najlepiej chronią nas maseczki.  W związku z trudną sytuacją epidemiczna u naszych południowych sąsiadów, wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji, zostaną skierowane na kwarantannę. Dotyczy to również osób, które przekraczają granicę samochodem. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.


Do 14 marca zostaną utrzymane obecne zasady funkcjonowania hoteli, kin, teatrów, opery i filharmonii (oprócz województwa warmińsko-mazurskiego). Przypomnijmy, że hotele pozostają dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości, restauracje hotelowe – zamknięte).
Także w kinach, teatrach, operze i filharmonii podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. Obowiązują maseczki i zakaz konsumpcji.
Nadal mogą funkcjonować baseny (aquaparki pozostają nieczynne) oraz stoki narciarskie, boiska zewnętrzne, korty itp. Siłownie dalej są zamknięte.
Wciąż nie będzie można posiedzieć w restauracji – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Komentarze (11)

Paraprezydent du$pa na nartach.
Cała robota na Pierwszą Damę spadła- uwija się jak lekarka na SOR, by ratować Polaków w pandemii.

Przecież można nosić maseczkę i przyłbicę .

Niedługo hotelarze podziękują swoim gościom za ich (nie)odpowiedzialne zachowania W Szklarskiej, Karpaczu, Zakopanem i innych górskich kurortach.

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;). panieonline.pl/monia89

Cześć Monia. Jak będę potrzebował prostytutki, odezwę się. Pozdrawiam..

Chcieliście Jarka to macie.Ciekawe który jego przyd***s takie maseczki produkuje.Ceny paliw niebotyczne,ale z czegoś trzeba spełniać obietnice wyborcze.Mamy w Polsce dwóch debili Jarek i Daniel,którzy nie mają zielonego pojęcia jak żyą ludzie,którzy na nich ciężko pracują

Producent przyłbic się znarowił? Podpadł PiS-owi? Fascynujące jest to oczekiwanie na jutrzejsze, nowe i spektakularne obostrzenia - nieprawdopodobny serial urzędniczej niemocy - szkoda tylko, że naszym suwerena kosztem...

Nie kupiłem i nie kupię ani jednej tak samo jak tych płynów odkażających. Wystarczy zwykłe mydło. Nikt mi w szalik nie będzie zaglądał.

Typowo pisowskie: dorwać się do koryta na X lat bez kontroli i żreć, żreć, żreć..... Przykłady? Proszę: komisja do ukrywania pedofilii w rzymskim katolickim kk, podkomisja do sprawy niewyjaśnienia katastrofy komunikacyjnej, prokuratura i synekura, port baranów, przekop maślany, media niepokorne wobec opozycji. A dookoła wrzeszczeć, że nas biją, i kłamać, mataczyć, kombinować. A wszystko z tym ich kościołem katolickim bukiem humusem i włoszczyzną na ustach.
Czytać na stronach gazety wyborczej jak bawi się katolicka pisbolszewicka komisja ds pedofilii w kościele katolickim. Chulaj dusza bo piekła nie ma.

Czas powiedzieć głośno : mafie vat-towskie to ściema.
Zaś okradanie nas cenami paliwa to rzeczywistość narodowych socjalistów pisbolszewików.
Je*** pis.

Szumowski naściągał maseczek, trzeba wypchnąć...Nawiasem mówiąc udowodniono że 3 maseczki+folia stretch+kask motocyklowy+ wiadro od mopa Vileda lepiej chronią niż komin czy bandana. pozdr myślących